Jak se dostat z Bangkoku na Phuket?

Jak se dostat z Bangkoku na Phuket?

Jak se dostat z Bangkoku na Phi Phi

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se dostat na Koh Phi Phi z Bangkoku je letecky. Krabi a Phuket jsou dvě nejbližší letiště na ostrov Koh Phi Phi. Let z Bangkoku trvá přibližně 1,5 hodiny a letadla odlétají z obou letišť-Suvarnabhumi a Don Muang- téměř každou hodinu.

Jak se dostat z Phuket na Phi Phi

Z Phuketu na ostrov Koh Phi Phi můžete jet ferry/lodí.

Tato trasa je využívána lodní dopravou z Phuketu na Koh Phi Phi a trvá jen asi 1-5-3 hodin (závisí na typu lodi). Vyberte si a rezervujte lodní lístky na lodě z Phuketu na Koh Phi Phi online. Ceny se pohybují v rozmezí 22-35 Usd.

Jak cestovat po Phuketu

Z Ho Či Minova města na Phuket můžete cestovat letecky nebo po zemi. Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem je přímý let ze Saigonu, cestování letadlem trvá jen asi 2 hodiny. Přímý let na Phuket je nejrychlejší a nejpohodlnější variantou přepravy mezi těmito městy.

Jak se dostat z Bangkoku na Ko Samui

Nejlepší možností dopravy na Koh Samui je přímé letecké spojení. Jízdenky a letenky z Bangkoku na Koh Samui vybírejte a kupujte jednoduše online. Z Koh Samui můžete pokračovat lodí až na Ostrov Koh Tao, i přes Ostrov Koh Phangan, mezi ostrovy jezdí několik lodí a všechny jízdenky si rezervujete online s předstihem.

Jak se dostat z Bangkoku na Krabi

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak se dostanete z Bangkoku do Krabi, je využití přímého leteckého spoje, ale můžete také cestovat vlakem do Surat Thani a zde dále autobusem do Krabi i Phuket a nebo také přímým autobusovým spojem z Bangkoku. Přímé lety do Krabi mohou být občas i velmi levné.

Jak se dostat na Ko Lanta

Lodí se na Koh Lantu dostanete z ostrovů Phi Phi a Lipe a z poloostrova Krabi. Počítejte zhruba s 250–500 bahty za cestu z Krabi i Koh Phi Phi, které jsou od Koh Lanty vzdálené do dvou hodin cesty. V případě přesunu z Koh Lipe na lodi strávíte až 5 hodin a budete muset sáhnout hlouběji do kapsy (cca 1.700–2.000 bahtů).

Co delat na Phuket

Když vezmeme v úvahu velikost této destinace, tak velké množství aktivit a míst, které můžete navštívit je pozoruhodný.Zátoka Phang Nga Bay. Zátoka Phang Nga Bay je jedinečná.Old Phuket Town.Noční život na Bangla Road.Velký Buddha.Wat Chalong.Phuket FantaSea Show.Vyhlídky na ostrově Phuket.Thajský box.

Kdy letět na Phuket

Kdy jet na Phuket Nejlepší počasí je od prosince do března, kdy nehrozí srážky. Vyhněte se dovolené na Phuketu v lednu, pokud chcete najít volné místo na pláži.

Jak se dostat z Bangkoku na Ko Chang

Velice jednoduché je se dostat na Koh Chang autobusem z Bangkoku. Soukromé malé minivany odjíždějí denně s nejpopulárnějších turistických míst jako je Khao San Road a Sukhumvit Road. Pravidelná autobusová linka odjíždí z autobusového nádraží Ekamai a cesta trvá kolem 5 hodin.

Jak z Bangkoku na ostrovy

Pokud cestujete z Bangkoku, je dobré spojit cestu nočním vlakem se spacími vozy z Hualumphong a trajekt. U nádraží většinou čekají autobusy, které vás odvezou na trajekt. Na trajektovém terminálu bývají velice dlouhé fronty. Místní veřejnou dopravu po ostrově zajišťují autobusy vyjíždějící z města Ban Thung.

Na co si dát pozor v Bangkoku

Podvody a turistické pastiZavřené atrakce. Často se vám při procházce centrem Bangkoku stane, že vás dobrou angličtinou osloví člověk vypadající jako zaměstnanec turistické agentury nebo řidič tuk-tuku.Odvoz do obchodu se suvenýry.Jízda bez taxametru.Kapsáři.Falešní příslušníci turistických úřadů

Co si koupit v Thajsku

Suvenýry, aneb co si dovézt z ThajskaDrahé kameny. Thajsko je světovým centrem pro těžbu, zpracování a obchod s drahokamy.Textil a oblečeníThajský porcelán a lakované výrobky.Produkty ze dřeva.Výrobky horských kmenůNěco z thajských chutíNáhražky a napodobeniny.

Jak se dostat z Phuketu na Koh Lantu

Tato cestovní vzdálenost se může trochu lišit, záleží na tom, z kterého místa/přístavu ve Phuketu vyjedete. Nejrychlejším způsobem, jak se dostat na Koh Lanta, je jet lodí z přístavu Rasada na jihu Phuketu. Cesta trajektem / rychlostním člunem z Phuketu na Koh Lanta trvá přibližně 1,5–2,5 hodiny (může se lišit).

Kde bydlet v Phuketu

Bydlení Mezi nejoblíbenější destinace na Phuketu, kde se dá bydlet, patří Patong Beach, Phuket Old Town, Rawai, Bang Tao Beach(luxusnější ubytování) nebo May Khao Beach. Bydlet se dá i v džungli, ale preferovaná jsou přímořská letoviska.

Kdy jet do Bangkoku

Kdy letět do Thajska

Ideálním obdobím pro návštěvu Thajska jsou měsíce listopad – únor/březen. V toto období zde působí suché a chladné počasí. Teploty jsou zde v průměru 30°C a vlhkost a srážky jsou zde minimální. Jako bonus určitě uvítáme krásně zelenou přírodu po dlouhém období dešťů.

Kdy jsou monzuny v Thajsku

V Thajsku očekávejte po celý rok horké tropické počasí s vysokými teplotami okolo 30 °C a vyšší vlhkost vzduchu, kterou ovlivňují monzuny. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, kdy teploty dosahují až 37 °C. V červnu začíná působit jihozápadní monzun, který přináší deštivé období.

Kdy jet na Ko Chang

Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Koh Chang jsou Leden, únor, Březen, Listopad a Prosinec. V průměru je počasí horké po celý rok. Nejtěžší dešťový měsíce jsou červen, červenec a Srpen. Teplota moře je vhodná pro celoroční plavání

Co delat na Ko Chang

Koh Chang: 7 tipů, co vidět a zažít na druhém největším ostrověKoh Chang má úžasné pláže.Šnorchlování a kurzy potápěníTOP vyhlídka na Kai Bae Viewpoint.Stezka mezi porosty mangrove.Kurz thajského vařeníTradiční thajské masáže a lázeňská péče.Plavba na lodi.

Kam letět z Bangkoku

Například pro cestu do Hong Kongu, Malajsie, Singapuru nebo Vietnamu se tak nemusíte vracet do Bangkoku. Jen počítejte s tím, že malá konkurence v podstatě vždy znamená vyšší ceny a mnohdy se vyplatí oželet přímý let a ušetřit i víc než 50 % ceny rozdělením letenky v Bangkoku.

Co je dobré vědět před cestou do Thajska

Cestovatelé se při odletu do Thajska ani při vstupu do země nemusí prokazovat očkováním proti covid-19, potvrzením o prodělání nemoci, ani podstupovat testy.

Co si dovézt z Bangkoku

Suvenýry, aneb co si dovézt z ThajskaDrahé kameny. Thajsko je světovým centrem pro těžbu, zpracování a obchod s drahokamy.Textil a oblečeníThajský porcelán a lakované výrobky.Produkty ze dřeva.Výrobky horských kmenůNěco z thajských chutíNáhražky a napodobeniny.

Jak se zdraví v Thajsku

V Thajsku se zdraví pozdravem wai, kdy se stisknou dlaně k sobě jako při modlitbě a lehce se ukloní. Wai je pozdravem mezi Thajci a nikdo jej neočekává od turistů, naopak – neznáte-li pravidla tohoto pozdravu, mohli byste ho nechtěně použít v nevhodné situaci.

Jak se dostat z Phuket na Krabi

Z Phuketu na Krabi můžete cestovat lodí či ferry nebo minivanem/taxi. Cestovní vzdálenost z Phuketu do Krabi je cca 80 km lodí/ferry přes Andamanské moře. Cestovní vzdálenost lodí se ale může i trochu lišit, protože záleží na tom, z jakého přístavu ve Phuketu vyjedete.

Jak se dostat z Krabi na Ko Lanta

K dispozici jsou 3 možnosti jak můžete na Koh Lanta přijet z Krabi. Nelze cestovat letecky ani vlakem. Na Koh Lanta můžete tedy cestovat minivanem, soukromým taxíkem, ale i s ferry/lodí. Cesta minivanem z Krabi na Koh Lanta trvá přibližně 2-3 hodiny a jízdenky stojí cca 10-12 Usd.

Kam na vylet Phuket

Phuket: tipy, kam zajet mimo hlavní turistickou oblast PatongVyhlídka Black Rock.Yanui beach.Nai Harn beach.Big Buddha.