Jak koupit jízdenku přes mobil Ostrava?

Jak koupit jízdenku přes mobil Ostrava?

Jak koupit jízdenku přes telefon Ostrava

Ceny jízdenek jsou včetně DPH.70minutová obyčejná 1. 32 Kč text SMS. DPO70. poslat na číslo. 902 06.70minutová zlevněná 1 2. 16 Kč text SMS. DPO70Z. poslat na číslo. 902 06.24hodinová obyčejná 100 Kč text SMS. DPO24. poslat na číslo. 902 06.24hodinová zlevněná 2. 50 Kč text SMS. DPO24Z. poslat na číslo. 902 06.
Archiv

Jak zaplatit jízdné v Ostravě

Potřebuji ve veřejné dopravě v Ostravě hotovost Hotovost není nutná, jízdné zaplatíte platební kartou přímo ve vozidle nebo v jízdenkomatu, kde platební kartou zakoupíte Kreditní jízdenku. Samozřejmostí je on-line nákup jízdenek v aplikaci MojeDPO.

Jak si koupit jízdenku přes telefon

Jak na toPošlete SMS v příslušném tvaru na číslo, které uvádí dopravce (oboje najdete v návodu třeba ve vozech, jistě vám poradí i řidič). Např. pro jízdenku v Praze na 30 minut pošlete SMS ve tvaru DPT32 na telefonní číslo 902 06.Přibližně za 2 minuty vám na mobil přijde SMS jízdenka.
ArchivPodobné

Jak koupit jízdenku na tramvaj přes SMS

S využitím SMS zprávy

SMS jízdenku lze získat zasláním SMS zprávy na číslo 902 06. Zpráva má text DPT, za nímž následuje číslo, které vyjadřuje cenu požadované jízdenky.

Jak koupit jízdenku přes SMS Ostrava

Pošlete SMS na číslo 90206. Po chvíli obdržíte potvrzení o zakoupení jízdenky v podobě SMS zprávy s kódem platné jízdenky. Platnost jízdenky začíná okamžitě od odeslání SMS zprávy.

Jak se kupuje listek v tramvají Ostrava

Zakoupíš přímo ve vozidle platební kartou (i ApplePay a GooglePay), Kreditní jízdenkou nebo on-line v aplikaci MojeDPO. Garantujeme platbu kartami VISA a MASTERCARD. Jízdenky pořízené platební kartou nebo Kreditní jízdenkou: Přestupní jízdenka s bezplatnými přestupy do 45 minut od prvního přiložení.

Jak platit mobilem v MHD Ostrava

„Cestující jen při každém vstupu a výstupu přiloží bezkontaktní platební kartu k terminálům, které jsou u každých dveří v autobusech, tramvajích i trolejbusech. Nedostane za to žádnou papírovou jízdenku. Když přijde revizor, vyzve ho ať přiloží kartu k terminálu.

Jak funguje SMS jízdenka Ostrava

Varianty jízdenek

Pokud jde o SMS jízdenky, DPO Ostrava nabízí několik možností. Jednou z nich je SMS jízdenka, kterou si můžete zakoupit odesláním textové zprávy s kódem jízdenky na příslušné telefonní číslo. Platnost jízdenky začíná okamžikem odeslání SMS a je platná po dobu uvedenou na jízdence.

Jak koupit celodenní jízdenku v Ostravě

24hodinové a 3denní jízdenky lze zakoupit v mobilní aplikaci ODISapka. V papírové podobě lze zakoupit ve vozidlech regionálních autobusových dopravců, v předprodejích Dopravního podniku Ostrava a.s. a také pokladnách dopravců České dráhy, a.s. a RegioJet a.s.

Kde koupit kreditní jízdenku Ostrava

Kreditní jízdenku lze zakoupit v jízdenkomatech na vybraných zastávkách v Ostravě, v prodejnách jízdních dokladů DPO nebo u smluvních prodejců.

Jak zaplatit jízdenku kartou

Stačí dodržet tři jednoduché kroky:Nastup. Kartu už měj připravenou před nástupem, abys ji ve voze dlouze nehledal a nezdržoval ostatní.Pípni. Během své cesty při každém nástupu do vozu přilož kartu ke čtečce u dveří (i když jen přestupuješ).Jeď!

Jak funguje elektronická jízdenka

E-shop. Jakým způsobem jízdenku dostanu: jízdenka se po nákupu automaticky stáhne do počítače ve formátu PDF a také vám přijde na uvedený e-mail. Tuto jízdenku si můžete vytisknout na své tiskárně. 2D kód uvedený na jízdence lze při kontrole zobrazit průvodčímu na svém přenosném elektronickém zařízení – např.

Jak zaplatit jízdenku na metro

mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou) SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P) jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)

Jak zaplatit jízdenku

Jízdenky pro jednotlivou jízdu:mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou)SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P)jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)

Jak platit mobilem v tramvaji

Pro platbu stačí najít elektronický označník s displejem a symbolem NFC – k němu pak přiložit po nástupu kartu, mobil s NFC platbami nebo hodinky s aktivními platbami. Systém automaticky započítá hodinou jízdenku za 25 Kč.

Jak zaplatit jízdenku přes SMS

Postup při nákupu SMS jízdenkynapište text DPT31 nebo DPT42 nebo DPT120 nebo DPT330 do Vašeho mobilního komunikačního zařízeníodešlete na telefonní číslo 902 06.

Jak fungují elektronické jízdenky

Prodej e-jízdenky je obdobou klasického prodeje jízdenky na prodejním místě. Cestující uhradí e-jízdenku on-line platbou platební kartou nebo převodem z účtu pomocí internetbankingu. Tímto nákupem si zajistí nárok na přepravu.

Co je to elektronická letenka

Elektronická jízdenka (elektronická letenka) je název pro sestavu dat v elektronické formě, kterou cestující obdrží elektronickým přenosem a která plní obdobnou funkci jako klasická papírová jízdenka nebo letenka fyzicky předaná při nákupu.

Jak vypadá elektronická letenka

Letenka v elektronické podobě je v podstatě šestimístný kód složený s čísel a písmen, který prodejce zašle mailem nebo předá vytištěný na papíře. Pod tímto kódem je cestující veden na seznamu cestujících. "Zjednoduší to odbavení. Teoreticky by cestující letenku ani nemusel mít, stačí jenom, aby si pamatoval kód.

Kdy dostanu elektronickou letenku

Hned po rezervaci letenky obdržíte na email potvrzení o rezervaci letenky. S letenkami, jako takovými se již v dnešní elektronické době moc nesetkáte (cestovní kanceláře je ještě rozdávají), důležitou vstupenkou do letadla je v dnešní době palubní lístek (boarding pass).

Co znamená SSSS na letence

Pokud se na vašem boarding passu nachází označení „SSSS“, pravděpodobně budete podrobeni dodatečné kontrole. Tento kód označuje vyšší bezpečnostní riziko. Letiště porovnávají cestující se seznamy center pro kontrolu terorismu a nemocí. Část cestujících je ke kontrole vybrána namátkou.

Co delat na letišti kdyz mám online check-in

On-line check-in

Při on-line odbavení stačí vytisknout vaši palubní vstupenku nebo ji mít nahranou ve vašem telefonu či tabletu. Pokud cestujete pouze s příručním zavazadlem, můžete na letišti už zamířit rovnou k validátorům palubních vstupenek, sledujte navigaci: K odletům/To all gates.

Co je to boarding time

Na letence máte taktéž uveden boarding time – čas, kdy se otevírají brány k nástupu do letadla. Gate označuje bránu, ke které se musíte na letišti dostavit, abyste mohli nastoupit do letadla.

Jak dlouho před odletem se dělá check-in

Odbavovací přepážka zpravidla otevírá 2 hodiny před plánovaným odletem a zavírá 40 minut před plánovaným odletem. Tento čas se však může lišit u jednotlivých leteckých společností i destinací.

Co potřebuji na check-in

Self check-in

N a některých letištích si můžete vybrat mezi odbavením u přepážky, anebo pomocí samoobslužného přístroje. V druhém případě budete potřebovat kód, který jste obdrželi při nákupu letenky a průkaz totožnosti. Dále postupujte podle informací na přístroji, který vás celým procesem provede.