Co je mozno si přivézt ze Zanzibaru?

Co je mozno si přivézt ze Zanzibaru?

Co se nesmí vyvážet ze Zanzibaru

Ze země se nesmějí vyvážet mušle, koráli, lastury a jiné trofeje uvedené na seznamu CITES. Spojení prostřednictvím českých mobilních telefonů je na Zanzibaru obvykle bez problémů. Kvalita signálu však občas kolísá.

Na co si dát pozor na Zanzibaru

Bezpečnost v Zanzibaru – na co si dát pozor

Situace na ostrově je bezpečná, pouliční kriminalita není na vysoké úrovni. Hygienická situace je horší než jsme zvyklý, voda z kohoutku témeř nikdy není pitná, používejte balenou vodu. Doporučujeme vyhýbat se stojaté vodě, může hrozit schistosomóza.

Co privest detem na Zanzibar

TIP PRO VÁS: Pokud budete chtít dětem na Zanzibaru dovést nějaký dárek, rozhodně nevozte bonbóny, ale spíše omalovánky, kreslené knížky, naučné hračky, pastelky apod. Pokud máte oblečení, které už nevyužijete, můžete ho místním také darovat.

Jaká zvířata žijí na Zanzibaru

Na ostrově nežijí žádná velká zvířata a predátoři. V oblacích se vznáší pestrobarevní tropičtí ptáci a motýli. Několik ostrovů ze souostroví je chráněno kvůli populaci mořských želv a želv obrovských. Turisté je mohou navštívit v omezeném množství, se želvami se spřátelit nebo je nakrmit.

Co se dá koupit na Zanzibaru

TOP 11 suvenýrů ze Zanzibaru: Přivezte si nádech exotiky – kikoi, ukili nebo tingatinga!Přivezte si ze svých cest originální suvenýr.Tašky a pouzdra kitenge.Dřevěné sošky zvířat.Pletené koše.Originální truhly.Výroba kosmetiky z řas.Obrazy tingatinga.Originální kanga.

Co je zakázáno vyvážet z Bulharska

Je zakázáno vyvážet i dovážet zboží, které podléhá zvláštním předpisům (cizokrajné rostliny, zvířata, zbraně, starožitnosti). Vývoz předmětů pocházejících nebo vyrobených z volně žijících zvířat a veškerých živých zvířat bez zvláštního povolení je přísně zakázán.

Jaké zásuvky jsou na Zanzibaru

Elektrická síť na Zanzibaru je 230 V / 50 Hz. Užívané zásuvky jsou typu D, tedy se dvěma plochými kontakty a zemnicím kolíkem, případně tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém uspořádání. Pro všechny elektronické přístroje s českými zástrčkami budete potřebovat adaptér, tzv. přechodku.

Jaké očkování do Zanzibaru

V současné době nejsou žádná povinná očkování, výjimku tvoří očkování proti žluté zimnici u turistů přijíždějících z oblastí s jejím výskytem (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů). Většina letů z Evropy má přestup jindě, tudíž toto očkování není potřeba.

Kdy cestovat na Zanzibar

Hlavní turistickou sezónou na Zanzibaru je především pro Evropany období od ledna do března. Tou nejvytíženější sezónou jsou ale měsíce červen, červenec, srpen a září. Doporučit se dá i cesta v říjnu a koncem prosince. Naopak, kdy nejezdit na Zanzibar jsou měsíce duben, květen a listopad.

Kdy je vhodné jet na Zanzibar

Za optimální měsíce je považován červen a říjen. Avšak nejvíce turistů sem jezdí v lednu až v březnu. Vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 60-70%. Průměrná teplota moře je největší v březnu, dosahuje až 30°C.

Jak se oblékat na Zanzibaru

Lidé na Zanzibaru vyznávají převážně islám, proto respektujte jejich náboženské zvyky. Ženy by se měly oblékat tak, aby zakryly ramena a kolena. U mužů se doporučují dlouhé kalhoty.

Na co si dát pozor při ceste do Bulharska

Pokud byste si na něco měli dát pozor, tak na krádeže. Týká se to zejména velkých letovisek. Na veřejných plážích raději nenechávejte bez dozoru svoje osobní věci. Pokud budete bydlet v hotelu, kde se pohybuje hodně lidí, a budete mít pokoj v přízemí, nenechávejte raději v době nepřítomnosti otevřená okna a dveře.

Co se vyplatí koupit v Bulharsku

Pro ženy doporučujeme nákup přírodní kosmetiky z růžového oleje Rose of Bulgaria a do kuchyně sladkou i pálivou papriku ( červen piper). Pro muže budou zajímavé cigarety, doutníky či samotný tabák. Za jedny z nejlepších v Evropě jsou považována především červená vína.

Jak dlouho trvá let do Zanzibaru

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu na Zanzibar ? 7:50 6310 km
Délka letu do Brazílie ? 11:10 9700 km
Délka letu do Bulharska ? 1:20 775 km
Dĺžka letu na Kypr ? 2:50 1975 km

Jaké moře je na Zanzibaru

Nejen, že si užijete krásné pláže s jemným bílým pískem, palmami, ale také můžete objevovat krásy podmořského světa a to v krásně teplé vodě. Moře v Zanzibaru totiž spadá pod Indický oceán a je známé především pro svou vysokou teplotu, která neklesá pod 24°C.

Co vzít s sebou do Bulharska

Pro pobyt u moře nezapomeňte plavky, pokrývku hlavy,sluneční brýle, plážovou obuv, lehké a vzdušné oblečení. Samozřejmostí jsou opalovací krémy s vyšším faktorem, ošetřující prostředky po opalování a ochranný repelent.

Co se nesmí vyvážet z Bulharska

Je zakázáno vyvážet i dovážet zboží, které podléhá zvláštním předpisům (cizokrajné rostliny, zvířata, zbraně, starožitnosti). Vývoz předmětů pocházejících nebo vyrobených z volně žijících zvířat a veškerých živých zvířat bez zvláštního povolení je přísně zakázán.

Jaký typ letadla léta na Zanzibar

Koupit dovolenou na Zanzibaru s přímým letem

Letí se s moderním širokotrupým letounem Boeing 787-900 Dreamliner.

Co je levné v Bulharsku

Oproti Chorvatsku jsou ceny potravin v Bulharsku nízké

Užitečným nástrojem jsou letáky místních supermarketů. V Bulharsku dominují CBA, Billa, Fantastico, Kaufland a Lidl. Kupříkladu ryby, pečivo, maso, ovoce a zeleninu nebo víno seženeme levněji, než v tuzemsku.

Jak dlouho trvá přímý let na Zanzibar

Doba letu na Zanzibar. Jak dlouho trvá let z Prahy na Zanzibar Přímý let trvá okolo 8 hodin a 30 minut. Nejrychlejší lety s přestupem trvají okolo 13 hodin.

Jaké peníze si vzít do Bulharska

Jelikož je lev pevně navázaný na euro, výhodnější pro vás bude použít ke směně právě eura, pokud je máte. Směňovat však můžete i dolary nebo české koruny. Dávejte si vždy pozor, zda bankovky, které prostřednictvím směny získáte, nejsou popsané či poškozené.