Kdo hrál čerta v Čertově nevěstě?

Kdo hrál čerta v Čertově nevěstě?

Kdo režíroval pohádku Čertova nevěsta

Zdeněk TroškaČertova nevěsta / RežisérZdeněk Troška je český režisér pocházející z jihočeských Hoštic u Volyně, které se několikrát objevily v jeho filmech. Věnuje se také divadelní režii představení. Wikipedie

Kdy se točila pohádka Čertova nevěsta

Čertova nevěsta je česká filmová pohádka režiséra Zdeňka Trošky z roku 2011 natočená na motivy české pohádky Spravedlivý Bohumil Boženy Němcové.

Na kterém zámku se natáčela pohádka Čertova nevěsta

Natáčení snímku probíhalo po dobu 39 dnů, a to na zámku Ploskovice, zámku Buchlovice, na zřícenine hradu Choustník či nedaleko Týnu nad Vltavou.

Co se natáčelo na zámku Ploskovice

České pohádkyPrinc a Večernice, režie Václav Vorlíček, 1978.Jak si zasloužit princeznu, režie Jan Schmidt, 1995.Jezerní královna, režie Václav Vorlíček, 1998.Čertova nevěsta, režie Zdeněk Troška, 2010.Duch nad zlato, režie Zdeněk Zelenka, 2013.Nejlepší přítel, režie Karel Janák, 2017.

Co se natáčelo na zámku Buchlovice

Areál se skládá ze dvou zámeckých budov a rozsáhlého parku. Komplex, který je ve správě Národního památkového ústavu, je oblíbeným místem filmařů. Natáčel se zde například film Poslední aristokratka, pohádka Čertova nevěsta nebo seriál Četnické humoresky.

Co se natáčí v Ploskovicích

České pohádkyPrinc a Večernice, režie Václav Vorlíček, 1978.Jak si zasloužit princeznu, režie Jan Schmidt, 1995.Jezerní královna, režie Václav Vorlíček, 1998.Čertova nevěsta, režie Zdeněk Troška, 2010.Duch nad zlato, režie Zdeněk Zelenka, 2013.Nejlepší přítel, režie Karel Janák, 2017.

Co se točilo v Buchlovicích

Komplex, který je ve správě Národního památkového ústavu, je oblíbeným místem filmařů. Natáčel se zde například film Poslední aristokratka, pohádka Čertova nevěsta nebo seriál Četnické humoresky.

Kde se natáčel film nejlepší přítel

Režisérem je Karel Janák. Pohádka se natáčela na zámku v Ploskovicích, ve skanzenu Veselý kopec, ve slévárnách nedaleko Berouna, nyní ve Žlebech a ještě se bude točit ve Dvoře Králové a na zámku Hluboká. Zámek Žleby byl po celý den pro veřejnost z důvodu natáčení uzavřen, i tak přilákal řadu zvědavých tváří.

Kde se natáčel film o zakletém králi a odvážném Martinovi

Hrad Bouzov: Ráj pro filmaře. O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Rumplcimprcampr, O medvědu Ondřejovi, O zakletém králi a odvážném Martinovi, či v americkém seriálu Mladý Indiana Jones.

Jaká Pohádka se natáčela na hradě Buchlov

Královský hrad Buchlov ze 13. století i pod ním ležící barokní zámek Buchlovice na Uherskohradišťsku jsou vyhledávanými lokalitami filmařů především při natáčení pohádkových příběhů. Věhlas jim přinesly snímky jako Bathory, O statečném kováři nebo Čertova nevěsta.

Kde se točil Maigret u lékaře

Maigret (seriál, 1991)

Maigret
Producent Hannu Kahakorpi
Lokace Paříž
Kamera Vladimír Smutný Jiří Macháně Emil Sirotek Jean-Claude Larrieu Raoul Coutard … více na Wikidatech
Hudba Zdeněk Merta Arié Dzierlatka Laurent Petitgirard

Který rod jako poslední na zámku Buchlovice

Berchtoldové vlastnili též hrad Buchlov, zámek Buchlovice a několik statků v Čechách. Po druhé světové válce byl majetek posledním příslušníkům rodu Aloisovi a Zikmundovi zkonfiskován a jimi rod také vymřel.

Co se točilo na zámku Žleby

Co se již na zámku Žleby natáčeloPozor tady strašíRobot Emil.Slasti Otce vlasti.Láska barona Leisenbogha.O poklad Anežky ČeskéO Šípkové Růžence.Nejkrásnější hádanka.Kouzla králů

Kde se natáčel film Jak si nevzít princeznu

Výroba. Natáčení probíhalo na hradech Frýdlant a Pernštejn. Snímek byl natočen v koprodukci ČT, KiKa, RTVS, UPP a FilmWorx Studios.

Co se točilo na zámku Lednice

Lednice: Dračí prsten i Princezna Fantaghiro

Mimořádný je i zámecký skleník, spolu s množstvím romantických staveb v anglickém parku, kde stojí i nejstarší minaret v Evropě. Filmaři využili Lednici v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, Princezna Fantaghiro i v Moskalykově seriálu Dobrodružství kriminalistiky.

Co se točilo na Konopišti

V roce 1952 se zde natáčela slavná pohádka Pyšná princezna. V pozdějších letech se alespoň z části stal zámek dějištěm pohádky Jak se budí princezny, Kouzelný měšec, Z pekla štěstí nebo televizního seriálu O ztracené lásce.

Co se točilo na zámku Buchlovice

Areál se skládá ze dvou zámeckých budov a rozsáhlého parku. Komplex, který je ve správě Národního památkového ústavu, je oblíbeným místem filmařů. Natáčel se zde například film Poslední aristokratka, pohádka Čertova nevěsta nebo seriál Četnické humoresky.

Kdo mluvi Maigreta

Z českých dabérů se ctí obstáli Jiří Plachý jako komisař Maigret, Libuše Švormová v roli paní Maurinové a částečně i Tereza Bebarová dabující Annie Girardotovou.

V jakém kraji se nachází hrad Buchlov

Hrad Buchlov

Kraj: Zlínský
Okres: Uherské Hradiště
GPS souřadnice: 49.107190N, 17.311041E

Jaká Pohádka se točila na zámku Žleby

Ze starších děl se na zámku točil Robot Emil, pohádka Královský slib, Šípková Růženka nebo některé záběry z filmu Slasti otce vlasti a Formanova Amadea. Výlet do Žlebů se však nevyplatí jen kvůli vzpomínce na známá filmová či televizní díla.

Kde se natáčela pohádka o Šípkové Růžence

Exteriéry se natáčely na hradě Křivoklát, v Telči, na hradech Pernštejn a Roštejn i na zřícenině hradu Orlík u Humpolce. Některá data mohou pocházet z datové položky.

Co se točilo na zámku Frýdlant

Nejnavštěvovanější filmy:Peklo s princeznou.Rumplcimprcampr.Jak si nevzít princeznu.

Jak si nevzít princeznu hrad

Na frýdlantském zámku se natáčí pohádka… Jak si nevzít princeznu.

Kdo žil na zámku Lednice

„Praotec Lichtenštejnů, který žil před mnoha stoletími, byl chudý horník a celé dny v podzemních štolách doloval rudu. Byl to člověk poctivý a velmi pracovitý. Svou urputnou prací si však vydělal jen na skromné živobytí. Nikdy si nestěžoval, jenom doufal, že se mu snad povede lépe.

Kdo je vlastníkem zámku Lednice

Lednice – Městečko Lednice získali Lichtenštejnové v roce 1322 od rodu Sirotků. Už od středověku v místě stával hrad, později několikrát přestavěný na zámek. Rodu sloužil zejména jako letní sídlo, v lednickém kostele jsou stále k vidění staré náhrobní desky Lichtenštejnů, které připomínají jejich život v 16. století.