Kdo zabil Sileneho krale?

Kdo zabil Sileneho krale?

Kdo je otec Daenerys

Daenerys Targaryen
Pohlaví žena
Národnost Valyrijka
Tituly Královna za vodou, královna Meereenu, khaleesi Velkého trávového moře
Rodina khal Drogo(manžel) Viserys III. Targaryen(bratr) Rhaegar Targaryen(bratr) Aerys II. Targaryen(otec) Rhaella Targaryen(matka)

Kdo byl šílený král ve Hře o trůny

Targaryen. Oženil se s Rhaellou Targaryen a měl s ní tři děti – Rhaegara, Viseryse a Daenerys. Přezdívalo se mu Šílený král. Začátek jeho vlády byl poklidný a mírumilovný a lid ho měl rád, říše se opět pozvedala.
Archiv

Co se stalo s Daenerys

„Nevíme, kde je její tělo,“ naznačila Clarke. Narážela tím na skutečnost, že tělo Daenerys po smrti odnesl její drak Drogon. Samwell Tarly (John Bradley-West) později potvrdil, že s ní odletěl na východ směrem k městu Volantis. Fanoušci seriálu jistě vědí, že v něm sídlí Rudé kněžky, které umí mrtvým vrátit život.

Jak zemře Daenerys

Ačkoliv byla Deanerys dlouho považována za kladnou postavu, v poslední sérii zůstal fanoušci tak trochu v šoku. Dračí královna totiž se totiž proměnila v tyranku, a nakonec jí zavraždil její synovec a milenec Jon Snow.

Na co zemřel král Viserys

Král dříve létal na obrovském draku Balerionovi, který následně umřel stářím. Dříve na něm jezdila princezna Aerea Targaryen, která se s drakem jednoho dne ztratila, ale jakmile se vrátili, Aerea podlehla neznámé nemoci. Je možné, že to, čemu podlehla Aerea, zůstalo na Balerionovi.

Kdo byl Daemon Targaryen

Daemon Blackfyre, první a největší uchazeč o Železný trůn z řad Blackfyrů, se narodil princezně Železného trůnu Daeně Targaryen, sestře a manželce krále Baelor I.. Ten však manželství s ní nikdy nenaplnil, ba naopak ho brzy úplně zrušil, a dal Daenu, spolu se svými dalšími dvěma sestrami, pod zámek.

Jak zemřel Daemon Targaryen

V čtvrtém dílu Rodu draka se Daemon vrátil do Králova přístaviště a brzy jsme zjistili proč. Rozhodl se totiž vyrazit se svou neteří Rhaenyrou do podhradí a tam ji svést. Sám byl možná překvapen, jak snadné to pro něho bylo, a když už byl v nejlepším, náhle se od ní odtrhnul a utekl.

Jak zemřel KHAL drogo

Daenerys požádá o pomoc čarodějnici, při rituálu ovšem zemře kromě khalova oblíbeného hřebce také jejich nenarozené dítě. Drogo je navíc sice znovu živý, ale zůstává v katatonickém stavu a nikoho nevnímá. Aby ho vysvobodila z jeho utrpení, Daenerys se nakonec s Drogem rozloučí a udusí ho.

Co znamená Khaleesi

Od roku 2011 tak v USA žije již 146 dětí se jménem Khaleesi, což v uměle vytvořené dothračtině znamená „královna“.

Jak skončila Hra o trůny

Vládcem zbylých šesti království se stal Bran Stark! Rovněž se rozhodlo, že král se bude volit a železný trůn se tak už nadále nebude dědit. Rádcem nového panovníka se stal Tyrion a Ser Davos. Sansa Stark osvobodila sever od sedmi království a stala jeho vládkyní.

Jak zemře Rhaenyra

Odsoudil Rhaenyru jako zrádkyni a potrestal ji doslova dračí zrádcovskou smrtí. Nechal Sluncežára, aby ji zaživa pohltil, zatímco jejího syna, tehdy teprve desetiletého chlapce, nutil hrůzné představení sledovat. A následně rozhodl, že nikdy nebyla královnou a v záznamech bude uváděna pouze jako princezna.

Proč Daemon zpíval drakovi

Dříve tento drak patřil králi Jaehaerysovi I., nicméně od jeho smrti na něm nikdo neseděl. Pravděpodobně má však slabost pro zpěv, protože, když Daemon k němu přistupoval, zpíval. Daemon zpíval písničku ve vysoké valyrijštině.

Jak se jmenovali dračí Daenerys

Daenerys Targaeryen, položí zkamenělá vejce na pohřební hranici k mrtvému tělu svého manžela khala Droga. Když oheň dohoří, nachází se ve vychladlém popelu tři draci: Viserion, Drogon a Rhaegal. Dany a její khalasar putují přes Rudou pustinou. Draci odmítají žrát a slábnou.

Kdo je Aegon Targaryen

Targaryen také známý jako Aegon Dobyvatel nebo Aegon Dračí pán je zakladatelem mocné vládnoucí dynastie a první Targaryen na Železném trůnu. Stal se jednou ze tří dračích hlav rodového znaku Targaryenů. Je popisován jako vysoký, silný muž s širokými rameny a tmavě fialovýma očima.

Kdo je šílený král

Viserys Targaryen, třetí svého jména, je prostřední syn Aeryse Targaryena, zvaného "Šílený král". Jeho starším bratrem byl Rhaegar Targaryen a mladší sestrou mu je Daenerys, "za bouře zrozená". Stejně jako všichni ostatní příslušníky jeho rodu má dlouhé, stříbrné vlasy a fialové oči.

Jak dopadne Jon sníh

Jon Sníh. Jon nechtěl nikdy vládnout, a proto byl Branem poslán na Černý hrad, kde se cítí jako doma. I Jon se proto dočkal svého šťastného konce. Nyní bude spokojeně žít na Černém hradě a v oblasti za Zdí, a to po boku divokých.

Co je na západ od západozemí

6. Co je na západ od Západozemí Nikdo neví!

Jak zemrel Daemon Targaryen

Toho poslala na Bouřlivý konec, aby vyjednal spojenectví s rodem Baratheonů, ten tu však neuspěl a navíc tu narazil na svého soka Aemonda Targaryena, který ho v následném střetu na dracích zabil.

Kdo je Vermithor

Vermithor, zvaný Bronzová zuřivost, byl na počátku Tance draků po Vhagar druhý nejstarší a největší drak. Přezdívku mu vynesla barva jeho šupin, křídla měl žlutohnědá. Vylíhl se přibližně v roce 35 pD. Od smrti svého prvního jezdce žil přes 25 let volně na Dračím kameni, než byl znovu osedlán v roce 129 pD.

Kdo zabije Vhagar

Aemond na něj pořvával a dělal na něj nálety, Lucerysovi se však podařilo ukrýt v průrvě mezi skalami, kam se Vhagar nevlezla. Arrax během toho začal zuřit a sám napadl Vhagar, čímž se dopustil velké chyby. Vhagar v tu chvíli přestala poslouchat svého jezdce, zaútočila na Arraxe a zabila ho společně s jeho jezdcem.

Kdo je Egon hra o Truny

Nejstarší, slepý člen rodu Targaryenů, který upadl v zapomnění. Nejstarší žijící člen rodu Targaryenů a zároveň nejstarší člověk v Sedmi královstvích. V mladém věku se rozhodl opustit svůj rod a připojil se k mistrům Černého hradu na Zdi.

Kdo je otec Johna Sněha

Poctivý a spravedlivý nemanželský syn lorda Eddarda Starka, který se přidal k Noční hlídce. Jon Sníh je nemanželským synem lorda Eddarda Starka ze Zimohradu.

Jak zemre Jon Snow

Pátá série seriálu končí scénou, kdy je Jon Sníh zabit bratry z Noční hlídky, kteří nesouhlasí s jeho spojenectvím s Divokými.

Jak se jmenuje hlavní město západozemí

Západozemí (v původním znění Westeros) téměř celé tvoří Sedm království, říše nazvaná podle počtu království, jejichž sjednocením před třemi stoletími vznikla. Vládne jí král z Železného trůnu v hlavním městě Královo přístaviště.

Jak se jmenuje hlavní město západozemí sídlo panovníka sedmi království

1. Královo přístaviště (King's Landing) Centrum Západozemí se nachází ve východní části ostrova v Králově přístavišti, odkud vládl král Robert Baratheon a kde i na konci sedmé série zůstává v čele sedmi království jeho manželka Cersei.