Jaké je moře v Thajsku?

Jaké je moře v Thajsku?

Který ostrov v Thajsku je nejlepší

Pobřeží a ostrovy u Andamanského moře bývají považovány za nejlepší a nejkrásnější oblast v Thajsku, co se pláží a koupání týče. Mezi nejznámější destinace patří Phuket, Koh Phi Phi, Koh Lanta, Krabi a Khao Lak. Ke každé lokalitě v Thajském zálivu lze dle charakteru místa přiřadit jedna z uvedených destinací.
Archiv

Kam v Thajsku k moři

Nejoblíbenější lokality Thajska. Odpočinkovou dovolenou nejlépe prožijete na malebných ostrovech v Jihočínském moři. K těm nejvyhledávanějším patří například Phuket, Koh Samui, Phi Phi, Koh Chang, Koh Samet a mnoho dalších. Oblíbenými destinacemi jsou ale také Pattaya, Krabi nebo Khao Lak.
Archiv

Kdy je nejlepší jet do Thajska

Kdy letět do Thajska

Ideálním obdobím pro návštěvu Thajska jsou měsíce listopad – únor/březen. V toto období zde působí suché a chladné počasí. Teploty jsou zde v průměru 30°C a vlhkost a srážky jsou zde minimální. Jako bonus určitě uvítáme krásně zelenou přírodu po dlouhém období dešťů.

Kdy je sezóna v Thajsku

Hlavní turistická sezóna začíná v listopadu/prosinci a končí v březnu/začátkem dubna. Vyrazíte-li do Thajska v hlavní turistické sezóně, tak očekávejte sušší počasí a příjemnější teploty. Naopak mimo turistickou sezónu očekávejte občasné dešťové přeháňky, levnější ceny za ubytování a mnohem méně turistů.

Co se dá delat v Thajsku

17 míst co vidět v ThajskuHua Hin. Hua Hin je spíše letoviskem pro Thajce, kteří sem míří na víkendy z betonového Bangkoku.Ko Lanta. Průvodce ostrovem.Ko Tao. Průvodce ostrovem.Bangkok. Průvodce městem.Chiang Rai. Bílý vs.Chiang Mai. Průvodce městem.Pai.Sukhotai.

Jak dlouho trvá cesta do Thajska

Délka letu je přibližně 14 až 19 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Bangkoku provozuje letecká společnost Austrian Airlines z Vídně a trvá 10 hodin. Hlavní letiště v Bangkoku je Suvarnabhumi International Airport.

Kde se natáčel film Pláž

Slavná Pláž z filmu se ve skutečnosti jmenuje Maya Bay, leží na ostrově Ko Phi Phi v Thajsku. Svůj věhlas získala především díky tomuto filmu. Filmaři si ji však zásadně upravili: ve filmu se několikrát objeví záběr na moře, který působí tak, že je pláž skrytá a obehnaná skalisky.

Jaké očkování do Thajska

Povinné a naléhavě doporučované očkováníŽlutá zimnice.Hepatitida A.Japonská encefalitida.Břišní tyfus.Vzteklina.Hepatitida B.Záškrt.Tetanus.

Kdy jsou monzuny v Thajsku

V Thajsku očekávejte po celý rok horké tropické počasí s vysokými teplotami okolo 30 °C a vyšší vlhkost vzduchu, kterou ovlivňují monzuny. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, kdy teploty dosahují až 37 °C. V červnu začíná působit jihozápadní monzun, který přináší deštivé období.

Jaký alkohol se pije v Thajsku

Thajská piva: nejznámější je v Thajsku značka Singha (5 % alkoholu) – toto pivo se vaří v zemi již od roku 1933. Mezi další dostupné značky pak patří Leo (5,5 %) nebo Chang Beer (5 %). K dostání jsou však i piva řemeslná. Thajské likéry/lihoviny: Thajci popíjejí nejvíce levnou thajskou whisky zvanou Lao Khao.

Jak dlouho můžu být v Thajsku

Občané ČR nepotřebují pro vstup na území Thajského království a pobyt za účelem turistiky na období do 30 dnů víza.

Odkud je nejlepší letet do Thajska

Proto je ideální způsob letět z Prahy či Vídně aerolinkami specializovanými na exotiku (Emirates, Qatar Airways, EVA Air, Thai Airways) do Bangkoku či Krabi a odtud alternativní dopravou. Chcete-li skutečně zažít modernější Thajsko, je Pattaya přímo pro vás. I zde naleznete pláže pro svou letní dovolenou.

Kdy jsou levné letenky do Thajska

Za hlavní sezónu se považuje leden, únor a prosinec. Nejlevnější měsíc pro lety z České republiky je květen. Do vyhledávacího pole výše zadejte preferované odletové letiště a termín cesty a prohlédněte si nejnovější nabídky letenek do Thajska.

Kde se natáčel film Mamma Mia

Zásadní roli však sehrála i místa, kde se střílelo. Zde jsou místa, kde se natáčel film Mamma Mia: Nádherný zelený ostrov Skopelos, krásný Skiathos a přímořská vesnice Damouchari na Pelionu. Výběr místa nebyl náhodný. Herci Mamma Mia tedy prohledali 21 řeckých ostrovů, aby přišli na zelenou magii Severních Sporad.

Kde se natáčel Prokletý ostrov

Jak režisér Martin Scorsese, tak herec Leonardo DiCaprio, kteří spolupracovali již na třech filmech, chtěli, aby se Prokletý ostrov stal jejich dalším společným snímkem. Kvůli natáčení byly prozkoumány lokace v Massachusetts, Connecticutu a Novém Skotsku a natáčení začalo 6. března 2008.

Co je dobré vědět před cestou do Thajska

Cestovatelé se při odletu do Thajska ani při vstupu do země nemusí prokazovat očkováním proti covid-19, potvrzením o prodělání nemoci, ani podstupovat testy.

Jaké jsou zásuvky v Thajsku

V Thajsku natrefíte na čtyři typy zásuvek, tedy typ A (na 2 svislé kolíky), typ B (na 2 svislé kolíky se zemnícím kolíkem) a typy C a F (na 2 kulaté kolíky – stejné, jako v Evropě). Elektrické napětí je pak v zemi stejné jako v Česku, tj. 230 V při 50 Hz, a tak se nemusíte obávat nabíjení svých elektrických zařízení.

Jak je v Thajsku

Počasí v Thajsku

Průměrné teploty v „chladném“ období (listopad–únor) dosahují 26 °C, v horkém období (únor–květen) cca 36 °C. V deštivém období panuje teplo a velké vlhko, kdy spadne až 1.500 mm srážek a průměrná teplota je 32 °C. Turisté se tohoto období obávat nemusí. Déšť trvá často jen velmi krátce nebo přes noc.

Co se nesmí v Thajsku

Osobní věci a cennosti

Při pobytu v Thajsku je vhodné zachovávat si opatrnost vůči zlodějům, a to zejména při pohybu v turisticky oblíbených lokalitách či ve městech. Kromě kapesních krádeží jsou relativně časté případy zlodějů na motocyklech, kteří se mohou pokusit strhnout kabelku či batoh.

Co je zakázané v Thajsku

V Thajsku nelezte na pagody a e-cigarety nechte doma, varuje velvyslankyně Přísným přístupem k tvrdým drogám je Thajsko známé, i kuřáci by však měli zpozornět. V zemi totiž platí zákaz e-cigaret.

Co se vyplatí koupit v Thajsku

S nákupy neváhejte, protože Thajsko je levnou zemí, takže se Vám to jistě vyplatí. Pro Thajsko je typické ručně tkané hedvábí. Seženete tu halenky, košile, kravaty a šaty. V zemi sídlí spousta mezinárodních návrhářských firem, jejichž oblečení se dá sehnat za výhodné ceny.

Co se dá koupit a přivézt z Thajska

Oblíbeným suvenýrem je orientální koření, thajská rybí omáčka, sušené chilli papričky, chipsy z banánů a tapioky (slané i sladké). Pokud máte raději něco ostřejšího, typicky thajská je rýžová whisky Mekong nebo třeba rum z cukrové třtiny.

Jak dlouho trvá let z České republiky do Thajska

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Thajska ? 10:10 8250 km
Délka letu do Tuniska ? 2:00 1700 km
Délka letu do Turecka ? 1:50 1590 km
Délka letu do Velké Británie (Londýn) ? 2:10 1290 km

Kde se natáčel film Piráti z Karibiku

Vedle tropického Havaje, Kauai, Portorika a Palominita to byla také Velká Británie. Ve filmu tak můžete zahlédnout například Old Royal Naval College v Greenwichi či Hampton Court Palace. Kvůli natáčení na moři se pak musely postavit dvě opravdové lodě – Černá perla i Bludný Holanďan.

Jak se dostat na Ostrov Skopelos

Jak se dostat na Skopelos

Přímá letecká linka na Skopelos neexistuje, na ostrově naleznete pouze jeden heliport. Nejbližší je letiště na ostrově Skiathos, odtud se lodí dostaneme na Skopelos. Na Skiathos však míří pravidelné spoje pouze z Mnichova, z Prahy jen předražené lety Smart Wings.