Jak se dostat z Phuket na Krabi?

Jak se dostat z Phuket na Krabi?

Jak se dostat do Krabi

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak se dostanete z Bangkoku do Krabi, je využití přímého leteckého spoje, ale můžete také cestovat vlakem do Surat Thani a zde dále autobusem do Krabi i Phuket a nebo také přímým autobusovým spojem z Bangkoku. Přímé lety do Krabi mohou být občas i velmi levné.

Jak se dostat z Phuketu na Ko Lantu

Tato cestovní vzdálenost se může trochu lišit, záleží na tom, z kterého místa/přístavu ve Phuketu vyjedete. Nejrychlejším způsobem, jak se dostat na Koh Lanta, je jet lodí z přístavu Rasada na jihu Phuketu. Cesta trajektem / rychlostním člunem z Phuketu na Koh Lanta trvá přibližně 1,5–2,5 hodiny (může se lišit).
Archiv

Jak se dostat z Phuket na Phi Phi

Z Phuketu na ostrov Koh Phi Phi můžete jet ferry/lodí.

Tato trasa je využívána lodní dopravou z Phuketu na Koh Phi Phi a trvá jen asi 1-5-3 hodin (závisí na typu lodi). Vyberte si a rezervujte lodní lístky na lodě z Phuketu na Koh Phi Phi online. Ceny se pohybují v rozmezí 22-35 Usd.

Jak cestovat po Phuketu

Cesta vlakem + autobusem na Phuket trvá cca 14-18 hodin a stojí celkem přibližně 25-60 Usd, dle typu vlaku, který zvolíte, můžete využít i spací lůžkové vlaky. Můžete cestovat také turistickými autobusy z Bangkoku na Phuket, cesta autobusem trvá cca 13-14 hodin a jízdenky stojí cca 18-30 Usd.

Jak se dostat z Bangkoku na Ko Lanta

Cesta autobusem z Bangkoku na Koh Lanta (přes Surat Thani) trvá přibližně 17-21 hodin. Cesta vlakem + autobusem/minivanem z Bangkoku na Koh Lanta (přes Surat Thani) trvá přibližně 16-21 hodin. Cesta letadlem + autobusem + lodním trajektem z Bangkoku na Koh Lanta (přes Krabi) trvá asi 5-7 hodin.

Jak se dostat na Phi Phi

Phi Phi Island je malý tropický ostrov, který se nachází v Andamanském moři, 42 km od Krabi, 48 km od Phuketu a 35 km od Koh Lanty. Jediný způsob, jak se na Koh Phi Phi dostat je lodí: Na výběr máte větší trajekt, který jezdí několikrát denně. Nebo rychlejší, ale dražší transfer motorovou lodí.

Jak se dostat na Ko Lanta

Lodí se na Koh Lantu dostanete z ostrovů Phi Phi a Lipe a z poloostrova Krabi. Počítejte zhruba s 250–500 bahty za cestu z Krabi i Koh Phi Phi, které jsou od Koh Lanty vzdálené do dvou hodin cesty. V případě přesunu z Koh Lipe na lodi strávíte až 5 hodin a budete muset sáhnout hlouběji do kapsy (cca 1.700–2.000 bahtů).

Jak se dostat z Ko Samui na Krabi

Nejlepší a nejrychlejší možností, jak se dostat na Koh Samui z Krabi, je cesta letadlem – přímým letem. Přímý let z letiště Krabi na letiště Koh Samui trvá asi 1 hodinu a stojí asi 100-240 Usd. Další možností, jak cestovat z Krabi na Koh Samui, je jet autobusem + lodním trajektem přes Surat Thani.

Co dělat v Phuketu

Co dělat na PhuketuZátoka Phang Nga Bay. Zátoka Phang Nga Bay je jedinečná.Old Phuket Town.Noční život na Bangla Road.Velký Buddha.Wat Chalong.Phuket FantaSea Show.Vyhlídky na ostrově Phuket.Thajský box.

Kde se ubytovat v Phuketu

Bydlení Mezi nejoblíbenější destinace na Phuketu, kde se dá bydlet, patří Patong Beach, Phuket Old Town, Rawai, Bang Tao Beach(luxusnější ubytování) nebo May Khao Beach. Bydlet se dá i v džungli, ale preferovaná jsou přímořská letoviska.

Který ostrov v Thajsku je nejlepší

Pobřeží a ostrovy u Andamanského moře bývají považovány za nejlepší a nejkrásnější oblast v Thajsku, co se pláží a koupání týče. Mezi nejznámější destinace patří Phuket, Koh Phi Phi, Koh Lanta, Krabi a Khao Lak. Ke každé lokalitě v Thajském zálivu lze dle charakteru místa přiřadit jedna z uvedených destinací.

Jaké je moře v Thajsku

Jedním z největších přírodních skvostů Thajska je nesčetné množství pláží a ostrovů. Země disponuje dvěma pobřežími – jedno směrem na západ s Andamanským mořem a druhé na východ s Thajským zálivem. Tyto dvě různé pobřeží představují jedinečné podmínky a disponují unikátním podmořským životem.

Jak se dostat z Bangkoku na Koh Tao

Existují 4 oblíbené způsoby, jak se z Bangkoku dostat na Koh Tao – kombinací vlaku, autobusu, letu, auta + trajektu / motorového člunu. Nejoblíbenější možností je cestovat autobusem + trajektem přes Chumphon, je to zároveň nejlevnější způsob přepravy. Ostrov Koh Tao nemá letiště.

Jak se léta na Koh Samui

Levné letenky na Koh Samui lze rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let na ostrov z našich končin neexistuje, avšak letět lze velmi komfortně s jedním přestupem s aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, EVA Air či Austrian Airlines. Let trvá s krátkým přestupem přibližně třináct hodin.

Kdy letět na Phuket

Kdy jet na Phuket Nejlepší počasí je od prosince do března, kdy nehrozí srážky. Vyhněte se dovolené na Phuketu v lednu, pokud chcete najít volné místo na pláži.

Kam na vylet Phuket

Phuket: tipy, kam zajet mimo hlavní turistickou oblast PatongVyhlídka Black Rock.Yanui beach.Nai Harn beach.Big Buddha.

Kdy se jezdí do Thajska

Ideálním obdobím pro návštěvu Thajska jsou měsíce listopad – únor/březen. V toto období zde působí suché a chladné počasí. Teploty jsou zde v průměru 30°C a vlhkost a srážky jsou zde minimální. Jako bonus určitě uvítáme krásně zelenou přírodu po dlouhém období dešťů.

Kdy je nejlepší jet do Thajska

Kdy letět do Thajska

Ideálním obdobím pro návštěvu Thajska jsou měsíce listopad – únor/březen. V toto období zde působí suché a chladné počasí. Teploty jsou zde v průměru 30°C a vlhkost a srážky jsou zde minimální. Jako bonus určitě uvítáme krásně zelenou přírodu po dlouhém období dešťů.

Kdy jsou monzuny v Thajsku

V Thajsku očekávejte po celý rok horké tropické počasí s vysokými teplotami okolo 30 °C a vyšší vlhkost vzduchu, kterou ovlivňují monzuny. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, kdy teploty dosahují až 37 °C. V červnu začíná působit jihozápadní monzun, který přináší deštivé období.

Co delat na Ko Tao

Co dělat na ostrově Koh Tao

Oblíbená místa pro potápění zahrnují mořské sochy v Ocean Utopia, vrak námořnické lodi HTMS Sattakut v zátoce Lighthouse Bay, Japenese Gardens a mnoho dalšího. Potápěčské obchody také nabízejí denní výlety a školení, a to převážně v Mae Haad.

Jak se dostat z Koh Samui na Koh Tao

Jedinou možností dopravy z Ostrova Koh Samui na Koh Tao je cesta lodí či rychlostní ferry. Cesta lodí trvá cca 1.5-3 hodiny, opět záleží jakou loď a místo odjezdu zvolíte. Nejrychlejší jsou lodě z přístavu Maenam Samui na severu ostrova Koh Samui, nejrychlejší loď jede cca 1.5 hodiny na Koh Tao.

Kdy jet na Ko Samui

Nejlepším obdobím pro cesty na Ko Samui bude široké půlroční rozpětí mezi lednem a koncem srpna, kdy bude většinově hezké počasí ideální pro opalování, koupání, odpočinek i aktivní cestování.

Kdy jet na Krabi

Nejpopulárnějším obdobím pro návštěvu je prosinec až březen, kdy severovýchodní monzun přináší krásné modré nebe a převážně slunečné počasí s průměrnou teplotou 25 – 32oC. I vlhkost vzduchu klesne po 80% a slunce vás bude těšit 9 až 10 hodin denně. Rezervace těchto termínů je mnohdy nutná i rok dopředu.

Kdy nejlépe navštívit Thajsko

Obecně je hlavní sezóna pro návštěvu Thajska v období listopad–březen. Nicméně nebojte se jet ani v období našeho léta (květen–září), kdy je krásné počasí na jiho-východním pobřeží Thajska, na ostrovech Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan.

Jaké očkování do Thajska

Povinné a naléhavě doporučované očkováníŽlutá zimnice.Hepatitida A.Japonská encefalitida.Břišní tyfus.Vzteklina.Hepatitida B.Záškrt.Tetanus.