Jak velkou sprchu?

Jak velkou sprchu?

Jak velký sprchový kout

Aby pro vás bylo sprchování bezpečné a komfortní, neměl by být sprchový kout menší než 80 × 80 cm. Nezáleží však jen na samotném rozměru, rozhodující je totiž i jeho tvar. Nejvíce prostoru v koupelně ušetříte díky čtvrtkruhovým sprchovým koutům. Skvěle padnou do rohu, takže nezabírají víc místa, než je nezbytně nutné.
Archiv

Jak Vyspádovat sprchový kout

V případě žlabu umístěného do prostoru koutu se podlaha spáduje všemi směry ke středu. Tato varianta je na realizaci sice náročnější, ale pro některé uživatele esteticky zajímavější. Ideální spád je 2 % tak, aby se voda nerozlévala do všech stran. Připravte prohlubeň v podlaze, která má 10 až 15 centimetrů.

Jak se měří sprchový kout

Změřte odchylky od svislé stěny se sklonem po celé délce. Jak měřit odchylky, zkontrolujte zde. Změřte úhel mezi stěnou a podlahou pomocí ručního nebo elektronického úhloměru. Zkontrolujte výšku podlahy v místě, kde stojí sklo sprchového koutu, uveďte hodnotu odchylky.

Jakou šířku sprchového koutu

Důležitá je také šířka sprchového koutu, která závisí nejen na prostoru naší koupelny, ale také na náročnosti při sprchování. Minimální šířka je 75 cm. Doporučovaná šířka je však 90 – 100 cm.
Archiv

Jak správně vybrat sprchový kout

Obecně platí, čím větší prostor sprchovací kout nabízí, tím je pobyt v něm komfortnější. Stejně tak i výška v rozmezí 190 – 200 cm je ideální. Obdélníkové sprchové kouty jsou vhodné do velkých koupelen, jejich výhodou je komfort a pohodlí při sprchování.

Jak na sprchový kout bez vaničky

Sprchový kout se žlabem je oproti klasické montáži na vaničku náročnější na instalaci. Je potřeba ho přesně položit a spádovat dlažbu tak, aby voda dobře odtékala. Podlaha sprchového koutu by měla mít sklon alespoň 2 % směrem ke žlabu, aby se voda nehromadila na podlaze, ale efektivně odtékala do kanalizace.

Jak správně utěsnit sprchový kout

Pro tepelně namáhané místo jako prostor mezi přívodem vody a obklady (nástěnkou) použijeme k utěsnění polyuretanový tmel SAB, který má vynikající přídržnost. Protože velmi lepí, postupujeme opatrně, abychom neumazali obklady. Vyhlazovací roztok CL807 nám pomůže lépe dotvarovat pružný tmel ve spáře.

Čím obložit sprchový kout

K obložení sprchové stěny se použijí vysoce kvalitní 3 mm tenké hliníkové kompozitní panely ve dvou velikostech: 1000 x 2550 mm nebo 1500 x 2550 mm. Panely se aplikují přímo vedle sebe bez spár nebo alternativně s rohovými, kompozitními a zakončovacími profily.

Jakou značku sprchového koutu

Výrobců, kteří se zabývají výrobou sprchových koutů, je opravdu mnoho. K nejoblíbenějších patří tradiční značky jako Ravak nebo Jika. Mezi další oblíbené výrobce patří Gelco, Aqualine, Olsen Spa, ARTTEC a další.

Jak utěsnit spáry ve sprchovém koutě

Pro tepelně namáhané místo jako prostor mezi přívodem vody a obklady (nástěnkou) použijeme k utěsnění polyuretanový tmel SAB, který má vynikající přídržnost. Protože velmi lepí, postupujeme opatrně, abychom neumazali obklady. Vyhlazovací roztok CL807 nám pomůže lépe dotvarovat pružný tmel ve spáře.

Jaký silikon na sprchový kout

Možností a značek je nepřeberné množství, ideálně ale zvolte silikon sanitární a transparentní, tedy průhledný. Práci odvede stejnou, a navíc vám nezasáhne do vzhledu koupelny. Z náčiní budete potřebovat odlamovací nůž a ideálně také planžetu, oboje na odstranění starého silikonu.

Co se dělá první dlažba nebo obklad

Při obkládání je zapotřebí připravit si lepidlo a obkládat od spodní druhé řady na stěně, která je zarovnána na prkno nebo terč, pak se pokračuje v pokládce dlaždic na podlahu, a až poté jsou dořezány a douloženy obklady první řady nad podlahou na stěnách. Pohledově dlažba patří vždy pod obklad.

Jak vyčistit sprchový kout

Pro pravidelnou údržbu stačí je čistit vodou s mýdlem a měkkým hadříkem. Pro odstranění vápenitých usazenin doporučujeme použít běžně dostupné sanitární čističe na bázi kyseliny citronové. Po čištění je třeba plochy vždy důkladně opláchnout čistou vodou a osušit suchým hadříkem.

Co použít místo silikonu

Oproti silikonům jsou MS polymery ovšem lepidla a tak je nutné se na tmelení dobře připravit. Doporučujeme při práci použít krycí pásku, Čerstvý MS polymer se neodstraňuje tak snadno, jako silikon. Místa, která s ním znečistíme, je nutné omýt speciálním čističem nebo benzínem.

Jak dlouho schne silikon ve sprše

Nezapomeňte, že silikon po aplikaci schne cca 8 hodin. Vše záleží na okolní teplotě a vlhkosti vzduchu. Pokud chcete jeho schnutí uspíšit, můžete použít obyčejný či teplovzdušný ventilátor.

Jak srovnat zeď pod obklad

Vyrovnání podlahy a stěn

Pro větší nerovnosti 2-25 mm je ideální sádrová nivelační stěrka a pro vyrovnání velkých vrstev 30-60 mm a místní dobetonávky je vhodné použít rychle tuhnoucí beton. K vyrovnání stěn před lepením obkladů lze použít omítkovou směs, kterou vybereme podle dané nerovnosti podkladu.

Jak začít obkládat koupelnu

SumarizaceZměřte plochu stěn, které chcete obložit.Vypočítejte množství obkladu.Kupte obklad s rezervou +10 %.Pokud rekonstruujete, odstraňte nejdřív staré obklady.Vyrovnejte, vyčistěte a penetrujte podklad.Opět rozměřte plochy, které chcete obložit.Vytvořte si kladačský plán.

Jak často čistit sprchový kout

Jak často je nutné čistit sprchový kout

Sprchový kout je třeba čistit pravidelně, jedině tak zamezíte tvorbě nečistot a plísní. Pokud se budete údržbě koupelny věnovat alespoň jednou týdně, budete s úklidem poměrně rychle hotovi.

Jak se zbavit plísně ve sprchovém koutě

Velmi účinným pomocníkem je i ocet, který využijete zejména na plíseň na zdech – nalijte jej neředěný do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Použít jej můžete i na umývání vany, umyvadla či sprchového koutu a sprchové vaničky, zde je ale vhodné naředit jej v poměru 1:1 s vodou.

Jaký je rozdíl mezi tmelem a silikonem

Oproti tmelům má lepší přilnavost na hladké a neporézní povrchy a zároveň má lepší lepící schopnosti. Výborně odolává UV záření, rozdílným teplotám a povětrnostním vlivům. Silikonový tmel je vhodný i na trvalé použití pod vodou. Silikony jsou nepřetíratelné a nepřilne na ně jiná hmota než opět silikon.

Jaký podklad pod obklady

Podklad musí být dostatečně vyzrálý, bez uvolňujících se částic, zbavený prachu, nátěrů, zbytků odformovacích prostředků a solných výkvětů. Musí být dostatečně drsný, suchý a rovnoměrně nasákavý. Povrch nesmí být vodoodpudivý.

Čím srovnat zeď

Stěrka je měkká pastovitá hmota, která se nanáší na zdi stíraním – proto označení stěrka. Většinou se tímto způsobem vyrovnává povrch velké plochy zdí. Kdysi si zedník nebo štukatér připravoval stěrku sám, proséval jemný písek a hmotu si musel připravit na místě.

Co dělat s ucpanou sprchou

Pumpujte, co to dá

Ucpěte otvor špuntem, napusťte trochu vody, mokrým hadrem ucpěte přepadový otvor (vpusť), odšpuntujte a přiložte zvon tak, aby neunikal vzduch. Pumpováním vznikne podtlak, který trubky uvolní. Vodní vír je znamením, že odpad znovu funguje, jak má.

Co dělat když neodtéká sprchový kout

Když odpad neodtéká

Tím mohou být klasický gumový zvon, instalatérská pružina, ale i speciální vysavač. Vždy postupujte s citem, opravdu nechcete potrubí poškodit, ale vyčistit a zprůchodnit. Jakmile odtok začne alespoň trochu odtékat, zkuste intenzivní proud vody, který „špunt“ nečistot posune do širší části potrubí.

Jak vyčistit odpad ve sprše

Nejlepší je v kombinaci s jedlou sodou.

Stačí nasypat nebo nalít hrnek jedlé sody do odpadu, po chvíli zalijte hrnkem teplého octa (stačí přihřát v mikrovlnce), nechte 5-15 minut působit. Následně prolijte dostatkem vody uvařené v rychlovarné konvici. Pozor!