Kdo léta na Zakynthos?

Kdo léta na Zakynthos?

Jak dlouho trvá let na Zakynthos

Doba letu na Zakynthos: přibližně 2 hodiny. Přímé lety z Prahy míří na Zakynthos na letiště poblíž městečka Kalamaki.

Jak letět na Zakynthos

Letecká vzdálenost mezi městy Praha – Zakynthos je 1472 km. Které letecké společnosti nabízejí přímé lety mezi městy Praha a Zakynthos Lety mezi městy Praha a Zakynthos provozuje několik dopravců. Mezi letecké společnosti nabízející přímé lety patří Eurowings, Smartwings, Czech Airlines.

Jak nejlevněji na Zakynthos

Informace, které byste před odletem měli vědět.

Nejlevnější let 2 700 Kč
Průměrná délka letu 2 hod. 16 min.
Nejlevnější měsíc k odletu září
Nejoblíbenější letecká společnost Smart Wings
Letů týdně 18

Archiv

Kam se letí nejdéle

V 80. letech do rekordů na dálkových letech znovu zasáhl izraelský El Al, když zprovoznil linku mezi Tel Avivem a Los Angeles (přes 12 000 km). Schéma letu podle standardu ETOPS. Čárkovaně čára, kterou by letadlo mělo letět tak, aby mělo vždy v dosahu 60 minut nouzové letiště.

Jak dlouho trvá cesta do Bulharska

Let do Bulharska trvá z Prahy 2 hodiny, pravidelné přímé linky létají pouze do Sofie.

Kde jsou želvy na Zakynthosu

Kam za Caretou Tyto obří želvy najdete především v oblasti ostrůvku Marathonisi (i samotný ostrov je ve tvaru želvy), v zálivu Laganas, na plážích Kalamaki, Sekania a Gerakas. Spatřit Carettu není tak složité, jak by se vám mohlo zdát. Můžete využít lodních výletů, které vyplouvají z Laganasu.

Jak dlouho letí letadlo na Krétu

Jak dlouho trvá let z Praha do Kréta Heraklion 2 hodin/y a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Kréta Heraklion.

Jak dlouho trvá let na Seychely

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu na Seychely ? 9:00 6960 km
Délka letu do Singapuru ? 12:20 9660 km
Délka letu do Slovinska ? 3:30 1290 km
Délka letu do Spojených Arabských Emirátů (SAE) ? 5:30 4240 km

Co je třeba do Bulharska

VSTUP NA ÚZEMÍ BULHARSKA

Pro vstup do Bulharska není potřeba žádní certifikát o bezinfekčnosti. Tuto skutečnost potvrzuje stále platní opatření RD-01-189/28.04.2022 Bulharského ministerstva zdravotnictví, které ruší dvě předchozí nařízení (RD-01-152-30032022 a RD-01-152 z 30.03.2022).

Jak se platí v Bulharsku

Měnou Bulharska je lev.

Kdy jsou na Zakynthosu želvy

Od konce května si želvy budují svá hnízda na pláž Laganas. Do půl metru hlubokých děr nakladou zhruba 100 vajíček velikosti pingpongového míčku, z nichž se v polovině srpna líhnou želvičky. Pláže jsou v tomto období plné, a tak na plážích hlídkují ochranáři, kteří přísně dbají o bezpečnost hnízd.

Kdy kladou karety vejce na Zakynthosu

Snaha o obnovení jejich počtu vyžaduje mezinárodní spolupráci, jako například na Zakynthosu, kde za účelem ochrany karet obecných byl na ostrově vybudován Národní mořský park a zaveden zákaz vstupu na hlavní pláže a další pláže v nočních hodinách, kde želvy kladou svá vejce v období od června do srpna.

Kam se letí 2 hodiny

Doba letu letadlem do vybraných dovolenkových destinací:

Místo odletu Země příletu Doba letu Vzdálenost
doba letu z Prahy na Sicílii 2:15 h 1 402 km
doba letu z Prahy na Sardinii – Cagliari 2:20 h 1 400 km
doba letu z Prahy na Kalábrii 2:20 h 1 500 km
doba letu z Prahy na Menorku 2:25 h 1 550 km

Jak je draho na Seychelach

Obecně jsou Seychely dvojnásobně dražší ve srovnání s tuzemskými cenami. Potraviny nabízí nejlevněji místní indické krámky, kde seženete vše nejdůležitější včetně drogerie. Taxi, hotely a výlety patří k nejdražším položkám rozpočtu, naopak veřejná doprava je velmi levná.

Odkud se léta na Seychely

musíte se vydat na letiště ve Frankfurtu, což je jediné nejbližší letiště, které nabízí přímý let na Seychely. Linky provozují aerolinie Condor. Po započtení nutného času na dojezd na letiště se časově, ale i cenově vyplatí letět s jedním přestupem.

Co se vyplatí koupit v Bulharsku

Pro ženy doporučujeme nákup přírodní kosmetiky z růžového oleje Rose of Bulgaria a do kuchyně sladkou i pálivou papriku ( červen piper). Pro muže budou zajímavé cigarety, doutníky či samotný tabák. Za jedny z nejlepších v Evropě jsou považována především červená vína.

Co je levné v Bulharsku

Oproti Chorvatsku jsou ceny potravin v Bulharsku nízké

Užitečným nástrojem jsou letáky místních supermarketů. V Bulharsku dominují CBA, Billa, Fantastico, Kaufland a Lidl. Kupříkladu ryby, pečivo, maso, ovoce a zeleninu nebo víno seženeme levněji, než v tuzemsku.

Na co si dát pozor při ceste do Bulharska

Pokud byste si na něco měli dát pozor, tak na krádeže. Týká se to zejména velkých letovisek. Na veřejných plážích raději nenechávejte bez dozoru svoje osobní věci. Pokud budete bydlet v hotelu, kde se pohybuje hodně lidí, a budete mít pokoj v přízemí, nenechávejte raději v době nepřítomnosti otevřená okna a dveře.

Kde videt morske želvy

Thajsko. Počet mořských želv, které žijí u pobřeží Thajska, neustále klesá, a tak v Phang Nga vzniklo středisko, které se snaží tento trend zvrátit. Zaměřují se tu především na rozmnožování karet zelenavých, obrovských a pravých, které jsou ze sedmi druhů mořských želv, které žijí v Andamanském moři, nejohroženější.

Kde jsou na Zakynthosu želvy

Tyto obří želvy najdete především v oblasti ostrůvku Marathonisi (i samotný ostrov je ve tvaru želvy), v zálivu Laganas, na plážích Kalamaki, Sekania a Gerakas. Spatřit Carettu není tak složité, jak by se vám mohlo zdát. Můžete využít lodních výletů, které vyplouvají z Laganasu.

Jak dlouho trvá let do Zanzibaru

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu na Zanzibar ? 7:50 6310 km
Délka letu do Brazílie ? 11:10 9700 km
Délka letu do Bulharska ? 1:20 775 km
Dĺžka letu na Kypr ? 2:50 1975 km

Co koupit na Seychelách

Mezi tradiční suvenýry, které můžete zakoupit na Seychelách patří převážně výrobky z kokosových ořechů a listů kokosového dřeva, umělecké malby nebo šperky z mušlí. Velmi oblíbené jsou dřevěné sošky, ručně vyráběné klobouky nebo bambusový nábytek.

Kdy se jezdí na Seychely

Ideálními měsíci k návštěvě jsou duben a květen společně s říjnem a listopadem. V těchto měsících je nejlepší podvodní viditelnost a lákají tak ke šnorchlování a potápění. Těšit se také můžete na nejvyšší teploty okolo 28-30 °C. Ve skutečnosti vám počasí na Seychelách bude přát po celý rok.

Co se nesmí vyvážet z Bulharska

Je zakázáno vyvážet i dovážet zboží, které podléhá zvláštním předpisům (cizokrajné rostliny, zvířata, zbraně, starožitnosti). Vývoz předmětů pocházejících nebo vyrobených z volně žijících zvířat a veškerých živých zvířat bez zvláštního povolení je přísně zakázán.

Jaké peníze si vzít do Bulharska

Jelikož je lev pevně navázaný na euro, výhodnější pro vás bude použít ke směně právě eura, pokud je máte. Směňovat však můžete i dolary nebo české koruny. Dávejte si vždy pozor, zda bankovky, které prostřednictvím směny získáte, nejsou popsané či poškozené.