Jak se dělají dobře Šunkofleky?

Jak se dělají dobře Šunkofleky?

Jak se dělají fleky

Základem těsta je mouka, vejce, voda a sůl. V jednotlivých receptech se mírně liší. Fleky se nejčastěji přidávají do zapečených těstovin, tradičně oblíbené šunkofleky se bez nich neobejdou. Zapékat se dají ale i na jiné způsoby, se smetanou, houbami či zeleninou.

Jak dlouho se dělají šunkofleky

Uvařené těstoviny promícháme s uzeným masem a vše řádně opepříme. Přendáme do vymazaného pekáče a zalijeme vyšlehanými vejci. Pečeme ve vyhřáté troubě asi 30 až 45 minut, dokud nejsou šunkofleky hezky dozlatova. Podáváme ještě teplé, ideálně s kyselou okurkou.

Jak udělat fleky aby nebyly suché

* Těstoviny vařit už s masem, aby nasákly vůni a chuť uzeného. * Kostičky masa osmahnout, aby pustily šťávu, která se vmíchá do těstovin. Navíc jsou pak zlatavě opečené kostičky i uvnitř. * Přidat do rozmíchaných vajec smetanu, která zajistí vláčné, jemné flíčky a ne žádná „lepidla“ či „suchary“.
Archiv

Jak dlouho se zapékají fleky

Flíčky dáme zapéct do trouby na cca 20 minut při 180 °C, aby flíčky zezlátly. A hotovo. Podáváme nejlépe s kyselou okurkou.
Archiv

Jak dlouho se vaří fleky

Těstoviny vložíme do osolené vroucí vody (na 100 g těstovin 1 litr vody). Vaříme 6-8 minut a často mícháme. Správnost uvaření zjistíme ochutnáním.

Jaké koření do Šunkofleků

Promícháme těstoviny s nakrájeným masem, osolíme, opepříme, přidáme trochu muškátového květu a trochu sádla. Takto připravenou směs přendáme do předem vymaštěné a strouhankou vysypané skleněné zapékací mísy.

Jaké uzené na Šunkofleky

Na zapečené šunkofleky potřebujete:Fleky.Uzenou krkovici; případně jiné uzené maso.Vejce.Mléko.Smetana; na šlehání, s obsahem tuku přes 30 %Česnek; stroužky.Sůl a pepř; na ochuceníPetržel; zelená nať

Co dát do Sunkofleku

Fleky uvaříme v osolené vodě do poloměkka a slijeme je. 3Fleky smícháme v míse s uzeným masem, nakrájenou petrželí, česnekem, 1 lžičkou soli a pepřem. Zalijeme vejci se smetanou a mlékem a vše důkladně promícháme. 4Směs vložíme do pekáče a pečeme v rozehřáté troubě 35 minut.