Kdy nejpozdeji Prezout?

Kdy nejpozdeji Prezout?

Kdy musí být Prezuto

Zákonem stanovené období mezi 1. listopadem a 31. březnem má však svá specifika a povinnost zimního obutí platí v těchto případech: Řidič má povinnost použít zimní pneumatiky, pokud se na komunikaci nachází sníh, led nebo námraza.
Archiv

Kdy Prezout na letní 2023

Pokud nemrzne a dle předpovědi počasí nelze předpokládat, že bude mrznout nebo sněžit, můžete si vyměnit kola na letní již před 31. březnem 2023. Na dopravní značku „povinná zimní výbava“ si však dejte pozor.

Kdy se mění gumy na autě

mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud: Je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.
Archiv

Kdy přezout kola na zimu

Podle zákona musí všichni řidiči přezout svůj vůz na zimní pneumatiky pro období od 1. listopadu do 31. března. Tedy pokud je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Jak správně přezout kola

Je důležité střídavě utahovat protilehlé šrouby, aby kola neseděla nakřivo. Na zemi je dotáhněte momentovým klíčem na hodnotu stanovenou výrobcem auta. Díky tomuto klíči budou šrouby utaženy rovnoměrně stejnou silou a nepřetažené, takže je po sezóně bez problémů povolíte a nemusíte řešit jejich případné odvrtání.

Jak prohazovat pneumatiky

Neuvážené prohazování pozice pneumatiky – Před sundáním pneumatik je vhodné pneumatiky označit tak, abyste si zapamatovali, kam které kolo patří. Životnost pneumatik totiž prodloužíme, pravidelným prohazováním jejich pozic. Nejčastějším způsobme přehazování je prohození předních pneumatik za zadní.

Kdy se vyplati kupovat letní pneu

Optimální období pro nákup letního pneu za nejnižší cenu je tak období mezi koncem srpna a zářím. Pokud jste nestihli podzimní výprodeje, nezoufejte. Mnoho odborníků na pneu doporučuje nákup letních pneumatik odložit na leden až únor.

Jak si přezout auto

Utahujte jen momentovým klíčem

Na nasazeném kole je zatočte nejdříve ručně. Poté pokračujte klíčem a jen mírnou silou. Je důležité střídavě utahovat protilehlé šrouby, aby kola neseděla nakřivo. Na zemi je dotáhněte momentovým klíčem na hodnotu stanovenou výrobcem auta.

Kdy se vyplatí celoroční pneumatiky

Celoroční pneumatiky se vyplatí především svátečním řidičům, kteří se na silnice nevydávají příliš často a příliš daleko. Pokud najezdíte, řekněme, pár jednotek tisíc kilometrů ročně, a ještě po městě, má smysl vaše auto obout do celoroček. Ušetříte tím za nákup, výměnu, vyvažování a skladování dvou sad pneumatik.

Jak sundat pneu z disku doma

Zvedák umístěte pod vozidlo.

Kolo, ze kterého má být pneumatika demontována, se nainstaluje pod patku zvedáku. Patku zvedáku spusťte na pneumatiku co nejblíže k okraji ráfku. Jak odrazit pneu Zvedák zatížený částí hmotnosti vozu bude tlačit na pneumatiku, která by měla nakonec začít klouzat z ráfku.

Jak Prezout gumu

Šrouby dotahujte výhradně momentovým klíčem

Na nasazeném kole je zatočte nejdříve ručně. Poté pokračujte klíčem a jen mírnou silou. Je důležité střídavě utahovat protilehlé šrouby, aby kola neseděla nakřivo. Při montování šroubů si dejte načas, jinak budou kola sedět křivě.

Jak poznat přední a zadní kolo

Dobrý den, pneumatiky se nedělí na pravé a levé, ani zadní a přední. Pokud vyměňujete kola, která už jste používal, můžete si pouze poznačit, kde jste je předtím měl namontované. Jinak při montáži záleží na tom, zda máte pneu symetrické, směrové nebo asymetrické.

Jak poznat že jsou pneumatiky sjeté

Hloubku dezénu a tedy i sjeté pneumatiky lze celkem spolehlivě zkontrolovat pomocí gumové destičky umístěné na dně podélných drážek. U letních pneumatik je tato destička tlustá 1,6 mm, což odpovídá minimální hloubce dezénu. Pro zimní pneumatiky platí minimální hloubka dezénu 4 mm.

Jak dlouho vydrží pneumatiky

Neustálé používání pneumatik častým ježděním zkracuje jejich životnost. Průměrný počet kilometrů, které lze na pneumatice najet, činí přibližně 50 000 kilometrů. Vy určujete, kdy je tohoto čísla dosaženo.

Jak dlouho vydrží celoroční gumy

Jak dlouho vydrží celoroční pneumatiky

Celoroční pneumatiky najezdí stejně jako 2 sady – letní a zimní pneu, protože se používají za rozličných podmínek. Jejich životnost se uvádí od 30–60 000 km, ale záleží na výrobci, použité gumové směsi, váze vozidla i stylu jízdy.

Co je to Haltr

Haltr asi znáte, ale kdybyste nevěděli, o co jde, tak je to kus železa potažený gumou a používá se na některých endurových motorkách k tomu, aby bránil pootočení pneu a následnému utržení ventilku, když se jezdí na nižší tlaky. Dál se hodí montážní pasta nebo mýdlo. Pokud pastu nemáte, doporučuju jí pořídit.

Co je Boost na kole

boost. Je označení nového trendu týkajícího se širších nábojů osazovaných primárně na pluskových a devětadvacetipalcových kolech. Hlavním důvodem pro větší šířku nábojů je tužší výplet.

Co znamená 7j u disku

Šířka ráfku je 7 palců. J značí typ patice (u alu kol je prakticky vždy označení J, výjimečně N). Průměr kola je 16 palců. Zális je 45 mm.

Kde se měří dezén

Ideální metodou je měření hloubky vzorku na pneumatikách hloubkoměrem, který se přiloží k podélné drážce přibližně čtyři centimetry od bočního pláště. Tento malý a cenově dostupný nástroj lze zakoupit v každém autoservisu, hobby marketu, případně u benzínových pump.

Jaká je pokuta za sjeté pneumatiky

„Za sjeté pneumatiky může policista udělit na místě pokutu až 2000 Kč,“ říká mluvčí policie ČR Hana Rubášová. Pokud však strážník vyhodnotí, že vzorek ohrožuje bezpečnost provozu, předá případ Přestupkové komisi. Ta může podle mluvčí policie ČR Rubášové udělit zákaz řízení na 6–12 měsíců a pokutu 10 000 korun.

Které pneumatiky vydrží nejdéle

Tuhle situaci zná až příliš dobře spousta řidičů. Koupíte nové pneumatiky a jezdí se na nich naprosto skvěle… jenže stačí sjet první 2 milimetry a už cítíte, že to na mokru není ono. Řešení představuje technologie EverGrip od francouzského výrobce Michelin.

Kdy použít Celoroční pneu

Celoroční pneumatiky s označením M+S, ještě lépe s certifikací 3PMSF (symbol hory s vločkou), je možné podle zákona o provozu na pozemních komunikacích používat i v období, kdy jsou povinné zimní pneumatiky. Musí však, stejně jako zimní pneu, splňovat minimální hloubku dezénu 4 mm.

Co delat při defektů na motorce

Zavolejte na linku 1224 a nechte se přepojit na asistenční společnost pojišťovny, kde je motorka pojištěna. Identifikujte společně s operátorem dle RZ motocyklu pojištění a rozsah bezplatných asistenčních služeb. Následně popište operátorovi svůj problém a místo, kde se motocykl nachází.

Co je Furtošlap

Fixed gear kolo, někdy nazýváno také jako furtošlap, fixka nebo festka je kolo s jedním pevným převodem. Základní myšlenkou fixed gear je naprostá jednoduchost a minimalismus. Proto fixed kolo není osazeno mechanickými brzdami (přestože je v příbalu většiny kol najdete). Kolo plně ovládáte pohybem svých nohou.

Čím mazat pevné osy

Je to úplně jedno, jakákoliv vazelína.