Co to je Anilinky?

Co to je Anilinky?

Co to jsou Anilinové barvy

Anilinové barvy, známé také jako “anilinky”, vytvářejí oproti vodovkám sytější a zářivější stopu. Původně v nich byla obsažená toxická kapalina anilin, po které toto médium nese svůj název a kvůli čemuž byly mezi uživateli méně oblíbené. Díky technologickému pokroku se dnes již anilin v barvách nenachází.
Archiv

Jak pracovat s Anilinovými barvami

Fantazii se meze nekladou, dokud jsou barvy vlhké, lze je mezi sebou zapíjet, ale i po zaschnutí je možné je vlhkým štětem zase oživit a prolínat mezi s sebou. Hezký efekt udělá pokapání kapkami vody. Ty můžete po chvíli vysušit papírovou utěrkou nebo je prostě nechat uschnout.
Archiv

Co jsou vodovky

Řeč je o vodovkách. Vodovky jsou vodou ředitelné barvy v pevných tabletách. V dobách mého dětství (před rokem 1989) jsme všichni používali snad jen jednu značku vodovek, a to Koh-i-noor Hardtmuth. Obvyklé byly vodovky v podlouhlé krabičce, ale daly se sehnat i kulatém balení, které se šroubovaly na sebe, do sloupku.
Archiv

Jak se vyrábí vodovky

PostupV nádobě (doporučujeme odměrku s nálevkou) smíchejte sodu a ocet. Počkejte, až směs přestane pěnit.Přidejte kukuřičný sirup a škrob.Směs nalijte do formiček na muffiny.Každou dávku směsi obarvěte potravinářským barvivem podle svých představ a potřeb.Nechte barvy zcela zaschnout.

Jak pracovat s Anilinkami

S anilínovými barvami se pracuje úplně stejně, jako s vodovkami. Ani nepotřebujete kupovat jiné štětce. Zacházení se nemění, možnosti použití ano. A to zásadně.

Co to je anilin

Anilin, systematicky benzenamin nebo fenylamin, je bezbarvá olejovitá kapalina. Na vzduchu snadno oxiduje a barví se na žlutou až hnědou barvu. Je toxický, má zásaditou reakci. Také je to v největším množství vyráběná organická zásada.

Čím umýt Anilinové barvy

Anilinové skvrny: odbarvěte ho peroxidem anebo ho vyčistěte tamponem s rozehřátým glycerinem. Co přebývá, odstraňte suchým čistým hadrem. Nechte vstřebat mastnotu pudrem nebo mydlicí, pak látku normálně vyperte.

Jaký je rozdíl mezi akrylem a akvarelem

Akryl je zajímavý prostředek i pro první kontakt s malbou. Kupte si spolu se sadou barev, štětci a vhodným podkladem (pro začátek stačí úplně papír) také přísadu pro zpomalování schnutí barev. Akvarelové barvy lze pro první kontakt s malbou vřele doporučit: nepotřebujete zvláštní média, plátna, ani oddělený ateliér.

Co to je akvarel

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Maluje se na různé povrchy, nejčastěji se používá papír, ale i papyrus, plast nebo kůže, látka, dřevo a plátno. Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá.

Kam patří anilin

V přírodě se anilin nachází v černouhelném dehtu, průmyslově se vyrábí redukcí nitrobenzenu. Používá se při výrobě barviv, léčiv, plastů a gumárenských chemikálií (pomáhá urychlovat přeměnu kaučuku na pryž, tzv. vulkanizaci). V současnosti má tato látka největší využití jako reakční komponenta při výrobě polyuretanů.

Co platí pro Nitrobenzen

Nitrobenzen C6H5NO2 je bezbarvá až nažloutlá jedovatá ve vodě málo rozpustná hořlavá kapalina. Jakožto jedovatá kapalina se může do těla vstřebat i pokožkou – rozpouští tuky. Je to olejovitá kapalina, která voní po hořkých mandlích (stejně jako kyanovodík). Také je základní surovinou pro výrobu anilinu a azobarviv.

Co je to akrylová barva

Akrylové barvy jsou vyrobené ze směsi pigmentů a syntetické pryskyřice a jsou založeny na vodní bázi, což je jejich hlavní výhodou a předností. Jejich technické vlastnosti jsou podobné olejovým barvám, ale k ředění akrylových barev a vymývání štětců potřebujeme jen vodu.

Jaká barva schne nejdéle

POZOR! Různé barvy schnou různou dobu. Obecně však platí, že hnědé (umbry, sieny) a zemité (okry) schnou nejkratší dobu, nejdéle pak kadmia (žluté, modré, červené) a běloby (titanová).

Co to je kvaš

Kvaš (z italského guazzo, „vodomalba“) je malba na papíře vodovými barvami smíšenými s krycí bělobou a pryskyřičnou, silně lepivou koloidní látkou (často arabská guma). V porovnání s vodovými barvami je kvaš hustší a barvy jsou sytější.

Co je to malba

Malba je technika nanášení barev ve (většinou souvislé) vrstvě na podklad, zpravidla pomocí štětce. V přeneseném smyslu slova znamená také produkt této činnosti. Od kresby se liší použitými prostředky – barvami, nástroji (štětec, špachtle…) a plošností, s jakou je barva nanášena.

Co se vyrábí z anilinu

Anilin se uplatňuje při výrobě polyuretanových pěn, umělých barviv, výbušnin, pesticidů, stabilizátorů, gumy a čisticích prostředků. Převážná část produkce anilinu je spotřebována na výrobu dalších chemických látek.

Co je to Fenylamin

Anilin, systematicky benzenamin nebo fenylamin, je bezbarvá olejovitá kapalina. Na vzduchu snadno oxiduje a barví se na žlutou až hnědou barvu. Je toxický, má zásaditou reakci. Také je to v největším množství vyráběná organická zásada.

Co se vyrabi z Nitrobenzenu

Nitrobenzen C6H5NO2 je nažloutlá kapalina vonící po hořkých mandlích. Využívá se jako rozpouštědlo či při výrobě anilinu a anili- nových barviv.

Jaký je rozdíl mezi akrylovou a akrylátovou barvou

Vůči akrylové je ta akrylátová béčková, tak jak to bývá u filmů. Akrylová je hustší, lépe kryje, dobře se míchá, nedělá takové čmouhy a také po zaschnutí nepouští a nerozmazává se, což akrylátová dělá.

Na co se dá malovat akrylem

Akrylové barvy jsou vhodné pro malbu na papír, karton, plátno, dřevo nebo umělou hmotu. Trvanlivost barev je cca 30-50 let, po jejich úplném zaschnutí je doporučujeme nalakovat. Pokud s malbou začínáte, tak právě akrylové barvy by pro Vás mohlo být to pravé.

Jak dlouho schne pokoj po Vymalovani

* Jak dlouho nechat nátěr schnout * Mezi jednotlivými vrstvami malby je dobré počkat 6 až12 hodin. Chladno a vlhko zasychání nátěru prodlužuje. Ideální je nanést dvě vrstvy nátěru.

Jak často se má malovat byt

Jak často malovat Jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje. Zpravidla se ale setkáte s doporučeními vymalovat cca jednou za 4-5 let. Pokud máte v rodině malé děti nebo domácího mazlíčka, je z hygienických i estetických důvodů radno nově vymalovat cca každé 2 roky.

Co je to Gouache

Co je to Kvaš neboli také Gouache Zjednodušeně řečeno, jde o vodou ředitelné barvy, které jsou – na rozdíl od akvarelu, (který je po zaschnutí transparentní a jasný) – krycí a sametově matné. Možná je znáte pod názvem plakátové barvy. Kvaš znali již staří Egypťané, jde tak o nejstarší výtvarné médium.

Co to je tempera

Tempera (původně italský výraz: Al Tempera) je malířská technika, pro niž jsou charakteristické krycí rychleschnoucí nelesklé barvy s nesplývavými tóny, jejichž ředidlem je ve vodě rozpustná emulze (směs oleje a vody) – zejména v minulosti byla používána tzv. vaječná tempera.

Co je to kresba

Kresba je výtvarný projev, který je vytvářen množstvím kresebných pomůcek. V průběhu činnosti (kreslení) se malé množství materiálu uvolňuje na dvourozměrný podklad (papír, karton atd.) a zanechává za sebou viditelnou stopu. Základním prvkem kresby jsou linie (čáry), body a více či méně zastínované plochy.