Kde se jede Velká pardubická?

Kdy se jede hlavní závod Velké pardubické

Termín konání Velké Pardubické hlavního závodu je 8. října 2023, vše vypukne okolo 16:00. Před mediálně nejznámějším dostihovým závodem u nás se koná ještě několik dalších menších, první z nich začne v dopoledních hodinách. Klikněte ZDE, sledujte závod živě a vsaďte si na svého koně!
Archiv

Kde se jezdí Velká pardubická

Velká pardubická v Pardubicích bude vrcholem dostihové sezóny. Nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy, již 132. Velká pardubická s Českou pojišťovnou, se poběží v neděli 9. října 2022.

Kdo založil Velkou pardubickou

Je 5. listopadu roku 1874, kolem půl druhé odpoledne, a před improvizovanými tribunami se řadí 14 koní a jezdců prvního ročníku Velké pardubické. Utkají se o 8 tisíc zlatých… U zrodu dnes legendárního dostihu stál hrabě Oktavián Kinský spolu s knížetem Emilem Fürstenbergem a hrabětem Maxem Ugartem.

Který kůň vyhrál Velkou pardubickou pouze jednou

Nejstarším vítězem je amatér Vladimír Hejmovský, který vyhrál ve věku 59 let na koni Salvátor. Jediným osminásobným vítězem je žokej Josef Váňa. Jedinou ženou, která zvítězila ve Velké pardubické, byla Lata Brandisová. Stalo se tak v roce 1937 a jela v sedle klisny Normy.

Kdo letos vyhrál Velkou pardubickou

Loňský vítěz Velké pardubické Talent proměnil svůj letošní vstup do sezony ve vítězství. Kvůli dostihovým závazkům Itálii však 11letého valacha nejezdil žokej Pavel Složil ml., ale žokej Marcel Novák, který s ním v minulosti kvalifikaci již vyhrál.

Jak dlouhá je trať Velke pardubicke

Dnes se Velká pardubická koná vždy druhou říjnovou neděli. Dráha tohoto dostihu měří 6900 metrů a má celkem 31 překážek, koně ji běží přibližně 9–10 minut. Na startu se setkává asi 15 až 20 koní s těmi nejlepšími žokeji a žokejkami převážně z České republiky.

Jak se dostat na Velkou pardubickou

Pěšky či na kole

Vstup do areálu závodiště je možný pouze hlavní branou z ulice Pražská. Při příchodu z centra města prosíme nepřecházejte železniční trať a komunikaci I/37, využijte chodníků a cyklostezek.

Kdo vyhral 132 Velkou pardubickou

Kdo vyhraje Velkou pardubickou

První ročník se běžel na distanci 4500 metrů, od roku 2016 se běhal na 4400 metrů. První vítězem tohoto dostihu je tehdy pětiletý Stretton stáje Wrbna Racing, trenérem Čestmír Olehla, jezdcem žokej Jaroslav Myška. V roce 2019 v dostihu zvítězil Mr Spex, který v roce 2022 triumfoval ve Velké pardubické.

Kdo vyhrál 132 Velkou pardubickou

Kdy jsou dostihy v Pardubicích

Nejbližším termínem dostihů v Pardubicích je sobota 24. června 2023, kdy se zde koná několik závodů.