Jak se zbavit uzdičky?

Jak se zbavit uzdičky?

Jak dlouho se hojí uzdička

Pokud k frenuloplastice dojde, nemusíte se ničeho obávat. Vše se děje pod lokální anestezií a celý proces trvá pouhých pár desítek minut. Není nutná hospitalizace ani vytažení stehů, je ale vysoce vhodné omezit jakkouliv sexuální činnost po dobu 3 týdnů.

Jak uvolnit uzdičku

Plastika uzdičky (frenuloplastika, operace krátké uzdičky předkožky penisu) je operační výkon, při kterém lékař chirurgicky odstraňuje uzdičku, která spojuje předkožku se žaludem. Cílem operace je uvolnění předkožky, volné ztopoření penisu, bezbolestné a volné přetažení předkožky přes žalud.

Co dělat když se natrhne uzdička

na problémy tohoto rázu je nejlepší Infadolan, Dermazulen, případně heřmánková či měsíčková mast. Kdyby nedošlo ke zlepšení, navštivte lékaře. S přáním hezkého dne.
Archiv

Jak vypadá zkrácená uzdička

Jsou případy, kdy se dítě narodí s uzdičkou, která je zkrácená. Poznáte to jednoduše, není vidět špička jazyka, jazyk tvarem připomíná srdíčko. Je to tím, že uzdička táhne hrot jazyka zpět do úst. Zkrácená podjazyková uzdička může způsobit problémy s přisátím miminka a později i potíže v řečové oblasti.

Co s utrženou Uzdičkou

Utržená uzdička – Přílišná náruživost a někdy i špatný hmat může způsobit natržení uzdičky – kusu kůže, který spojuje předkožku se žaludem u mužského penisu. „Důležité je okamžitě zastavit krvácení ledováním a obvazem. A zase je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc.

Kdy se Striha uzdička

Úpon retní uzdičky se během růstu mění, proto se obvykle vyčkává s rozhodnutím o odstranění do doby, kdy jsou zcela prořezány všechny čtyři stálé horní řezáky (cca v 8-9 letech). Špatnou výslovnost může někdy působit, častěji než retní, krátká podjazyková uzdička. Ta může výrazně omezovat pohyb jazyka.

Jak vypada uzdička

Podjazyková uzdička je slizniční řasa, která spojuje jazyk se spodní částí úst. Někdy se miminko už narodí s uzdičkou, která je zkrácená, až přirostlá nebo zbytnělá. Poznáte to jednoduše – nevidíte špičku jazyka,jazyk tvarem připomíná srdíčko.

Co je Frenuloplastika

Frenuloplastika je operačný výkon, při kterém se prodlužuje uzdička spojujíci předkožku se žaludem penisu. Tato operace se provádí z estetických a funkčních důvodů, nebo pro nemožnost přetažení či obtížné přetahování předkožky.

Kdo Striha uzdičku

Na přirostlou uzdičku může později upozornit zubař nebo logoped. Nejdéle ve dvou letech se dítě většinou dostane na kontrolu k zubnímu lékaři. Zubař je další odborník, který si přirostlé uzdičky může všimnout a chirurgicky ji odstranit. Poslední v pořadí je logoped.

Co je uzdička

Princip a projevy: Uzdička je vazivová tkáň, která je pod předkožkou, upíná se na penis pod žaludem a za normálních okolností usnadňuje přetažení předkožky přes žalud.

Jak poznat uzdičku

Omezení pohyblivosti, které uzdička způsobí, nedovolí jazyku zvednout se k hornímu patru tak, jak je třeba. Jsou dvě možnosti, jak uzdičku dobře poznat. Když dítě vyplázne jazyk, uzdička drží střed jazyka, takže na konci se neudělá špička, ale prohlubeň, kolem které se z obou stran tlačí dopředu svalovina.

Jak poznat že mám kratkou uzdičku

Uzdička může být v některých případech příliš krátká, což se projevuje nepříjemnými bolestmi v době ztopoření a při styku. Důsledkem kratší uzdičky může být i tzv. předčasná ejakulace, tedy stav, kdy muž dosáhne vyvrcholení již po krátké době styku, často i do jedné minuty.

Jak probiha Frenuloplastika

Jak to probíhá

Výkon probíhá v lokální anestezii. Při výkonu příčně protneme uzdičku a následně ji podélně sešijeme. Tím se uzdička prodlouží a po zahojení může plnit svou normální funkci při přetahování předkožky. Zákrok netrvá nijak dlouho, vše je vyřízené během několika desítek minut.

Jak poznat kratkou uzdičku pod jazykem

Orientačním testem toho, zda dítě má, či nemá zkrácenou uzdičku je například vypláznutí jazyka. Pokud dítě není schopno jazyk dostatečně vypláznout, případně se při vypláznutí na špičce jazyka vytvoří tvar srdíčka, jde o zkrácenou uzdičku.

Jak vypadá uzdička

Podjazyková uzdička je slizniční řasa, která spojuje jazyk se spodní částí úst. Někdy se miminko už narodí s uzdičkou, která je zkrácená, až přirostlá nebo zbytnělá. Poznáte to jednoduše – nevidíte špičku jazyka,jazyk tvarem připomíná srdíčko.

Jak přetáhnout předkožku

Někteří odborníci doporučují přetahovat předkožku při koupání. Není to však pravidlem. Předkožkový vak se lehce odlupuje, po přetažení je tedy vhodné omýt žalud vlažnou vodou. Důležité však je přetahovat opravdu jemně, nikdy ne silou, aby nedošlo k natržení předkožky.

Co dělat s krátkou uzdičkou

Problém s krátkou uzdičkou je vhodné korigovat před zahájením pohlavního života. V takovém případě, jestliže je současně přítomno zúžení předkožky, provádí se současně i tzv. obřízka. Obřízka je drobný chirurgický zákrok, který má za cíl odstranit kožní řasu, která překrývá špičku penisu (tedy odstranění předkožky).

Jak poznat že mám kratkou Uzdicku

Uzdička může být v některých případech příliš krátká, což se projevuje nepříjemnými bolestmi v době ztopoření a při styku. Důsledkem kratší uzdičky může být i tzv. předčasná ejakulace, tedy stav, kdy muž dosáhne vyvrcholení již po krátké době styku, často i do jedné minuty.

Co dělat po Frenuloplastice

Po výkonu je nutná kontrola za 2-3 hodiny na naší ambulanci, další kontrola cca za 1 měsíc od výkonu. Po odstranění krycího obvazu jsou nutné koupele penisu v heřmánku. Nutná je pohlavní abstinence do zhojení rány. Dále není vhodné koupání ve vaně, do zhojení rány je třeba se pouze sprchovat.

Jak umýt chlapečka

„Již u miminek je vhodné opatrně předkožku při mytí stahovat, kam až lze, ale ne silou. Předkožka se od žaludu uvolňuje pomalu, často i v průběhu řady let, jak se mezi ní a žaludem hromadí smegma,“ vysvětluje lékař s tím, že mytí je pro tuto činnost ideální situace.

Kdy začít přetahovat

Asi ve věku dvou let by se předkožka měla začít přirozeně oddělovat od žaludu. U 90 procent chlapců jde předkožku snadno přetáhnout již ve třetím roce. Do sedmnácti let věku nelze přetáhnout předkožku jen jednomu procentu chlapců.

Co je to krátká Uzdička

Krátká uzdička (lat. frenulum breve) je stav, kdy uzdička penisu (elastický pruh tkáně pod žaludem penisu, který se připojuje k předkožce) je příliš krátká, a omezuje tak pohyb předkožky.

Jak se starat o Pipinku

Pokud i nekoupete děťátko každý den, očistěte miminku alespoň zadeček a genitálie pod tekoucí vodou. Zabráníte tak opruzeninám a případným infekcím. Zpočátku vaše dítě žádnou kosmetiku kromě olejíčků po koupání nepotřebuje. Postačí vám čistá teplá voda.

Jak cistit miminku záhyby

Vhodné je místo mýdla použít zvláčňující přísady do koupele či neutrální syndety, tj. syntetické tenzidy, které neobsahují zásaditě reagující klasická mýdla. Pokud dítě denně nekoupeme, je třeba očistit záhyby kůže (tzn. třísla, podpaždí …).

Jak povolit předkožku

Konzervativní léčbou, kterou vám může lékař nabídnout, je promazávání předkožky kortikoidní mastí (např. Dexamethazon mast nebo Triamcinolon krém). K uvolnění a roztažení zúžené předkožky dojde zhruba u osmdesáti procent léčených chlapů, přičemž ovšem po vysazení kortikosteroidů může dojít k návratu fimózy.