Kdo Striha uzdičku?

Kdo Striha uzdičku?

Kdy se Striha uzdička

Úpon retní uzdičky se během růstu mění, proto se obvykle vyčkává s rozhodnutím o odstranění do doby, kdy jsou zcela prořezány všechny čtyři stálé horní řezáky (cca v 8-9 letech). Špatnou výslovnost může někdy působit, častěji než retní, krátká podjazyková uzdička. Ta může výrazně omezovat pohyb jazyka.
ArchivPodobné

Jak poznat zkrácenou uzdičku

Jsou případy, kdy se dítě narodí s uzdičkou, která je zkrácená. Poznáte to jednoduše, není vidět špička jazyka, jazyk tvarem připomíná srdíčko. Je to tím, že uzdička táhne hrot jazyka zpět do úst. Zkrácená podjazyková uzdička může způsobit problémy s přisátím miminka a později i potíže v řečové oblasti.

Jak vypadá uzdička

Podjazyková uzdička je slizniční řasa, která spojuje jazyk se spodní částí úst. Někdy se miminko už narodí s uzdičkou, která je zkrácená, až přirostlá nebo zbytnělá. Poznáte to jednoduše – nevidíte špičku jazyka,jazyk tvarem připomíná srdíčko.
Archiv

Jak se Striha uzdička

V takovýchto případech může společně s mnohými opatřeními kojení zlepšit i nástřih uzdičky pod jazykem nebo horním rtem (frenotomie, frenulotomie). Jde o krátký,několika vteřinový chirurgický zákrok, který lékař vykonává bez anestezie či analgezie, aby se miminko mohlo bezprostředně po zákroku uklidnit kojením.

Jak dlouho se hojí uzdička

Několik dní je vhodná sexuální abstinence. Uzdička se většinou dobře zahojí sama. Při přetrvávající bolestivosti, hořečce či nehojení rány je na místě vyhledat pomoc urologa. Osobně doporučuji navštívit lékaře i z důvodu prevence dalších komplikací.

Jak poznat kratkou uzdičku pod jazykem

Orientačním testem toho, zda dítě má, či nemá zkrácenou uzdičku je například vypláznutí jazyka. Pokud dítě není schopno jazyk dostatečně vypláznout, případně se při vypláznutí na špičce jazyka vytvoří tvar srdíčka, jde o zkrácenou uzdičku.

Co delat kdyz mám kratkou uzdičku

Zkrácenou uzdičku je možno upravit poměrně jednoduchým operačním zákrokem, který se obvykle provádí v místním znecitlivění ambulantně. Měl by však být samozřejmě proveden urologem s určitými zkušenostmi. Vzácně může zkrácení uzdička během pohlavního styku prasknout, což může způsobit poměrně silné krvácení.

Co dělat s krátkou uzdičkou

Problém s krátkou uzdičkou je vhodné korigovat před zahájením pohlavního života. V takovém případě, jestliže je současně přítomno zúžení předkožky, provádí se současně i tzv. obřízka. Obřízka je drobný chirurgický zákrok, který má za cíl odstranit kožní řasu, která překrývá špičku penisu (tedy odstranění předkožky).

Jak uvolnit uzdičku

Plastika uzdičky (frenuloplastika, operace krátké uzdičky předkožky penisu) je operační výkon, při kterém lékař chirurgicky odstraňuje uzdičku, která spojuje předkožku se žaludem. Cílem operace je uvolnění předkožky, volné ztopoření penisu, bezbolestné a volné přetažení předkožky přes žalud.

Co je to uzdička

Uzdička spojuje vnitřní list předkožky s penisem v místě pod žaludem a napomáhá k přetahování předkožky přes žalud. Je-li uzdička zkrácená, nejde předkožka dobře přetáhnout přes žalud, což vede ke komplikacím při sexuálních aktivitách a někdy i bolestem při pohlavním styku.

Co dělat když se natrhne uzdička

na problémy tohoto rázu je nejlepší Infadolan, Dermazulen, případně heřmánková či měsíčková mast. Kdyby nedošlo ke zlepšení, navštivte lékaře. S přáním hezkého dne.

Jak probiha Frenuloplastika

Jak to probíhá

Výkon probíhá v lokální anestezii. Při výkonu příčně protneme uzdičku a následně ji podélně sešijeme. Tím se uzdička prodlouží a po zahojení může plnit svou normální funkci při přetahování předkožky. Zákrok netrvá nijak dlouho, vše je vyřízené během několika desítek minut.

Jak dlouho se hojí natržená uzdička

Pokud k frenuloplastice dojde, nemusíte se ničeho obávat. Vše se děje pod lokální anestezií a celý proces trvá pouhých pár desítek minut. Není nutná hospitalizace ani vytažení stehů, je ale vysoce vhodné omezit jakkouliv sexuální činnost po dobu 3 týdnů.

Jak dlouho se hoji uzdička

Několik dní je vhodná sexuální abstinence. Uzdička se většinou dobře zahojí sama. Při přetrvávající bolestivosti, hořečce či nehojení rány je na místě vyhledat pomoc urologa. Osobně doporučuji navštívit lékaře i z důvodu prevence dalších komplikací.

Co je Frenuloplastika

Frenuloplastika je operačný výkon, při kterém se prodlužuje uzdička spojujíci předkožku se žaludem penisu. Tato operace se provádí z estetických a funkčních důvodů, nebo pro nemožnost přetažení či obtížné přetahování předkožky.

Co dělat po Frenuloplastice

Po výkonu je nutná kontrola za 2-3 hodiny na naší ambulanci, další kontrola cca za 1 měsíc od výkonu. Po odstranění krycího obvazu jsou nutné koupele penisu v heřmánku. Nutná je pohlavní abstinence do zhojení rány. Dále není vhodné koupání ve vaně, do zhojení rány je třeba se pouze sprchovat.

Kdo Striha uzdičku pod jazykem

Na přirostlou uzdičku může později upozornit zubař nebo logoped. Nejdéle ve dvou letech se dítě většinou dostane na kontrolu k zubnímu lékaři. Zubař je další odborník, který si přirostlé uzdičky může všimnout a chirurgicky ji odstranit. Poslední v pořadí je logoped.

Co je to Frenuloplastika

Frenuloplastika je operačný výkon, při kterém se prodlužuje uzdička spojujíci předkožku se žaludem penisu. Tato operace se provádí z estetických a funkčních důvodů, nebo pro nemožnost přetažení či obtížné přetahování předkožky.