Co na Krtince?

Co na Krtince?

Jak se rychle zbavit krtka

Vyhánějte kouřem. Do chodeb můžete vsypat větší množství cigaretových nedopalků, pach je krtkům velmi nepříjemný. Drastičtější metodou je použití dýmovnice nebo vhánění kouře do chodeb. Pomáhají i zapálené sirné knoty.
Archiv

Jak se zbavit Krtincu

Postupujte následovně:Najděte krtinec. Půdu, kterou krtek vyryl, odhrňte.Hledejte vchod do krtince – ten můžete odkrýt pomocí větvičky.Vchod do krtince pročistěte od přebytečné půdy.Co nejhlouběji do vchodu vložte rybí hlavu.Zahrňte ji půdou a dobře udupejte.

Co je nejlepší na krtka

“ RADA: Použijte čerstvou citronovou kůru, psí a kočičí srst, tvarůžky, listy ořešáků. „Zahrádkáři zkoušejí krtka vypudit například i obaly od různých aromatických sýrů, někdo možná i kus nějakého toho romadúru ke svačině oželí.
Archiv

Co odpuzuje krtky

Krtek má velmi citlivý čich, takže pokud rádi experimentujete, zkuste na zahradě například vysadit rostliny, které krtka údajně odpuzují:řebčík královský (Fritillaria imperialis)pryšec skočcový (Euphorbia lathyris)komonice (Melilotus)černý bez (Sambucus nigra)afrikány (aksamitník, Tagetes)
Archiv

Proč dělá krtek Krtince

Krtek se totiž nemusí ukrývat přímo pod hromádkou a než nahrnutou zeminu stihnete odklidit, může už dávno zmizet ve svých chodbách. Proč dělá krtek krtince Zbavuje se tak přebytečné hlíny z chodeb a zajišťuje si tím přístup vzduchu.

Jak nalíčit past na krtka

Past stiskem ruky rozevřeme a vložíme mezi čelisti pojistný plíšek. Následně vložíme past krtkovi do chodbičky tak, aby pojistný plíšek byl kolmo na chodbičku. Chodbu s pastí zakryjeme kusem dřeva nebo obráceným kbelíkem. Před aplikací je dobré nechat past několik dní venku „vyčichnout“.

Jak škodí krtek

Živí se živočichy, kteří okusují kořínky rostlin a udržuje rovnováhu v počtu hmyzu. Krtek škodí jedině svými chodbami a krtinci. Krtince nám hyzdí pracně udržované trávníky a chodbičky navíc mohou poškodit kořenový systém rostlin. Krtčí cestičky totiž mohou rostliny odříznout od živin zničením kořenového vlášení.

Jak dlouho spí krtek

Jeho krevní oběh je uzpůsoben na menší množství kyslíku. Díky tomu vydrží i v hlubších norách, kde je kyslíku méně. Jsou aktivní ve dne i v noci a spí co 4 hodiny. Krtek za den vyhrabe chodbu o délce 30 metrů.

Jak vidí krtek

Krtek není slepý, jak si lidé často myslí, ale velmi špatně vidí. Dokáže rozpoznat pouze světlo a tmu. uši jsou jen nepatrné výstupky v srsti, přesto velmi dobře slyší a je velmi citlivý na hluk.

Jak se zbavit krtka diskuze

Použijte pachové odpuzovače krtků.

Pachové odpuzovače mohou být tekuté nebo pevné. Aplikují se buď přímo do krtčích chodeb, nebo plošně například ve formě trávníkového hnojiva se složkou, která krtky odpuzuje. Výhody: Snadná aplikace, při použití hnojiva s odpuzující složkou trávník zároveň přihnojíte.

Kdy spí krtek

Krtci neustále střídají aktivitu a spánek ve zhruba 4 hodinových blocích, ale aktivní je ve dne i v noci. Přes den, kdy je na zahradě pohyb, krtek omezuje svou aktivitu v reakce na vibrace, které vnímá. V noci je aktivnější pouze proto, že po zahradě nikdo nechodí a neruší jej.

Co s Chycenym krtkem

Nejen, že je krtek zákonem chráněný a hrozila by vám až padesátitisícová pokuta, ale především se jedná o opravdu užitečné zvířátko. Sežere housenky, slimáky a další hmyz a také prokypří půdu. Řešením tedy není krtka zlikvidovat (zapomeňte na jedy nebo chycení a následně zabití), ale vyhnat ho jinam.

Co s Chycenym Krtkem

Nejen, že je krtek zákonem chráněný a hrozila by vám až padesátitisícová pokuta, ale především se jedná o opravdu užitečné zvířátko. Sežere housenky, slimáky a další hmyz a také prokypří půdu. Řešením tedy není krtka zlikvidovat (zapomeňte na jedy nebo chycení a následně zabití), ale vyhnat ho jinam.