Jak se obléci do Tater?

Jak se obléci do Tater?

Jak se obléknout do Tater

Pokud nevlastníte nepromokavou bundu, vždy si s sebou na túru berte pláštěnku i deštník (ten ovšem není vhodný do náročnějšího terénu). Dále náhradní ponožky, náhradní tričko, teplý svetr nebo mikinu, čepici, rukavice, popř. i šátek či šálu (vše zabalte nepromokavě do batohu).

Jak do Tater

Na dopravu do Tater, zejména do Vysokých, můžeme využít autobusové spojení z ČR na východ Slovenska (Poprad, Tatranská Lomnica). Vyhledání spojení je možné na internetových stránkách jizdnirady.cz nebo cp.sk, využít můžete také linek společností Flixbus nebo RegioJet.

Co si vzít na horskou túru

Z oblečení se vyplatí mít náhradní ponožky, teplejší mikinu nebo svetr, dlouhé kalhoty, nepromokavou bundu, pláštěnku. Čepice a rukavice by neměly chybět ani na letní túře, protože jak známo, v horách se počasí rychle a mnohdy dost výrazně mění, teplé oblečení může přijít vhod dříve, než se nadějete.

Jak se obléct v létě na hory

Když jedete v létě na hory, samozřejmě začínáte s tričkem s krátkým rukávem. I když vás fyzická námaha během túry zahřeje, přesto se vyplatí vzít si s sebou teplou mikinu a nejlépe softshellovou bundu, která vás ochrání před chladem, větrem a srážkami.

Jaké boty do Tater

Kvalitní pohorky oceníte nejen během výpravy na nejvyšší vrchol Tater, ale i při výstupu na Sněžku nebo na výletě k nejbližšímu hradu či zámku. Zatímco houbařit se vám v létě bude nejlépe v lehkých a pohodlných nízkých botách, ve frontě na výstup na Mount Everest naopak oceníte pevnou a zateplenou horolezeckou obuv.

Kdy vyrazit do Tater

Léto a začátek podzimu je ideálním obdobím pro vysokohorské túry. Kvůli ochraně přírody a bezpečnosti turistů jsou tatranské stezky otevřeny v období od 15. června do 31. října.

Jak se připravit na túru

Před výšlapem se určitě pořádně vyspěte, najezte i napijte a snažte se nepřetěžovat své tělo nadměrnou sportovní aktivitou (či alkoholem apod.). Pokud si chcete túru opravdu užít, musíte mít dostatek sil, a to zajistíte právě klidovým režimem s dostatečným množstvím tekutin a kalorií v rámci předchozího dne.

Jak se vybavit na túru

10 tipů na turistické vybavení: Co vám nesmí chybětZákladem je správný turistický batoh.Kvalitní a pohodlnou obuv a k ní vhodné ponožky.Oblečení, které se vám maximálně přizpůsobíVodní vaky k pravidelnému doplnění tekutin.Vhodně vybavená lékárnička, popřípadě KPZ.Aby tma neměla šanci.Na výpravu jedině s mapou.

Co vzít s sebou na hory v létě

Na krosnu s nimi připnete lahev s pitím, spacák i propocené pohory, když je zrovna nepotřebujete mít na nohou.? Oblečení do větru i do deště Sportovní spodní prádlo a teplé ponožky, ponožky musí být vyšší než boty.? Pyžamo.? Na vaření? Jídlo a snacky. Osobní hygiena. Repelent proti hmyzu.? Čelovka.? Powerbanka.

Jak vrstvit oblečení na hory

První a nejdůležitější vrstva patří jednoznačně termoprádlu. Horní i spodní díl funkčního oblečení udržuje tělo v optimální teplotě a aktivně odvádí pot z těla, takže neprochladnete. Pro více potivé aktivity se hodí syntetika, téměř na vše ostatní jsou pak ideální spodní vrstvou merino kalhoty spolu s merino trikem.

Na co jsou Trailove boty

Trailová obuv

Boty typu Trail mají výraznější vzorek podešve pro lepší kontakt s povrchem v terénu. Mezipodešev je u tohoto typu obuvi většinou tenčí, aby byla noha co nejblíže u země, čímž zvyšuje stabilitu a běžec lépe cítí změny povrchu.

Co to jsou trekové boty

3. Treková obuv. Treková obuv je kromě vysoké mechanické odolnosti specifická hlavně tím, že klade zvýšený důraz na oporu kotníku, potřebnou stabilitu a bezpečnost v krkolomných terénech.

Kdy je nejlepší počasí v Tatrách

Nejvlhčím měsícem v roce na území Tater je tradičně červenec (16 % ročního úhrnu srážek). Bouřky doprovázené silnými lijáky výrazně zvyšují srážkové úhrny. Nejméně srážek má naopak tradičně měsíc únor (4,5 % ročního úhrnu srážek).

Kde je nejtepleji na Slovensku

Podle průměrné roční teploty vzduchu je nejteplejším místem na území Slovenska okolí Štúrova v Podunajské nížině, kde dosahuje průměrná roční teplota hodnotu 10,4°C.

Co si sbalit na prechod hor

Víkendový přechod hor – velikost batohu 35-55 lRučník.Kartáček na zuby.Zubní pasta.Hřeben.Balzám na rty.Toaletní papír.Univerzální prostředek na mytí těla, vlasů i nádobíRepelent – vybírejte z náramků, gelů nebo sprejů

Jaké jídlo s sebou na hory

Ideální jsou sušené věci a nebo aspoň vše, co obsahuje co nejméně vody a naopak co nejvíce energie a bílkovin vzhledem ke své váze. Salám sice k dehydrovaným potravinám nepatří, ale zato nabízí dobrý poměr hmotnosti a energie. Zvažujte proto, co vám stojí za to tahat, a dávejte si pozor na váhu samotných obalů.

Jak se sbalit na hory

Oblečení na horynepromokavá a zároveň prodyšná lyžařská bunda a kalhoty,lyžařské rukavice,čepice, kukla či klapky na uši pro pobyt venku bez lyžařské helmy,šála nebo jiná ochrana krku před chladem,svetr či mikina (vhodné jsou softshellové či fleecové mikiny),funkční prádlo,teplé ponožky,spodní prádlo,

Jak se spravne Oblect

Šárka Strnadová vyzdvihuje základní pravidlo oblékání, které říká, že je upnutějším oděvem dobré vždy zvýraznit buď spodní, nebo horní část těla. upnutý vršek + volnější spodek. Jedna část těla tedy ukáže vaše krásné křivky a ta, kterou si nejste tolik jistá, může být schovanější.

Jak se obléknout do 10 stupňů

Při teplotách 5 až 10 stupňů spodní tričko, které odvede pot, tričko s dlouhým rukávem a tenkou bundičku, která neprofoukne. Při teplotách pod 5 stupňů je dobré mít jako první vrstvu funkční termotričko, které tě udrží v teplu a suchu. Pak teplejší mikinu a bundičku proti větru.

V jakých botech běhat

Pokud s běháním začínáte, nebo hledáte boty na dlouhý běh, sáhněte po botách s vysokým tlumením. Pro rychlejší běh a lehčí běžce doporučujeme boty s tlumením středním. Nízké tlumení je pro závodní boty profíků s vypilovanou technikou. Došlap – běžecké boty dokáží správně podpořit vaše chodidlo podle stylu došlapu.

Jaké boty na Trail

TOP výběr: 12 nejlepších běžeckých bot pro rok 2022 na silnici iTrailové běžecké boty Salomon Speedcross 6.Trailové běžecké boty Salomon Pulsar Trail.Trailové běžecké boty Merrell Agility Peak 4.Trailové běžecké boty Salomon S/LAB SENSE 8.Trailové běžecké boty Salomon MADCROSS.

Jaké boty na tůry

Na běžné treky bez větší zátěže obujte nízké trekové boty a na náročné výšlapy zvolte vysoké trekové boty, které budou nohu dobře jistit. Materiál svršku – vybírat budete z koženého, syntetického nebo kombinovaného svršku. Boty z kůže déle vydrží a v kombinaci s membránou máte jistotu, že vaše nohy zůstanou v suchu.

Jak si správně koupit boty

Při výběru velikosti obuvi dbejte na minimální nadměrek 12 mm. (Pozn.: Nadměrek je volný prostor před prsty a za patou, který je nutný k volnému pohybu chodidla.) S menším nadměrkem vás bude bota při chůzi tlačit a při dlouhodobém nošení hrozí nepříjemné otlaky/deformace prstů či chodidel.

Kdy navstivit Vysoke Tatry

Léto a začátek podzimu je ideálním obdobím pro vysokohorské túry. Kvůli ochraně přírody a bezpečnosti turistů jsou tatranské stezky otevřeny v období od 15. června do 31. října.

Kdy je nejlepší jet do Tater

Nejlepší měsíce, kdy můžete navštívit jsou do Bratislavy, jsou Květen, červen, červenec, Srpen a Září V průměru nejteplejší měsíce v Bratislava jsou červenec a Srpen, a nejchladnější měsíc v roce je Leden. Nejdeštivý měsíce v tomto městě jsou Květen a červen.