Jak se dostat z Phuketu na Ko Lantu?

Jak se dostat z Phuketu na Ko Lantu?

Jak se dostat na ostrov Ko Lanta

Lodí se na Koh Lantu dostanete z ostrovů Phi Phi a Lipe a z poloostrova Krabi. Počítejte zhruba s 250–500 bahty za cestu z Krabi i Koh Phi Phi, které jsou od Koh Lanty vzdálené do dvou hodin cesty. V případě přesunu z Koh Lipe na lodi strávíte až 5 hodin a budete muset sáhnout hlouběji do kapsy (cca 1.700–2.000 bahtů).
Archiv

Jak se dostat z Phuket na Krabi

Z Phuketu na Krabi můžete cestovat lodí či ferry nebo minivanem/taxi. Cestovní vzdálenost z Phuketu do Krabi je cca 80 km lodí/ferry přes Andamanské moře. Cestovní vzdálenost lodí se ale může i trochu lišit, protože záleží na tom, z jakého přístavu ve Phuketu vyjedete.
Archiv

Co dělat na Ko Lanta

Staré město (OLd town)Objevte Mai Keow Cave jeskyni.vycházka na tiger cave.vodopády Klong Jark Watefall.užijte is den v narodním parku mu koh lanta.objevte mangrovníkový les.nakupte na tradičním thajském trhu.prozkoumejte malou koh lantu.

Jak se dostat z Bangkoku na Phi Phi

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se dostat na Koh Phi Phi z Bangkoku je letecky. Krabi a Phuket jsou dvě nejbližší letiště na ostrov Koh Phi Phi. Let z Bangkoku trvá přibližně 1,5 hodiny a letadla odlétají z obou letišť-Suvarnabhumi a Don Muang- téměř každou hodinu.

Jak se pohybovat po Krabi

Můžete využít i lodní dopravu , jízdné stojí 70 bahtů a cesta vám potrvá také 45 min. Na ostrovy Phi Phi je nejlepší z Krabi dojet se společností Song Thaeo Service za 12 bahtů do Pak Khlong Chilat Pier a odtud odjíždějí trajekty denně v 10:00 a v 15:00 hodin, zpět z ostrovů v 9:00 a ve 14:00.

Jak se dostat z Krabi na Ko Phi Phi

Cesta na ostrov Phi Phi

Nejoblíbenějším způsobem, jak se dostat na ostrov je právě pomocí trajektu. Cesta trajektem trvá asi 2 hodiny z ostrovua Phuket a asi 90 minut z Krabi nebo Koh Lanta. Hlavní přístav v Phuketu je Rassada Pier, který se nachází v Phuket Town.

Jak se dostat z Phuket na Phi Phi

Cesta na ostrov Phi Phi

Nejoblíbenějším způsobem, jak se dostat na ostrov je právě pomocí trajektu. Cesta trajektem trvá asi 2 hodiny z ostrovua Phuket a asi 90 minut z Krabi nebo Koh Lanta. Hlavní přístav v Phuketu je Rassada Pier, který se nachází v Phuket Town.

Jak cestovat po Phuketu

Z Ho Či Minova města na Phuket můžete cestovat letecky nebo po zemi. Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem je přímý let ze Saigonu, cestování letadlem trvá jen asi 2 hodiny. Přímý let na Phuket je nejrychlejší a nejpohodlnější variantou přepravy mezi těmito městy.

Co dělat na Krabi

13 Nejlepších aktivit a památek na Krabi a AonanguVystupte na Tiger Cave Temple: Wat Tham Suea.Vykoupejte se v Hot Spring A Emerald Pool.Užijte si pláže na Railay a tonsai.Vyzkoušeje si horolezectvíProcházka na Khao Ngon Nak Viewpoint: Dragon's Crest.Šnorchlování a výlet lodíNavštivte Bílý chrám: Wat Kaew Ko Wararam.

Jak se dostat z Bangkoku na Phuket

Z Bangkoku na Phuket můžete jet vlakem + autobusem nebo letecky či taxi. Cestovní vzdálenost z Bangkoku na Phuket je pozemní cestou cca 850 km. Nejpohodlnější a nejrychlejší způsob, jak se dostat z Bangkoku na Phuket, je využít přímé letecké spojení.

Co delat na Ko Phi Phi

Zde najdete 10 tipů a nápadů, které vás mohou inspirovat během vaší dovolené na Koh Phi Phi!Kajakem na Opičí plážvyběhněte na phi phi viewpoint.vyzkoušejte potápěníužijte si den na long beach.neche si udělat tetování bambusem.Dívejte se na film ve střešním baru.Navštivte Bamboo ostrov.Výlet lodí okolo Phi Phi Lay.

Jak se dostat z Bangkoku na Krabi

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak se dostanete z Bangkoku do Krabi, je využití přímého leteckého spoje, ale můžete také cestovat vlakem do Surat Thani a zde dále autobusem do Krabi i Phuket a nebo také přímým autobusovým spojem z Bangkoku. Přímé lety do Krabi mohou být občas i velmi levné.

Kde se ubytovat v Phuketu

Bydlení Mezi nejoblíbenější destinace na Phuketu, kde se dá bydlet, patří Patong Beach, Phuket Old Town, Rawai, Bang Tao Beach(luxusnější ubytování) nebo May Khao Beach. Bydlet se dá i v džungli, ale preferovaná jsou přímořská letoviska.

Co dělat v Phuketu

Co dělat na PhuketuZátoka Phang Nga Bay. Zátoka Phang Nga Bay je jedinečná.Old Phuket Town.Noční život na Bangla Road.Velký Buddha.Wat Chalong.Phuket FantaSea Show.Vyhlídky na ostrově Phuket.Thajský box.

Na co si dát pozor v Bangkoku

Podvody a turistické pastiZavřené atrakce. Často se vám při procházce centrem Bangkoku stane, že vás dobrou angličtinou osloví člověk vypadající jako zaměstnanec turistické agentury nebo řidič tuk-tuku.Odvoz do obchodu se suvenýry.Jízda bez taxametru.Kapsáři.Falešní příslušníci turistických úřadů

Co si koupit v Thajsku

Suvenýry, aneb co si dovézt z ThajskaDrahé kameny. Thajsko je světovým centrem pro těžbu, zpracování a obchod s drahokamy.Textil a oblečeníThajský porcelán a lakované výrobky.Produkty ze dřeva.Výrobky horských kmenůNěco z thajských chutíNáhražky a napodobeniny.

Kdy letět na Phuket

Kdy jet na Phuket Nejlepší počasí je od prosince do března, kdy nehrozí srážky. Vyhněte se dovolené na Phuketu v lednu, pokud chcete najít volné místo na pláži.

Kdy jet do Bangkoku

Obecně ale z řádků výše plyne, že nejpříhodnější počasí pro městskou turistiku panuje od listopadu do dubna, kdy jsou nejnižší teploty, nejnižší vlhkost vzduchu a pravděpodobnost škaredého zataženého počasí s deštěm je mizivá.

Co se nesmí v Thajsku

Osobní věci a cennosti

Při pobytu v Thajsku je vhodné zachovávat si opatrnost vůči zlodějům, a to zejména při pohybu v turisticky oblíbených lokalitách či ve městech. Kromě kapesních krádeží jsou relativně časté případy zlodějů na motocyklech, kteří se mohou pokusit strhnout kabelku či batoh.

Jak se zdraví v Thajsku

V Thajsku se zdraví pozdravem wai, kdy se stisknou dlaně k sobě jako při modlitbě a lehce se ukloní. Wai je pozdravem mezi Thajci a nikdo jej neočekává od turistů, naopak – neznáte-li pravidla tohoto pozdravu, mohli byste ho nechtěně použít v nevhodné situaci.

Kdy jsou monzuny v Thajsku

V Thajsku očekávejte po celý rok horké tropické počasí s vysokými teplotami okolo 30 °C a vyšší vlhkost vzduchu, kterou ovlivňují monzuny. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, kdy teploty dosahují až 37 °C. V červnu začíná působit jihozápadní monzun, který přináší deštivé období.

Kdy nejet do Thajska

Vysoké teploty a vlhkost zkrátka k Thajsku patří. Zejména pak v dubnu a květnu. Proto jsou pro evropské návštěvníky vřelejší spíše zimní měsíce, kdy jsou teploty na příjemné úrovni a srážek ubývá. Od června do září mluvíme o sezóně dešťů.

Kdy je nejlepší dovolená v Thajsku

Od června do října je v Thajsku sezóna dešťů, deště ale mají tendenci být krátké a v noci, proto i sezóna dešťů je vhodná k návštěvě Thajska. Nejlepší období na dovolenou v Thajsku je od listopadu do února – severovýchodní monzun přináší vzduch o teplotě 27 °C a srážky jsou spíše výjimečné.

Jaký alkohol se pije v Thajsku

Thajská piva: nejznámější je v Thajsku značka Singha (5 % alkoholu) – toto pivo se vaří v zemi již od roku 1933. Mezi další dostupné značky pak patří Leo (5,5 %) nebo Chang Beer (5 %). K dostání jsou však i piva řemeslná. Thajské likéry/lihoviny: Thajci popíjejí nejvíce levnou thajskou whisky zvanou Lao Khao.

Jak se řekne thajský Ahoj

Rychlokurz jazyka

Česky Thajsky
Ahoj Sa-wat-dee
Nashledanou Báai baai/Laa gon ná
Jak se máš Sa-baai dee mai
Dobře, děkuji Sa-baai dee