Jak se léta na Koh Samui?

Jak se léta na Koh Samui?

Jak dlouho se letí na Koh Samui

Informace o letu Praha – Koh Samui

Nejlepší nalezená cena 508 217 Kč
Nejkratší doba letu 19hod 20min
Přímé lety Žádné
Letiště Koh Samui 1 letiště

Archiv

Jak se pohybovat po Koh Samui

Alternativně jezdí několikrát denně trajekty a katamarány od Surat Thani nebo Don Sak na thajské pevnině. Společnost Ratcha Ferry Co zajišťuje plavby pětkrát denně z přístavu Don Sak na pevnině do přístavu Ko Samui. Jízda trvá 1,5 hodiny a stojí asi 25 bahtů.
Archiv

Jak z Bangkoku na Ko Samui

Nejlepší možností dopravy na Koh Samui je přímé letecké spojení. Jízdenky a letenky z Bangkoku na Koh Samui vybírejte a kupujte jednoduše online. Z Koh Samui můžete pokračovat lodí až na Ostrov Koh Tao, i přes Ostrov Koh Phangan, mezi ostrovy jezdí několik lodí a všechny jízdenky si rezervujete online s předstihem.

Kdy na Ko Samui

Období sucha je zhruba od prosince do února.

Jsou poněkud chladnější teploty, méně deště, klidné moře a mírný vítr. Pro hotely je to vrchol sezóny a nejlepší období k návštěvě. Nejteplejším ročním obdobím je březen a duben, což je ideální čas pro návštěvu těch, kteří milují tropické teploty.

Jak se dostat z Bangkoku na Ko Tao

Existují 4 oblíbené způsoby, jak se z Bangkoku dostat na Koh Tao – kombinací vlaku, autobusu, letu, auta + trajektu / motorového člunu. Nejoblíbenější možností je cestovat autobusem + trajektem přes Chumphon, je to zároveň nejlevnější způsob přepravy. Ostrov Koh Tao nemá letiště.

Co je dobré vědět před cestou do Thajska

Cestovatelé se při odletu do Thajska ani při vstupu do země nemusí prokazovat očkováním proti covid-19, potvrzením o prodělání nemoci, ani podstupovat testy.

Na co si dát pozor v Bangkoku

Podvody a turistické pastiZavřené atrakce. Často se vám při procházce centrem Bangkoku stane, že vás dobrou angličtinou osloví člověk vypadající jako zaměstnanec turistické agentury nebo řidič tuk-tuku.Odvoz do obchodu se suvenýry.Jízda bez taxametru.Kapsáři.Falešní příslušníci turistických úřadů

Jak se dostat z Ko Samui na Krabi

Nejlepší a nejrychlejší možností, jak se dostat na Koh Samui z Krabi, je cesta letadlem – přímým letem. Přímý let z letiště Krabi na letiště Koh Samui trvá asi 1 hodinu a stojí asi 100-240 Usd. Další možností, jak cestovat z Krabi na Koh Samui, je jet autobusem + lodním trajektem přes Surat Thani.

Jak se dostat z Bangkoku na Phuket

Nejpohodlnější a nejrychlejší způsob, jak se dostat z Bangkoku na Phuket, je využít přímé letecké spojení. Přímý let na Phuket trvá cca 1.5 hodiny a letenky stojí přibližně 40-70 Usd. Z letiště Phuket se do města dostanete lokálními autobusy / shuttlebusy a nebo soukromým taxi.

Kdy jsou monzuny v Thajsku

V Thajsku očekávejte po celý rok horké tropické počasí s vysokými teplotami okolo 30 °C a vyšší vlhkost vzduchu, kterou ovlivňují monzuny. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, kdy teploty dosahují až 37 °C. V červnu začíná působit jihozápadní monzun, který přináší deštivé období.

Kdy nejet do Thajska

Vysoké teploty a vlhkost zkrátka k Thajsku patří. Zejména pak v dubnu a květnu. Proto jsou pro evropské návštěvníky vřelejší spíše zimní měsíce, kdy jsou teploty na příjemné úrovni a srážek ubývá. Od června do září mluvíme o sezóně dešťů.

Jak se dostat z Koh Samui na Koh Tao

Jedinou možností dopravy z Ostrova Koh Samui na Koh Tao je cesta lodí či rychlostní ferry. Cesta lodí trvá cca 1.5-3 hodiny, opět záleží jakou loď a místo odjezdu zvolíte. Nejrychlejší jsou lodě z přístavu Maenam Samui na severu ostrova Koh Samui, nejrychlejší loď jede cca 1.5 hodiny na Koh Tao.

Co delat na Ko Tao

Co dělat na ostrově Koh Tao

Oblíbená místa pro potápění zahrnují mořské sochy v Ocean Utopia, vrak námořnické lodi HTMS Sattakut v zátoce Lighthouse Bay, Japenese Gardens a mnoho dalšího. Potápěčské obchody také nabízejí denní výlety a školení, a to převážně v Mae Haad.

Jaký alkohol se pije v Thajsku

Thajská piva: nejznámější je v Thajsku značka Singha (5 % alkoholu) – toto pivo se vaří v zemi již od roku 1933. Mezi další dostupné značky pak patří Leo (5,5 %) nebo Chang Beer (5 %). K dostání jsou však i piva řemeslná. Thajské likéry/lihoviny: Thajci popíjejí nejvíce levnou thajskou whisky zvanou Lao Khao.

Co se nesmí v Thajsku

Osobní věci a cennosti

Při pobytu v Thajsku je vhodné zachovávat si opatrnost vůči zlodějům, a to zejména při pohybu v turisticky oblíbených lokalitách či ve městech. Kromě kapesních krádeží jsou relativně časté případy zlodějů na motocyklech, kteří se mohou pokusit strhnout kabelku či batoh.

Kdy jet do Bangkoku

Obecně ale z řádků výše plyne, že nejpříhodnější počasí pro městskou turistiku panuje od listopadu do dubna, kdy jsou nejnižší teploty, nejnižší vlhkost vzduchu a pravděpodobnost škaredého zataženého počasí s deštěm je mizivá.

Jak se dostat z Krabi na Ko Phi Phi

Cesta na ostrov Phi Phi

Nejoblíbenějším způsobem, jak se dostat na ostrov je právě pomocí trajektu. Cesta trajektem trvá asi 2 hodiny z ostrovua Phuket a asi 90 minut z Krabi nebo Koh Lanta. Hlavní přístav v Phuketu je Rassada Pier, který se nachází v Phuket Town.

Jaké očkování do Thajska

Povinné a naléhavě doporučované očkováníŽlutá zimnice.Hepatitida A.Japonská encefalitida.Břišní tyfus.Vzteklina.Hepatitida B.Záškrt.Tetanus.

Proč lidé jezdí do Thajska

Proč jet do Thajska

Thajsko je jednou z nejvyhledávanějších zemí ve světě, co se týká turismu. Jsou zde ovšem místa, které jsou lidmi takřka nepolíbené. Nejlákavější jsou pro turisty nekonečně dlouhé písčité pláže, krásné počasí, plno zeleně a bezkonkurenční kuchyně. Jde o zemi plnou kontrastů.

Kdy nejlépe navštívit Thajsko

Obecně je hlavní sezóna pro návštěvu Thajska v období listopad–březen. Nicméně nebojte se jet ani v období našeho léta (květen–září), kdy je krásné počasí na jiho-východním pobřeží Thajska, na ostrovech Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan.

Jak se dostat z Bangkoku na ostrov

Na výběr je buď státní "velký" autobus, který pravidelně jezdí na lince Bangkok – Trat (případně spoje z Pattaye a Ban Pae), kdy cesta trvá cca 5 hodin a stojí cca 300 B v závislosti na trase a třídě autobusu, nebo můžete zvolit "mini-bus", což jsou komfortně zařízené dodávky soukromých dopravců.

Kdy se jezdí na Zanzibar

Za optimální měsíce je považován červen a říjen. Avšak nejvíce turistů sem jezdí v lednu až v březnu. Vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 60-70%. Průměrná teplota moře je největší v březnu, dosahuje až 30°C.

Jak se dostat na Ko Lanta

Lodí se na Koh Lantu dostanete z ostrovů Phi Phi a Lipe a z poloostrova Krabi. Počítejte zhruba s 250–500 bahty za cestu z Krabi i Koh Phi Phi, které jsou od Koh Lanty vzdálené do dvou hodin cesty. V případě přesunu z Koh Lipe na lodi strávíte až 5 hodin a budete muset sáhnout hlouběji do kapsy (cca 1.700–2.000 bahtů).

Jak se dostat z Phuket na Krabi

Z Phuketu na Krabi můžete cestovat lodí či ferry nebo minivanem/taxi. Cestovní vzdálenost z Phuketu do Krabi je cca 80 km lodí/ferry přes Andamanské moře. Cestovní vzdálenost lodí se ale může i trochu lišit, protože záleží na tom, z jakého přístavu ve Phuketu vyjedete.

Na co si dát pozor v Thajsku

Specifickým nebezpečím v Thajsku je uspání turistů a jejich následné okradení. Je tedy vhodné dát si pozor na jakékoliv "pozvání na drink" od neznámých lidí. Co se týče přírodních nebezpečí, Thajsko leží v tektonicky aktivní oblasti a zemětřesení jsou zde poměrně bežným jevem. V případě silnějšího hrozí i vlna tsunami.