Jak se dostat z Skiathos na Skopelos?

Jak se dostat z Skiathos na Skopelos?

Co delat na Skiathosu

Zajímavá místa, která navštívit na ostrově SkiathosHlavní město Skiathos.Pevnost Bourtzi.Pláže.Klášter Evangelistría (Moni Evaggelistrias)Ruiny pevnosti Kástro.Trekování odlehlou krajinou.Lodní výlet k jeskyním a pláži Lalária.Dům Alexandra Papadiamantise.

Jak se dostat na Skiathos

Letenky na Skiathos

V sezóně 2023 se na Skiathos létá přímo z Prahy s Ryanair, a tak jsme nového spoje hned využili. Alternativou je pak linka z Vídně – také Ryanair. Letenky nejsou za pár stovek, ale dalo se sehnat již kolem 2000 Kč.
Archiv

Jak je velký Skiathos

49,9 km²Skiathos / Rozloha

Kam na výlet na Korfu

Výlety KorfuKlasický okruh ostrova.Aqualand.Barbeque v Želví zátoce z Kassiopi.Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos.Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyněAlbánie, Butrint a Modré oko.Výlet do města Korfu lodí z Kassiopi.Modrá laguna.

Na co si dát pozor na Korfu

Zásadně neponechávejte nic v autě, ať svém či vypůjčeném. Pozor! V Řecku se nošení dýky nebo slzného spreje považuje za nedovolené ozbrojování. Všeobecně platí, že ostrov Korfu patří k bezpečným turistickým cílům.

Kdy jet na Korfu

Ideálním měsícem k cestě k moři je první polovina září. Chcete-li spíše poznávat ostrov jako takový, preferujete příjemnější teploty vzduchu a nevadí studené moře, jeďte na Korfu v dubnu, květnu nebo říjnu.

Co se nesmí vozit do Řecka

Vývozní a dovozní předpisy se liší• ŘECKO – Bez povolení je zakázáno dovážet a vyvážet starožitnosti a umělecké předměty. Zcela zakázáno je vozit do Řecka pokojové rostliny. V kanystru se také nesmí převážet více než 10 litrů pohonných hmot. CHORVATSKO – Pro dovoz potravin jsou množstevní limity.

Co se nesmí v Řecku

10 věcí, které nikdy nedělejte v ŘeckuNespěchejte. Čas pro Řeky nic neznamená.Neházejte toaletní papír do záchodu.Neukazujte, že je něco OK!Nejezte u McDonald's.Nechoďte na svatá místa v tílku a v kraťasech.Nedotýkejte se památek.Nefotografujte válečné loděNechoďte nikam na vlastní nebezpečí

Kde je nejteplejší moře v Řecku

Nejteplejší moře je na ostrově vsrpnu a září, kdy teplota vody dosahuje krásných 25 stupňů.

Kdy nejlépe na Krétu

K návštěvě ostrova Kréta je vhodné každé roční období, nicméně nejlepším obdobím je jaro a září, kdy vládnou příjemné teploty a srážky jsou vzácné. V létě je někdy velké vedro, i když vítr zmírňuje pocit horka, ale je nejlepší čas pro milovníky moře a slunce.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Co se nesmí vyvážet z Kréty

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Jak se platí v Řecku

V Řecku se platí, stejně jako ve většině ostatních zemí EU, eurem, které má 100 centů. Bankovky mají hodnotu 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur, mince potom 1, 2, 5, 10, 20 a 50 eurocentů a 1 a 2 eura. Do roku 2001 se zde platilo řeckou drachmou.

Který řecký ostrov je nejlevnější

Liší se i ceny na jednotlivé ostrovy, kdy mezi nejlevnější patří Kréta, Rhodos či Kos (s odletem z Vídně) nebo Korfu (z Bratislavy a Vídně). V průměru vyjdou letenky asi na 3 000 Kč.

Která část Řecka je nejhezčí

Kréta. Kréta je nejhezčí řecký ostrov díky své historické oblasti. Je 260 km dlouhý, 57 km široký a vedou přes něj 3 pohoří. Kréta nabízí řadu míst s archeologickými vykopávkami a stavbami z minojské doby.

Kde nejvíc fouká na Krétě

Teploty se pohybují kolem 10 až 12 C° a často fouká silný vítr, především na západním a jižním pobřeží.

Jaká část Kréty je nejhezčí

Za nejkrásnější lokalitu na tomto oblíbeném řeckém ostrově bývá považováno město Chania a jeho široké okolí včetně mnoha pláží. Formálně se jedná o celý region pokrývající nejzápadnější část Kréty.

Jak je draho v Řecku

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Řecku stojí hotely a restaurace 125,9 %, potraviny 118,5 % a nealkoholické nápoje 124,1 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Co si přivézt z Kréty

Nejlepší suvenýry, které se vezměte domů z Kréty z ŘeckaHorský bylinkový čaj.Olivový olej.Tradiční oblečeníKeramika.Víno.Bylinky.Raki.

Kde je v Řecku nejhezčí moře

O Lefkadě se říká, že je perlou v Jónském moři a že má právě ty nejkrásnější pláže z celého Řecka. Název Lefkada pochází již z doby antického Řecka a byl odvozen od zářivě bílých útesů na nejjižnějším cípu ostrova.

Kdy je nejlepší jet na Krétu

K návštěvě ostrova Kréta je vhodné každé roční období, nicméně nejlepším obdobím je jaro a září, kdy vládnou příjemné teploty a srážky jsou vzácné. V létě je někdy velké vedro, i když vítr zmírňuje pocit horka, ale je nejlepší čas pro milovníky moře a slunce.

Kdy fouká na Krétě

Meltemi – proč na Krétě v létě fouká vítr

Přes sezónu, zhruba od půli června do konce srpna, bývá na Krétě větrno. Vítr se jmenuje Meltemi a byl znám již za starých Řeků jako severní vítr Etesian – každoroční severní vítr (Etesian northern winds). Síla větru je proměnlivá, stejně tak se liší lokality, kde právě fouká.

Jaké je moře na Krétě

Rozloha ostrova činí 8261 km². Ze severu ho omývá Krétské moře (jižní část Egejského moře) a z jihu Libyjské moře.

Jak platit kartou v Řecku

Většina hotelů, obchodů i restaurací běžně přijímá platební karty (Visa, MasterCard, EuroCard, American Express). Bankomaty jsou poměrně dobře dostupné i na menších městech a přijímají všechny mezinárodní platební karty. Poplatky za výběr řeckých bank se pohybují maximálně v řádu desetikorun.

Co vzít s sebou na Krétu

Máte-li šnorchl a ploutve, doporučuji přibalit, aspoň si zpestříte nudné povalování na pláži. Opalovák s vysokým faktorem snad nemusím ani připomínat a rozhodně nezapomeňte na Panthenol (nejlépe ve formě pěny). Když je řeč o chemikáliích, ještě si opatřete repelent. Né že bych měl s komáry na Krétě špatnou zkušenost.