Co si nechat přivézt z thajská?

Co si nechat přivézt z thajská?

Co se nesmí dovážet z Thajska

Celní a devizove predpisy

Do Thajska lze bezcelně dovážet věci pro osobní potřebu neobchodního charakteru v přiměřeném množství. Je zakázán dovoz a vývoz narkotik, obscénních materiálů a publikací; zakázán je rovněž vývoz výbušnin (včetně petard).
Archiv

Co se nesmí v Thajsku

Osobní věci a cennosti

Při pobytu v Thajsku je vhodné zachovávat si opatrnost vůči zlodějům, a to zejména při pohybu v turisticky oblíbených lokalitách či ve městech. Kromě kapesních krádeží jsou relativně časté případy zlodějů na motocyklech, kteří se mohou pokusit strhnout kabelku či batoh.

Co nakupovat v Thajsku

Nejoblíbenější je Thajské hedvábí, bavlna, moderní a tradiční šperky s drahokamy, stříbrné předměty, cínové zboží, keramika, dřevořezby, malby a oblečení. Bangkok svými nízkými cenami patří mezi nejpříznivější města v Asii. Smlouvání ve většině obchodů a tržnic (ne v supermarketech!) nabízí dobré ceny pro zákazníky.

Čím se platí v Thajsku

Lze v Thajsku platit cizí měnou Ne. Jedinou oficiální měnou je thajský baht.

Co se nesmí vyvážet z Austrálie

Austrálie. Dovoz korálů je v naprosté většině nelegální a z některých zemí se nesmí dovážet ani výrobky z nich. Z Austrálie si nevozte žádná zvířátka – zakazuje to místní ministerstvo životního prostředí. Zákaz vývozu platí také na tvrdé korály a některé mušle.

Co se nesmí vozit do Turecka

Zakázán je dovoz drog a jiných omamných látek, obchodování s nimi a jejich spotřeba. Za nedovolenou výrobu, vývoz a dovoz omamných nebo psychotropních látek (již za 1 gram) hrozí trest odnětí svobody ve výši 10 až 20 let a vysoké peněžité tresty.

Jak se zdraví v Thajsku

V Thajsku se zdraví pozdravem wai, kdy se stisknou dlaně k sobě jako při modlitbě a lehce se ukloní. Wai je pozdravem mezi Thajci a nikdo jej neočekává od turistů, naopak – neznáte-li pravidla tohoto pozdravu, mohli byste ho nechtěně použít v nevhodné situaci.

Jaký alkohol se pije v Thajsku

Thajská piva: nejznámější je v Thajsku značka Singha (5 % alkoholu) – toto pivo se vaří v zemi již od roku 1933. Mezi další dostupné značky pak patří Leo (5,5 %) nebo Chang Beer (5 %). K dostání jsou však i piva řemeslná. Thajské likéry/lihoviny: Thajci popíjejí nejvíce levnou thajskou whisky zvanou Lao Khao.

Kam na nakupy v Bangkoku

Kam v Bangkoku na nákupySiam Paragon – luxusní oblečení a další zbožíSiam Center – móda pro mladé a thajští návrháři.CentralWorld – zboží známých značek.Gaysorn – světové značky a thajští návrháři.Amarin – nejlevnější zboží a sportovní oblečeníTerminal 21 – nezávislé butiky.Emporium – luxusní zboží

Jak dlouho můžu být v Thajsku

Občané ČR nepotřebují pro vstup na území Thajského království a pobyt za účelem turistiky na období do 30 dnů víza.

Kde směnit peníze v Thajsku

Peníze můžete vyměnit v jakékoliv bance, hotelu nebo na letišti. Banky obvykle otevírají v 9:30 hod a zavírají v 15:30 hod.

Co se nesmí vyvážet z Ománu

Pokud letos pojedete na dovolenou za exotikou, dejte si pozor na suvenýry, které je zakázané vyvážet. Kromě slonoviny a třeba živých zvířat, což si pamatuje skoro každý, to můžou být i mušle nebo kaviár. Kdekdo si vozí z dovolené u moře domů mušličku nebo mořského koníka.

Odkud se nesmí vyvážet mušle

Filipíny: Podle filipínských zákonů je úplně zakázáno vyvážet například mušle zév, přestože evropská legislativa dovoluje jejich dovoz do počtu tří kusů na osobu. Povolení nad rámec CITES Filipínci vyžadují také pro všechny korály. Chorvatsko: Zakázán je vývoz mušlí a všeho „mořského bohatství“.

Co je zakázané v Turecku

Co se nesmí v Turecku

Je zakázán vývoz jakýhkoliv starožitných předmětů (za ty jsou považovány předměty starší 100 let). Je přísně zakázán dovoz drog, obchodování s nimi a i jejich užívání. Tresty jsou velmi přísné. Ve vojenských objektech, nádražích, letištích a u většiny mešit je zakázáno fotografovaní.

Co se vyplatí koupit v Turecku

Co stojí za to si z Turecka dovéztKoberec. Plánujete-li větší nákupy, investice do koberců se jednoznačně vyplatí.Nazar. Symbol Turecka, na který narazíte všude.Keramiku. Repliky antických váz, hrnečky, vázy, dózičky, misky,…Kožené výrobky.Zlato a šperky.Starožitnosti.Čaj.Vodní dýmku.

Jak se chovat v Thajsku

Co (Ne)dělat v ThajskuRespekt, Respekt, Respekt.Řešte vše s chladnou hlavou.Maj Pen Raj.NEsahejte thajcům na hlavu.Pozor na vaše nohy.Dámy, Neopalujte se nahoře bez.Vhodné oblečení do chrámu.Drogy v Thajsku.

Jak se domluvit v Thajsku

Začátečníkům se doporučuje mluvit monotónně, přestože se budete snažit vyjádřit otázku nebo nějakou emoci. Thajci neznají například intonaci věty při kladení dotazu, proto se nedivte, když vám neodpoví. Mají zde intonaci slov, ne celé věty.

Proč lidé jezdí do thajská

Proč jet do Thajska

Thajsko je jednou z nejvyhledávanějších zemí ve světě, co se týká turismu. Jsou zde ovšem místa, které jsou lidmi takřka nepolíbené. Nejlákavější jsou pro turisty nekonečně dlouhé písčité pláže, krásné počasí, plno zeleně a bezkonkurenční kuchyně. Jde o zemi plnou kontrastů.

Co je dobré vědět před cestou do thajská

Cestovatelé se při odletu do Thajska ani při vstupu do země nemusí prokazovat očkováním proti covid-19, potvrzením o prodělání nemoci, ani podstupovat testy.

Proč lidé jezdí do Thajska

Proč jet do Thajska

Thajsko je jednou z nejvyhledávanějších zemí ve světě, co se týká turismu. Jsou zde ovšem místa, které jsou lidmi takřka nepolíbené. Nejlákavější jsou pro turisty nekonečně dlouhé písčité pláže, krásné počasí, plno zeleně a bezkonkurenční kuchyně. Jde o zemi plnou kontrastů.

Jaké očkování do Thajska

Povinné a naléhavě doporučované očkováníŽlutá zimnice.Hepatitida A.Japonská encefalitida.Břišní tyfus.Vzteklina.Hepatitida B.Záškrt.Tetanus.

Jak vybrat peníze v Thajsku

Asi nejběžnější způsob, jak se v Thajsku dostat k hotovosti. Na bankomaty v Thajsku narazíte téměř všude v turistických oblastech a větších městech. Pokud se chystáte někam na venkov a do zapadlejších oblastí, pro jistotu se vybavte hotovostí. Při výběru z bankomatu se platí poplatek okolo 70 – 100 Kč/výběr.

Co je to Siam

Thajsko (Thajské království) leží v jihovýchodní Asii a jeho sousedními státy jsou Malajsie, Myanmar, Laos a Kambodža. Až do roku 1939 a 1945-9 bylo pojmenováno jako Siam. Administrativně se dělí na Bangkok a 76 provincií. V čele jednotlivých provincií jsou guvernéři.

Na co si dát pozor v Ománu

Na co si dát pozor Ačkoli je Omán k turistům velmi tolerantní, pořád se jedná o muslimskou zemi. Pozor si tedy dejte na vhodné oblečení. V běžném životě je tolerován evropský způsob oblékání – u mužů kraťasy a tričko, u žen delší sukně (alespoň ke kolenům), tričko či šaty bez výstřihu.

Co se vyplatí koupit v Ománu

Co si v Ománu koupit

Omán je známý především výrobou nejrůznějších řemeslných výrobků – keramiky, šperků, kožených výrobků, výrobků z palmových listů, koberců nebo textilu, které se dají koupit zejména ve specializovaných obchodech a na arabských trzích, zvaných souky.