Jak funguje šerm?

Jak funguje šerm?

Jak začít s šermem

Jak je to s šermířským vybavením Aby byl šerm bezpečně prováděn, je třeba mít vhodnou šermířskou výstroj. Zpočátku začátečníci potřebují pouze šermířskou rukavici, později však množství dalších pomůcek. K těm patří především šermířská maska a kevlarová spodní vesta, dále kord, osobní šňůra a nakonec dres.

Kde vznikl šerm

Moderní šerm se vyvinul v románských zemích v 16. až 17. století. V tuto dobu vlivem nástupu střelných zbraní se zbroj začala omezovat a konstrukce zbraní se tomuto trendu přizpůsobila.

Co to je šerm

Šerm je technika boje mečem proti jednomu či více protivníkům, kteří mají také meč a nebo jinou zbraň při pěším či jízdním souboji.

Jak se jmenuje meč na šerm

Pokud patříte mezi zkušené šermíře, pravděpodobně znáte anatomii meče do posledního detailu. Začátečníkům prozradíme, z jakých základních částí se skládá. Meč tvoří čepel, jílec a záštita (též zvaná příčka). Čepel se vyrábí z oceli a její tvrdost určuje jednotka HRC.

Co je to Fleret

Fleret (končíř, fr. fleuret, it. fioretto) je lehká bodná zbraň (lehčí než kord) určená pro sportovní použití, která byla vyvinuta v průběhu 17. století.

Kdo zpiva Zafukane

Fleret je česká folkrocková hudební skupina. Některá data mohou pocházet z datové položky. Se skupinou od roku 1995, kdy vyšlo CD Zafúkané, vystupovala často také zpěvačka lidových písní a folklóristka Jarmila Šuláková.

Jak vypadá Fleret

Jméno pochází z francouzského slova fleur (květ) a odkazuje na tvar záštitných oblouků. Technické parametry: zbraň se skládá z čepele, číšky a rukojeti. Musí být kratší než 110 cm a lehčí než 500 g. Podle typu rukojeti se rozlišuje fleret francouzský, italský, nebo belgický.

Odkud je kapela Fleret

Folk, bigbít i valašský folklór

Fleret vznikl v roce 1983 ve Vizovicích na základech dřívější hospodské kapely Šperk. Proslavil se písní Umělci na šňůře a následně společným koncertováním s Vlastou Redlem. Ten tehdy neměl s kým hrát a za společné koncertování nabídl Fleretu písničky, které si psal do šuplíku.

Odkud je skupina Fleret

AVISO – FLERET. FLERET – MORAVÁCI Z VIZOVIC DOBÝVAJÍ PRAHU! Kapela Fleret, nazývaná dvorní skupinou Valašského království, táhne stále víc. Vyprodává sály, zaplňuje náměstí a prostranství, prodává desky.