Kdy prijde vyúčtování za elektřinu ČEZ?

Kdy prijde vyúčtování za elektřinu ČEZ?

Kdy přijde vyúčtování za elektřinu 2023

Distributor předá stav elektroměru dodavateli během 30 dnů a dodavatel má 15 dnů na to, aby vám vystavil roční vyúčtování. Vyúčtování za elektřinu chodí většinou na jaře, ale nelze se na to spolehnout. Důvodem jsou různé trasy při odečtech elektřiny – záleží na distributorovi, kdy odečet provede.

Kdy prijde Preplatek od CEZU

ČEZ: Přeplatek jakékoliv výše může použít na úhradu záloh v následujícím období nebo na úhradu dlužných pohledávek. Nezapočtené přeplatky vrátí na účet zákazníka do konce následujícího zúčtovacího období, pokud není dohodnuto jinak.

Kdy chodí vyúčtování

Vyúčtování za elektřinu a vodu většinou chodí na jaře, tzn. v období od března do května. Ovšem setkat se můžete i se situací, kdy do schránky dorazí i kdykoliv v průběhu roku.
Archiv

Kdy se vyplaci Preplatek elektřiny

Kdy a jak vyplácíme přeplatky za energie

Datum splatnosti najdete na pravé části první strany faktury. Je to vždycky 14 dní od jejího vystavení.

Kde najdu v můj ČEZ vyúčtování

O vyúčtování se dozvíte hned po jeho vystavení

Pošleme vám upozornění e-mailem a vyúčtování najdete hned v MŮJ ČEZ. Můžete se tak na něj podívat kdekoli, na počítači i v mobilu.

Jak zjistit doplatek za elektřinu

Všechna měsíční vyúčtování, včetně orientační částky za právě probíhající období, najdete také v internetové samoobsluze MŮJ ČEZ.

Jak zjistit nedoplatek ČEZ

Všechna měsíční vyúčtování, včetně orientační částky za právě probíhající období, najdete také v internetové samoobsluze MŮJ ČEZ.

Jak chodi vyuctovani za elektřinu

Standardní lhůta pro zaslání vyúčtování dodavatelem je 15 dnů od zjištění spotřeby (podklady dává distributor). Vyúčtování za elektřinu nebo plyn (energie) vám přijde podle zvolené možnosti ve smlouvě – vytištěné na papíře do poštovní schránky, nebo elektronicky do vaší e-mailové schránky či do aplikace dodavatele.

Kde najdu vyúčtování v můj ČEZ

Všechna měsíční vyúčtování, včetně orientační částky za právě probíhající období, najdete také v internetové samoobsluze MŮJ ČEZ.

Kde najdu fakturu v můj ČEZ

Všechny měsíční faktury, včetně orientační částky za právě probíhající období, najdete také v internetové samoobsluze nebo v mobilní aplikaci ČEZ ON-LINE.

Jak se vyznat ve vyúčtování za elektřinu

Na faktuře za elektřinu najdete zkratky VT a NT. Jedná se o vysoký tarif a nízký tarif. Každý má jinou cenu, takže ve vyúčtování je ke každému tarifu samostatně uvedena spotřeba a cena. Spotřeba elektřiny se počítá v kWh (kilowatthodinách), u plynu najdete spotřebu v m3 přepočtenou na kWh.

Jaká je aktuální cena elektřiny

Aktuální průměrná cena elektřiny se pohybuje okolo 5,93 Kč/kWh (aktualizace únor 2023). Konkrétní ceny se mohou od sebe dost lišit dle místa a dodavatele.

Kde najdu Vyúčtování ČEZ

Všechna měsíční vyúčtování, včetně orientační částky za právě probíhající období, najdete také v internetové samoobsluze MŮJ ČEZ.

Kde stáhnout ČEZ online

Jak stáhnout fakturu z aplikace ČEZ ON-LINE1) Otevřete si webové stránky ČEZ ON-LINE.2) Klikněte vpravo na tlačítko „Zaregistrovat“ a potvrďte kliknutím na tlačítko „Ano“, že jste zákazníkem ČEZ.3) Zadejte svůj e-mail, zaškrtněte všechny souhlasy a přejděte na další stránku.

Jak zjistit spotřebu elektřiny ČEZ

Seznam dosud zaznamenaných stavů svého elektroměru nebo plynoměru najdete v MŮJ ČEZ. Buď v detailu odběrného místa, anebo při samotném zadávání stavu. Můžete si rychle a snadno srovnat spotřebu nebo jen zjistit, jaké přesné číslo máte opsat.

Jak číst fakturu za elektřinu

Cena za distribuci elektřiny je uvedena v CZK/kWh, což znamená, že její výše závisí na množství skutečně odebrané elektřiny, a podle zvolené sazby se může skládat z více složek. Jednotková cena CZK/kWh je odvozena od ceny stanovené v CZK/MWh, a proto může být na faktuře uvedeno až pět desetinných míst.

Jak se počítá vyúčtování elektřiny

Spotřebu vynásobenou cenou vydělíme počtem měsíců zúčtovacího období, typicky 12 měsíci. Vyúčtování však může zohledňovat i kratší období, například pokud jsme v uplynulém roce měnili dodavatele nebo má naše odběrné místo kratší historii než 1 rok.

Jak cist vyuctovani elektřiny

Podle energetické legislativy ČR (zákon č. 458/2000 Sb.) musí být na faktuře za elektřinu ve vyúčtování spotřeby samostatně rozepsány údaje o fakturaci silové elektřiny a samostatně o fakturaci regulovaných služeb. Vyúčtování spotřeby elektřiny je detailně provedeno na části B této faktury.

Jaká bude cena elektřiny v roce 2023

Jaká bude cena elektřiny v roce 2023 Cenový strop na elektřinu je stanoven na 6 050 Kč za MWh, včetně DPH.

Kdy začne klesat cena elektřiny

Vývoj cen energií v následujícím roce

Situace se s největší pravděpodobností začne zlepšovat až v roce 2024, kdy obchodníci na velkoobchodním trhu očekávají pokles cen o 25 %. Tato sestupná tendence by mohla podle současných očekávání pokračovat i v roce 2025, kdy se předpokládá cenový pokles o dalších přibližně 20 %.

Jak zjistit aktuální spotřebu elektřiny

Spotřebu elektřiny můžete snadno vypočítat. Hodí se to umět třeba proto, abyste věděli, kolik vás stojí provoz různých elektrických spotřebičů. Spotřebu elektřiny můžete změřit pomocí wattmetru a sdělí vám ji také energetický štítek spotřebiče.

Jak se vyznat ve vyúčtování elektřiny ČEZ

Měsíční vyúčtování obsahuje strukturované informace o vaší celkové útratě během Zúčtovacího období, rozdělené na jednotlivé služby (volání, SMS, datové služby, roaming, služby třetích stran a poplatky za výpisy), a informace o volných jednotkách volání/SMS a jejich případném převodu do dalšího období.

Jak na vyúčtování energií

Vyúčtování za elektřinu nebo plyn (energie) vám přijde podle zvolené možnosti ve smlouvě – vytištěné na papíře do poštovní schránky, nebo elektronicky do vaší e-mailové schránky či do aplikace dodavatele. I náležitosti vyúčtování a vše kolem něj se řídí zákonem a smlouvou mezi vámi a vaším dodavatelem.

Kdy bude nový ceník ČEZ

Vážení zákazníci, od 1.7.2022 dochází ke změně Ceníku pro registrované i neregistrované zákazníky.

Jaká je průměrná spotřeba elektřiny v domácnosti

V průměru jedna domácnost v České republice spotřebuje kolem 3 MWh elektřiny ročně. Právě dle využitých spotřebičů se domácnosti rozdělují do jednotlivých odběrných tarifů, u kterých je následně průměrná spotřeba přesnějším údajem.