Jaké jsou onemocnění srdce?
Jak poznám že mám nemocné srdce
Rozlišujeme 7 základních příznaků při onemocnění srdce, patří sem bolest na hrudi, dušnost, kašel, palpitace, synkopa, cyanóza, otoky a hemoptýza. Mezi další příznaky patří také únava, nechutenství, kachexie, bolest břicha, nauzea, zvracení, atd.
Archiv
Jak poznat že srdce není v poradku
5 signálů, že srdce není v pořádku: Poznejte projevy srdečníhoNestačíte s dechem. Na zadýchávání při sportu není nic zvláštního.Otoky, které nesvedete na nepohodlí při cestováníNevysvětlitelná únava a slabost.Nadměrné bušení srdce i bez fyzické zátěže.Nárůst váhy i přes ztrátu chuti k jídlu.
Jak poznám že mám slabé srdce
Těmi nejčastějšími příznaky jsou narůstající únava a slabost, dušnost, která se může zhoršovat vleže a v noci. Dále vás mohou při srdečním selhání trápit otoky kolem kotníků, nohou a břicha. Někteří pacienti si stěžují na nadměrné bušení srdce. Běžný je náhlý nárůst váhy, nechuť k jídlu a častější frekvence močení.
Archiv
Jak poznat kašel od srdce
Dušnost a kašel
Přetrvávající kašel nebo dušnost mohou být rovněž ukazatelem selhávání srdce, kdy se hromadí tekutina v plicích a způsobuje právě tyto problémy. Dýchavičnost při cvičení, námaze a stresu tak může být včasným znamením toho, že se ve vašem organismu něco děje.
Archiv
Na které straně bolí srdce
Bolest, která ukazuje na srdeční problémy, bývá lokalizovaná za hrudní kostí, mírně vlevo.
Jaké jsou příznaky srdeční arytmie
Příznaky tachyarytmií mohou zahrnovat:bušení srdce.pocit dušnosti nebo kratšího dechu.pocit tlaku na hrudi.pocit pálivé bolesti na hrudi (angina pectoris)pocit točení hlavy nebo závratěkrátkodobé ztráty vědomí
Jak poznám že jsem měl infarkt
Hlavním klinickým projevem infarktu myokardu je typicky klidová dlouhotrvající bolest na hrudníku, která se může šířit do krku, dolní čelisti, zubů, jedné nebo obou horních končetin, může být v zádech nebo v oblasti břicha. U části nemocných proběhne infarkt myokardu jako klinicky němá příhoda bez jakýchkoliv příznaků.
Jak vysoký tep je nebezpečný
Poraďte se se svým lékařem, pokud je vaše klidová tepová frekvence trvale vyšší než 100 úderů za minutu (tachykardie), nebo pokud nejste aktivní sportovec a Vaše klidová tepová frekvence je pod 60 tepů za minutu (bradykardie) – zvláště pokud máte jiné příznaky, jako jsou mdloby, závratě nebo dušnost.
Jak uklidnit srdce
Ojedinělé případy bušení srdce lze obvykle napravit změnou životního stylu (vyvarování se stresu, změna životosprávy apod.). Na arytmii se užívají léky (antiarytmika) nebo lze problém řešit odstraněním místa vzniku poruch srdečních rytmů tzv. katetrizační ablací.
Kde presne bolí při infarktu
Hlavním klinickým projevem infarktu myokardu je typicky klidová, dlouhotrvající, ostrá a bodavá bolest na hrudníku, která může postupovat směrem do krku, dolní čelisti, zubů, jedné nebo obou horních končetin, může být v zádech nebo v oblasti břicha.
Kdy hrozí infarkt
Zahrnuté rizikové faktory jsou věk, kouření cigaret, celkový cholesterol, HDL cholesterol, systolický krevní tlak a léčba vysokého krevního tlaku. A to proto, že ateroskleróza (kornatění tepen vedoucí k jejich ucpávání) se právě za těchto situací značně urychluje.
Jak souvisí tep s tlakem
Krevní tlak je něco jiného než puls
Měří se v úderech za minutu a jeho naměřené hodnoty se označují zkratkou BPM (beats per minute). Rozeznáváme klidovou, aktuální a maximální tepovou frekvenci. Krevní tlak je tedy síla s jakou krev působí na tepny a puls je počet nejsilnějších působení za minutu.
Jak se pozná srdeční arytmie
V řadě dalších případů se arytmie projevuje v podobě záchvatů pravidelného bušení srdce. Tyto záchvatovité formy mají obvykle náhlý začátek i ukončení a jsou pociťovány jako rychlé tepání nebo chvění srdce. Často bývají provázeny pocitem tísně, kratšího dechu, případně slabostí až krátkodobou ztrátou vědomí.
Jak posílit srdce a cévy
Dopřejte si dostatek aerobních (vytrvalostních) aktivit, jako je jízda na kole či bruslích, běh, rychlá chůze nebo plavání. Obecné doporučení je, že bychom měli ujít denně alespoň 5 kilometrů (10 000 kroků) a čas od času se zadýchat, abychom srdce trochu rozpumpovali.
Jak se projevuje infarkt u žen
Mezi hlavní příznaky infarktu u žen patří velká únava, pocit závratě, omdlévání, nevolnost a zvracení, potíže s dýcháním, studený pot, bolesti v zádech, čelistech, krku a pažích. Ostražitost je na místě zejména po ránu. Ráno totiž dochází k infarktům mnohem častěji než v jiné části dne.
Kde bolí při infarktu
Infarkt a jeho příznaky
Hlavním klinickým projevem infarktu myokardu je typicky klidová, dlouhotrvající, ostrá a bodavá bolest na hrudníku, která může postupovat směrem do krku, dolní čelisti, zubů, jedné nebo obou horních končetin, může být v zádech nebo v oblasti břicha.
Kde bolí záda při infarktu
Bolesti zad, které způsobuje například blokáda v oblasti hrudní páteře, často vyzařují do středu hrudníku, zpravidla však do jednoho konkrétního místa a mají charakter „bodavé“ bolesti. Lékaři u těchto lidí označují tento stav jako Vertebrogenní algický syndrom. Tedy bolestivý syndrom způsobný vlivem páteře.
Jaký tlak je smrtelný
Pokud krevní tlak náhle vystoupá nad 230/130 mm Hg, dochází k akutnímu stavu, který je typický velkou bolestí hlavy, křečemi a nevolností. Tlak je tak vysoký, že dochází k poškození nebo i selhání životně důležitých orgánů.
Kdy se mají brát prášky na tlak
Lidé s vysokým krevním tlakem, kteří berou svoji medikaci předtím, než jdou spát, mají lepší kontrolu nad svým tlakem a výrazně nižší riziko úmrtí na srdeční chorobu než ti, kteří tak činí ráno. Tvrdí to lékaři ze španělských laboratoří Bioengineering and Chronobiology při Univerzitě ve Vigu.
Co spouští arytmii
Vznik nespočtu druhů arytmií mohou provokovat různé faktory a podněty, které ovlivňují nervový systém člověka. Spouštěčem srdeční arytmie tak může být např. stres, kouření, nadměrné pití alkoholu, kávy, zvýšená fyzická zátěž atp.
Co škodí srdci
Přejídáte se, kouříte, chrápete, nepoužíváte zubní nit Pak i vy patříte do rizikové skupiny, které častěji hrozí srdeční onemocnění, infarkt či mrtvice. Přečtěte si, jakým zlozvykům byste se měli co nejdříve odnaučit, pokud si chcete udržet srdce zdravé co nejdéle.
Jak uzdravit své srdce
Dopřejte si dostatek aerobních (vytrvalostních) aktivit, jako je jízda na kole či bruslích, běh, rychlá chůze nebo plavání. Obecné doporučení je, že bychom měli ujít denně alespoň 5 kilometrů (10 000 kroků) a čas od času se zadýchat, abychom srdce trochu rozpumpovali.
Co se děje před infarktem
Nejčastěji se projeví tupým tlakem nebo pálením za hrudní kostí, bolestí, která se šíří do levé paže a krku. U osob, které postihl infarkt, nechybí i další důležité příznaky způsobené drážděním takzvaného „bloudivého nervu“: silné pocení, schvácenost, nevolnost a případně i dušnost.
Co delat kdyz si myslím že mám infarkt
První pomoc aneb čas je srdce!Volejte 155. S každou minutou dochází k většímu poškození srdce, proto jednejte rychle a bez prodlevy volejte záchrannou službu.Nechte dotyčného zaujmout polohu v polosedě. Uvolněte tísnící oděv zejména kolem krku a pasu.Zabraňte dotyčnému v pohybu.Podejte potřebné léky.
Jaký má být tlak podle věku
Normální hodnoty krevního tlaku podle věku:
Věk | Normální krevní tlak |
---|---|
Dospívající 12 až 17 let | 115/70 |
Dospělí 18 až 45 let | 120-125/75-80 |
Dospělí 46 až 65 let | 135-140/85 |
Senioři 65 let a více | 150/85 |