Na co si dát pozor při výběru štěněte?

Na co si dát pozor při výběru štěněte?

Na co si dát pozor při koupi štěněte

6 tipů na co si dát pozor při výběru štěnětePlemeno vám o psu napoví, ale nemůžete se na to 100% spolehnout.Při koupi štěněte můžete narazit na překupníky i majitele množírny.Chování ve skupině štěňat prozradí mnohé o povaze každého pejska.Smlouvu za každou cenu!Nespoléhejte se na tvrzení prodejce, že je štěně zdravé
Archiv

Jak se zeptat na cenu štěněte

Při prodeji štěňat máte několik možností kdy cenu (i třeba orientační) sdělit – při inzerci, v prvním kontaktu se zájemcem, při první návštěvě, při zaplacení zálohy, při odběru štěněte. Kdy ji sdělujete vy a jaké důvody vás k tomu vedou Tak mě se většina zájemců ptá na cenu hned v úvodu telefonátu či mailu.

Co si pořídit pro štěně

Základní výbava pro štěně① Kvalitní krmivo. Kvalitní krmivo je úplně tou nejdůležitější položkou z celého seznamu.② Mistička. Do začátku pořiďte štěňátku speciální misku se zvýšeným středem.③ Odměrka.④ Obojek a vodítko.⑤ Antiparazitika.⑥ Pelíšek.⑦ Hračky.

Jak správně vybrat štěně

Jednou z možností, jak získat štěně, je koupit si jej od chovatele nebo přímo od majitele. Veškeré informace k pořízení čistokrevného štěněte najdete na stránkách Českomoravské kynologické unie . Spolehlivým zdrojem informací o důvěryhodných chovatelích jsou také šlechtitelské kluby a asociace.

Co by mělo umět štěně ve 3 měsících

Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.

Jak často čůrá dvouměsíční štěně

Štěně byste měli brát ven každé 2-3 hodiny, ale také po jakékoliv činnosti, která stimuluje jeho metabolismus.

Jak poznat to správně štěně

Už chování rodiče může o povaze štěněte něco napovědět. Zcela klíčovým je pak pozorování „vašeho“ štěněte v kolektivu sourozenců. Samostatnost, píle při získávání jídla nebo reakce na podněty – ze všeho lze odhadovat některé rysy štěněcí povahy. Důležitá je samozřejmě i interakce s vámi.

Kdy se může odebrat štěně

Kdy může na procházky

Štěně by nemělo přicházet do kontaktu s ostatními psy až do doby, než bude plně očkováno. Běžně se doporučuje první (nepovinná) vakcinace psů ve věku osmi týdnů. Druhá ve dvanáctém týdnu.

Jaké hračky pro štěně

Hračky pro štěňata by měly odpovídat velikosti pejska a měly by být měkčí. Měkké plyšové hračky nebo hračky pokryté měkkou vrstvou, o kterou se pejsek nemůže poranit, jsou ideální. Ale ani již zmíněné přetahování nezatracujte. V naší nabídce najdete i velmi měkké uzlíčky, s nimiž si se štěnětem užijete plno legrace.

Jak se pripravit na štěňata

Co připravit před příchodem štěněte

Shánět výbavu pro štěně je potřeba s předstihem. Až přinesete pejska domů, měl by už mít někde nachystané své místo, misku na vodu a krmení, nějaké hračky na zabavení a samozřejmě obojek či postroj a vodítko, abychom hned od prvního dne mohli zvykat štěně na venčení mimo byt.

Jak poznat dominantní štěně

Dominantní štěně

Takové štěně se nenechá nebo jen velmi nerado nechá povalit na záda a nosí vysoko ocásek. Většinou je ho všude plno a navádí celý vrh k nekalostem. Je to budoucí vůdce smečky, který se bude mít nejlépe u velmi sebejistého a důsledného pána.

Jak dlouhé procházky s 2 měsíčním štěnětem

Těžká plemena a štěňata by neměli mít dlouhé procházky vůbec, jen krátké procházky kvůli mentální stimulaci, maximálně však 10-15 minut denně.

Kde by mělo spát štěně

Ujistěte se, že je pelíšek teplý, suchý, pohodlný a že není v průvanu a připravte čistou deku nebo pelíšek, aby se štěně cítilo příjemně. Nyní musíte rozhodnout, které místo bude pro štěně to nejlepší, ještě před tím než štěně zkusí spát na pohovce.

Jak správně trestat štěně

Jak je tedy možné správně potrestat psa U štěněte může majitel použít vytahání za kůži, na to je zvyklé ještě od své matky. Později je účinné cuknutí obojku nebo zatahání za vodítko. Chce-li pán psa umravnit verbálně, měl by volit spíše hlubší tón hlasu, který psovi evokuje vrčení jiného zástupce jeho druhu.

Kdy je nejlepší si pořídit štěně

Ideální časovou lhůtou je osmý týden a více, u některých plemen však dochází k výjimkám a štěňata jsou předávána o týden dříve. Předčasné odtržení od feny je zakázané a v podstatě i nesprávné. Oněch osm týdnů totiž má své opodstatnění.

Jak postupovat při koupi štěněte

Hlavně klid… Pomalu, jeden po druhém k němu choďte, nebo nechte jeho samotného, ať si k vám přijde, očichá si vás, olízne. Nespěchejte a seznamujte se s ním pomalu. Už u štěněte, stejně jako u dospělých psů byste měli znát signály, které pro psa znamenají třeba nebezpečí, nebo boj.

Co může štěně za pamlsky

Pamlsky mohou také jednoduše zpestřit stravu. Lahodným občerstvením jsou sušené nebo uzené kousky masa ve tvaru proužků, kostek, kuliček atd. Při jejich podávání nezapomeňte zahrnout jejich kalorickou hodnotu do denní potřeby energie. Pokud je jich příliš, mohou vést k nadměrné tělesné hmotnosti.

Jak dát psovi najevo kdo je pan

Velmi důležité je, dát psovi zřetelným, ale zároveň velmi kamarádským způsobem najevo, kdo je vůdcem smečky. Zvíře pak rychle pochopí, že velitelem jste tady vy a přizpůsobí se, aniž by pociťovalo strach nebo stres. Zkrátka vás začne respektovat, protože pochopí, že jste v pomyslné hierarchii nad ním.

Jak správně držet štěně

Štěně byste měli zvedat oběma rukama, abyste ho mohli podepřít na obou koncích. Pravou ruku směřující dopředu dejte štěněti pod hrudník, levou rukou mu přidržujte zadeček. Jestliže dáváte přednost levé ruce, uchopte psa obráceně. Držte štěně oběma rukama v blízkosti těla, aby se vám nevysmeklo.

Jak často venčit štěně v noci

Vykonání potřeby

Pokud vezmete štěně na procházku těsně před spaním, dáte mu tak možnost vykonat potřebu. Pokud tak neučiníte, budete muset před spaním vzít štěně ven na jeho obvyklé místo, kde koná potřebu. Malá štěňata je také zapotřebí během noci přibližně každé tři hodiny vzít ven na místo, kde konají potřebu.

Jak dlouho musí být štěně doma

V prvé řadě by se mělo být se štěňátkem minimálně týden doma. Pro štěňátko je to šok, celou dobu byl se svojí smečkou, pořád si měl s kým hrát a pořád se o něj někdo staral. Najednou by měl být sám, případně s cizími kamarády a bez své původní smečky.

Jak dlouho spí 3 měsíční štěně

Štěňata, stejně jako malá miminka, spí déle než dospělí psi. Jak dlouho štěně spí Novorození čtyřnožci odpočívají až 90 % dne. Rostoucí štěňata mohou spát 15 – 18 hodin, což jsou asi 3/4 dne.

Jak potrestat štěně když kouše

Když štěně přistihnete, že kouše vaši botu, svetr, rohožku nebo kus nábytku, rázně a jasně ho napomeňte – zvolte si některý z povelů, jako je „ne“ nebo „nesmíš“, případně „fuj“. Více než na slově záleží na tónu hlasu. Mladého pejska můžete také zatahat za kůži na krku, pokud hned neposlechne.

Kdy začít učit štěně povely

Od 2 měsíců – učíme pejska slyšet na jméno a zavolání, zvykáme ho na domácí prostředí i ruchy ulice, učíme ho čistotě. Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“.

Co nedělat se štěnětem

Hlavně klid… Pomalu, jeden po druhém k němu choďte, nebo nechte jeho samotného, ať si k vám přijde, očichá si vás, olízne. Nespěchejte a seznamujte se s ním pomalu. Už u štěněte, stejně jako u dospělých psů byste měli znát signály, které pro psa znamenají třeba nebezpečí, nebo boj.