Kdy si štěně zvykne?
Kdy zacne štěně slyset
Koncem druhého týdne také štěňata začínají reagovat na zvuky, začínají slyšet.
Jak zvládnout štěně
Máme doma psa: 5 rad, jak zvládnout výchovu štěněte!Často venčete. Většina loužiček se stane kvůli tomu, že má štěně příliš mnoho svobody.Krmte v danou dobu. Malé štěně je potřeba mít neustále na očích, aby vám doma nenadělalo paseku.Nastavte autoritu.Zakažte mu kousat.Naučte ho povely.
Jak zvladnout prvni noc se štěnětem
Do jeho pelíšku (místečka) mu dejte ručník nebo deku, kterou vám dal chovatel nebo jste si v něm štěňátko přivezli. Bude cítit svůj pach a ideálně pach své původní smečky, což ho bude uklidňovat. Každé štěňátko reaguje na změnu prostředí jinak. Někteří vyjí celou noc, jiní změnu vůbec neřeší.
Archiv
Co nedělat se štěnětem
Hlavně klid… Pomalu, jeden po druhém k němu choďte, nebo nechte jeho samotného, ať si k vám přijde, očichá si vás, olízne. Nespěchejte a seznamujte se s ním pomalu. Už u štěněte, stejně jako u dospělých psů byste měli znát signály, které pro psa znamenají třeba nebezpečí, nebo boj.
Archiv
Proč se nesmí koupat štěně
Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí. Vykoupat můžete s klidem i menší štěně, jen je třeba dávat pozor na prostydnutí, pes by pak mohl dostat chřipku, a velmi pečlivě vybírat šampon.
Na co si dát pozor při koupi štěněte
Proto si štěně dobře prohlédněte, od koupě by vás měly odradit například neprořezané zoubky nebo to, že má pejsek ještě sací reflex. To poznáte tím, že když mu dáte k čumáčku prst, začne jej „sát“. Takže pozor, prodejci mnohdy tří až čtyřtýdenní mláďata vydávají za výrazně starší.
Co nesmí štěně
Co nesmí štěně
Vedle již dvou zmiňovaných se jedná také o hrozny, avokádo, ořechy, exotické ovoce, cibuli, česnek či houby. Mezi potraviny, které se pro krmení nedoporučují, patří také citrusy a rajčata, jelikož mohou způsobit žaludeční potíže. Nehledě na stáří psa, výše uvedené potraviny je lepší vynechat.
Jak poznat zdravé štěně
Zdravé štěně by mělo mít lesklou srst bez lysin, čisté uši, jasné oči, nemělo by být hubené, špinavé, nemělo by se zuřivě drbat.
Jak často čůrá dvouměsíční štěně
Štěně byste měli brát ven každé 2-3 hodiny, ale také po jakékoliv činnosti, která stimuluje jeho metabolismus.
Jak často spí štěně 2 měsíce
Pokud vás to překvapuje, je to poměrně normální, že vaše rostoucí štěně potřebuje spát 15-20 hodin denně. Může se to zdát moc, ale nezapomínejte, že nově narozené štěně spí 90 % času! Vaše stěně může mít rovněž dar usnout poměrně náhle, někdy uprostřed něčeho, co dělá, jako je krmení nebo hraní.
Kde by mělo spát štěně
Ujistěte se, že je pelíšek teplý, suchý, pohodlný a že není v průvanu a připravte čistou deku nebo pelíšek, aby se štěně cítilo příjemně. Nyní musíte rozhodnout, které místo bude pro štěně to nejlepší, ještě před tím než štěně zkusí spát na pohovce.
Jak psychicky unavit štěně
Dostatečně jej unavte, ale nepřetáhněte – Aby se váš pes doma nenudil, hrajte si s ním venku. Zkuste frisbee, aporty, běh, kolo a to několikrát denně, ideálně po spaní. Nezapomeňte, že jde o štěně a potřebuje s sebou mnoho vody a odměn a také se nesnažte psa přetáhnout náročností, pouze unavit.
Jak často mýt štěně
Nakrátko střiženou srst je vhodné umývat, pouze když je špinavá. Štěňata s krátkou srstí je třeba koupat v průměru dvakrát ročně a štěňata s dlouhou srstí je třeba koupat přibližně jednou za tři měsíce. Pokud má váš pes rád plavání, měli byste jeho srst po plavání opláchnout.
Kdy poprvé ostříhat psa
První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa. Občas mi zákazník přivede na první úpravu osmi měsíčního dorostence s argumentem, že se dříve psi stříhat nesmí. Pes je však již většinou silně zacuchaný a zarostlý, na úpravu není zvyklý a silně se jí brání.
Jak se zeptat na cenu štěněte
Při prodeji štěňat máte několik možností kdy cenu (i třeba orientační) sdělit – při inzerci, v prvním kontaktu se zájemcem, při první návštěvě, při zaplacení zálohy, při odběru štěněte. Kdy ji sdělujete vy a jaké důvody vás k tomu vedou Tak mě se většina zájemců ptá na cenu hned v úvodu telefonátu či mailu.
Jak dlouho nesmi štěně ven
Kdy může na procházky
Štěně by nemělo přicházet do kontaktu s ostatními psy až do doby, než bude plně očkováno. Běžně se doporučuje první (nepovinná) vakcinace psů ve věku osmi týdnů. Druhá ve dvanáctém týdnu. Na procházky mezi ostatní psy můžete následně vyrazit ve 13.
Jak často venčit štěně v noci
Vykonání potřeby. Pokud vezmete štěně na procházku těsně před spaním, dáte mu tak možnost vykonat potřebu. Pokud tak neučiníte, budete muset před spaním vzít štěně ven na jeho obvyklé místo, kde koná potřebu. Malá štěňata je také zapotřebí během noci přibližně každé tři hodiny vzít ven na místo, kde konají potřebu.
Co může žrát dvouměsíční štěně
Od 2. měsíce můžete štěně postupně učit na tuhou stravu. Nejvhodnější jsou granule pro štěňata, která v sobě obsahují důležité vitaminy a minerální látky, které podporují zdravý vývoj štěněte po narození.
Jak dlouhé procházky s 3 měsíčním štěnětem
Společné procházky můžou, ale nemusí být dlouhé. Postačí 30 minut denně. Těžká plemena a štěňata by neměli mít dlouhé procházky vůbec, jen krátké procházky kvůli mentální stimulaci, maximálně však 10-15 minut denně.
Jak dlouho spí 3 měsíční štěně
Štěňata, stejně jako malá miminka, spí déle než dospělí psi. Jak dlouho štěně spí Novorození čtyřnožci odpočívají až 90 % dne. Rostoucí štěňata mohou spát 15 – 18 hodin, což jsou asi 3/4 dne.
Jak moc se venovat Steneti
Ve vaší nepřítomnosti se bude věnovat podobným koníčkům jako kousání věcí, štěkání, hrabání nebo i sebepoškozování (okusování tlapek a ocasu). I když budete celý den doma, psovi nebude stačit dvakrát denně obejít dům, aby vykonal potřebu. Štěně potřebuje venčit velmi často, a to po dvou až třech hodinách.
Jak zabavit štěně kdyz je samo doma
Zkuste frisbee, aporty, běh, kolo a to několikrát denně, ideálně po spaní. Nezapomeňte, že jde o štěně a potřebuje s sebou mnoho vody a odměn a také se nesnažte psa přetáhnout náročností, pouze unavit. Pokud váš pes má i po příchodu stále roupy, zkuste hru na schovku, nebo hledání hraček a pamlsků.
Kdy se Steneti mění srst
Na podzim se zase musí připravit do chladného počasí. Specifická je výměna srsti u štěňat, kdy se srst asi ve třech měsících mění za dospělou.
Jak Rozčesat Zplstnatělou srst u psa
„Rozčesávání zplstnatělé srsti je velmi pracné, časově náročné a pro zvíře nepříjemné a bolestivé. Jedinečnou pomůckou je prořezávací hřeben s několika zahnutými zuby, které mají uvnitř ostří a pomáhají tak proříznout dred, který se tím naruší a lze pak lépe rozčesat,“ říká Linda Hrnčířová.
Jak ostříhat psa doma
Uchopte psa levou rukou za čumák a jemně ho držte a začněte od uší stříhat až k čumáčku. Takto stříhejte celou hlavu a na pejska stále mluvte, ať se cítí v klidu. Kolem tlamy stříhejte pejska velice opatrně. Poté postupujte od krku až ke zbytku těla, psovi stále přidržujte čumák, vždy když ho chce jakkoli korigovat.