Na co si dát pozor při koupi štěněte?
Jak se zeptat na cenu štěněte
Při prodeji štěňat máte několik možností kdy cenu (i třeba orientační) sdělit – při inzerci, v prvním kontaktu se zájemcem, při první návštěvě, při zaplacení zálohy, při odběru štěněte. Kdy ji sdělujete vy a jaké důvody vás k tomu vedou Tak mě se většina zájemců ptá na cenu hned v úvodu telefonátu či mailu.
Co nakoupit pro štěně
Základní výbava pro štěně① Kvalitní krmivo. Kvalitní krmivo je úplně tou nejdůležitější položkou z celého seznamu.② Mistička. Do začátku pořiďte štěňátku speciální misku se zvýšeným středem.③ Odměrka.④ Obojek a vodítko.⑤ Antiparazitika.⑥ Pelíšek.⑦ Hračky.
Co si zjistit před koupí psa
Na co si dát pozor při koupi zvířeteNabízí zvířata pod různými identitami. Zkuste si na internetu vyhledat jeho telefonní číslo, fotky nebo e-mail.Skuteční množitelé často mění telefonní čísla. Proto zpozorněte, pokud u stejného majitele nebo inzerátu najdete různé kontakty.Inzeruje přes celý rok a různá plemena.
Archiv
Na co se zeptat chovatelé štěně
Na co se zeptat chovatele při nákupu štěněteKolik vrhů již fena porodila a kolik vrhů ročně odchováJak probíhala březost fenyMá matka nebo otec štěněte nějaké zdravotní problémyJsou psi testováni na genetické poruchy typické pro dané plemenoJe možné vidět otce štěněte
Jak poznám že je štěně nemocné
Chování – malátnost, netečnost, podrážděnost, apatie. Jakákoli změna chování u psa může být signálem nemoci. Potíže s trávením – zvracení, průjem, zácpa jsou další z příznaků některého onemocnění psů. Kůže – také pejskové mohou trpět vyrážkou, ekzémy nebo kožními vředy.
Kdy se může odebrat štěně
Kdy může na procházky
Štěně by nemělo přicházet do kontaktu s ostatními psy až do doby, než bude plně očkováno. Běžně se doporučuje první (nepovinná) vakcinace psů ve věku osmi týdnů. Druhá ve dvanáctém týdnu.
Jak se připravit na příchod štěněte
Co připravit před příchodem štěněte
Shánět výbavu pro štěně je potřeba s předstihem. Až přinesete pejska domů, měl by už mít někde nachystané své místo, misku na vodu a krmení, nějaké hračky na zabavení a samozřejmě obojek či postroj a vodítko, abychom hned od prvního dne mohli zvykat štěně na venčení mimo byt.
Jaké hračky pro štěně
Hračky pro štěňata by měly odpovídat velikosti pejska a měly by být měkčí. Měkké plyšové hračky nebo hračky pokryté měkkou vrstvou, o kterou se pejsek nemůže poranit, jsou ideální. Ale ani již zmíněné přetahování nezatracujte. V naší nabídce najdete i velmi měkké uzlíčky, s nimiž si se štěnětem užijete plno legrace.
Jak poznat to správně štěně
Už chování rodiče může o povaze štěněte něco napovědět. Zcela klíčovým je pak pozorování „vašeho“ štěněte v kolektivu sourozenců. Samostatnost, píle při získávání jídla nebo reakce na podněty – ze všeho lze odhadovat některé rysy štěněcí povahy. Důležitá je samozřejmě i interakce s vámi.
Jak staré štěně si pořídit
Z pravidla ideální věk pro odběr štěněte je mezi sedmým a devátým týdnem života. Ale nepředstavujte štěněti celý rozlehlý svět, dokud neuplyne sedm dní od poslední vakcinace, což je okolo 13. týdne stáří. V tomto období , byste měli představit štěně jiným lidem a psům a zvykat jej na ruch života okolo něj.
Kdy je štěně k odběru
Z pravidla ideální věk pro odběr štěněte je mezi sedmým a devátým týdnem života.
Jak poznat dominantní štěně
Dominantní štěně
Takové štěně se nenechá nebo jen velmi nerado nechá povalit na záda a nosí vysoko ocásek. Většinou je ho všude plno a navádí celý vrh k nekalostem. Je to budoucí vůdce smečky, který se bude mít nejlépe u velmi sebejistého a důsledného pána.
Jak se pozná že má pes bolestí
CHOVÁNÍ PSA PŘI BOLESTI – JAK POZNAT, ŽE PSA NĚCO BOLÍKňučení při pohybu.Ztížený pohyb, nebo jeho odmítáníPodrážděnost a nedůtklivost.Agresivitu obrannou i útočnou.Vyhledávání samoty a temných míst.Odmítání mazleníÚnava a nechutenství
Jak poznat že psa bolí břicho
Akutní bolest břicha se projevuje citlivost na dotyk, nahrbeným postojem, prosebným postojem (předsunuté hrudní končetiny, zadek vystrčený nahoru), odmítáním potravy. V tomto případě ihned vyhledejte veterinární ošetření. V případě, že máme podezření na otravu, postupujeme tak, jako kdyby byl pes otrávený.
Kde by mělo spát štěně
KDE BY MĚLO ŠTĚNĚ SPÁTPoskytněte svému štěněti pohodlí spánku v jeho vlastním pelíšku.Pelíšek umístěte na klidné místo v domě, kde nebude rušeno procházejícími lidmi.Když vyberete místo na jeho pelíšek, nepokoušejte se ho přesouvat.Zajistěte, aby v noci spalo v tmavé místnosti.
Jak často venčit štěně v noci
Pokud vezmete štěně na procházku těsně před spaním, dáte mu tak možnost vykonat potřebu. Pokud tak neučiníte, budete muset před spaním vzít štěně ven na jeho obvyklé místo, kde koná potřebu. Malá štěňata je také zapotřebí během noci přibližně každé tři hodiny vzít ven na místo, kde konají potřebu.
Kdy může štěně po schodech
Máte-li doma méně schodů normální výšky, mělo by štěně schody zvládat do 12 týdnů věku. Nového člena rodiny se schody každopádně seznamujte už od začátku. Některé psí povahy mohou mít, stejně jako lidé, jistý strach z výšek.
Co dát štěněti na kousání
Pro štěňata je kousání přirozeným způsobem, jak objevovat svět. Potřebují se naučit, co už je příliš a co mají dělat místo toho. Zkuste jejich pozornost přesměrovat ke hře s hračkou, třeba interaktivní, s pamlsky uvnitř. Pokud jde o přezubování a růst zubů, pořiďte jim kousací hračky a pamlsky, ulevíte jim od bolesti.
Co může štěně za pamlsky
Pamlsky mohou také jednoduše zpestřit stravu. Lahodným občerstvením jsou sušené nebo uzené kousky masa ve tvaru proužků, kostek, kuliček atd. Při jejich podávání nezapomeňte zahrnout jejich kalorickou hodnotu do denní potřeby energie. Pokud je jich příliš, mohou vést k nadměrné tělesné hmotnosti.
Kdy je nejlepší si pořídit štěně
Ideální časovou lhůtou je osmý týden a více, u některých plemen však dochází k výjimkám a štěňata jsou předávána o týden dříve. Předčasné odtržení od feny je zakázané a v podstatě i nesprávné. Oněch osm týdnů totiž má své opodstatnění.
Jak správně držet štěně
Štěně byste měli zvedat oběma rukama, abyste ho mohli podepřít na obou koncích. Pravou ruku směřující dopředu dejte štěněti pod hrudník, levou rukou mu přidržujte zadeček. Jestliže dáváte přednost levé ruce, uchopte psa obráceně. Držte štěně oběma rukama v blízkosti těla, aby se vám nevysmeklo.
Co by mělo umět štěně ve 3 měsících
Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.
Jak dlouho může být štěně venku
Malé štěně nevydrží venku na vodítku dlouho. Z počátku bohatě stačí 10 až 15 minut denně. Když se štěně probudí, ihned jej vezměte ven, aby se mohlo vyprázdnit. Pes se naučí, že po každém odpočinku následuje pár minut venku.
Jak často se Odčervuje štěně
Jak na odčervení štěňat
Jejich první odčervení by proto mělo proběhnout v prvních 14 dnech jejich života. Následně se pak odčervují vždy po dvou týdnech, a to až do tří měsíců věku. Do jednoho roku pak stačí provádět odčervování štěňat vždy po třech měsících.
Jak dát psovi najevo kdo je pan
Velmi důležité je, dát psovi zřetelným, ale zároveň velmi kamarádským způsobem najevo, kdo je vůdcem smečky. Zvíře pak rychle pochopí, že velitelem jste tady vy a přizpůsobí se, aniž by pociťovalo strach nebo stres. Zkrátka vás začne respektovat, protože pochopí, že jste v pomyslné hierarchii nad ním.