Co dělat když na vás někdo útočí?
Co dělat když vás někdo napadne
Zavolejte policii
Pokud vysloveně nejde o vteřiny, vždy se postarejte o to, aby na místo dorazila profesionální pomoc: policie. Nespoléhejte na to, že to udělá někdo jiný. Zavolejte ji sami, nebo někoho přímo a adresně zaúkolujte.
Archiv
Jak řešit fyzické napadení
Byl/a jsem napaden/a, co mám dělatMůžete kontaktovat policii na tísňové lince 158.Hrozí-li Vám bezprostřední nebezpečí místo (nemocnici, poštu apod.)Požádejte o pomoc člověka, pokud budete žádat o pomoc anonymní skupinu lidí, pravděpodobnost, že Vám někdo pomůže, se snižuje.
ArchivPodobné
Jak se bránit proti silnějšímu
Další co pomůže, je použití zbraní – protože proti kovové tyči není imunní nikdo a propiska v oku zkazí celý den. Nejpodstatnější věc je však přístup, o možnosti vyhrát vždy rozhoduje hlava. Pokud si myslíte, že na něj nemáte – máte pravděpodobně pravdu, ale platí to i obráceně.
Kdy se můžu bránit
V ČR se mohu legálně bránit se zbraní v ruce teprve poté, co útočník zaútočí. Pokud dám první ránu či provedu útok nejprve já, tak jednám vždy protiprávně. A pokud mi někdo jiný hrozí fyzickým napadením či přede mnou šermuje zbraní, neumožňuje mi zákon nic jiného, než pasivně vyčkávat zahájení útoku.
Jak se bránit útoku
Bránit se může tím, že použije různé předměty denní potřeby, jako jsou například: sprej, klíče, deštník, hřeben aj. Oběť může použít k obraně i palce do očí pachatele, kop do rozkroku apod., případně se naopak přimknout na pachatele a naznačit spolupráci, případný souhlas. Pak ale rychle využít překvapení útočníka.
Jak se bránit slovním útokům
Nepřipouštějte si k sobě samotného protivníka ani to, co říká. Vytvořte si kolem sebe ochranný kruh, kterým nic nepronikne a nezasáhne vám to sebevědomí. Nejpodstatnější pravidlo slovní sebeobrany ale zní – BRAŇTE SE. Jakkoliv, hlavně se snažte být pohotoví, využívejte humor, ukažte svůj nadhled.
Jak nahlásit psychické týrání
Překonejte pocity studu, viny a strachu. Zavolejte na linku krizové pomoci pro osoby ohrožené domácím násilím na tel. čísle: 116 006 – Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí – nepřetržitý provoz a volání zdarma. Konzultantovi se nemusíte představit a na této lince konzultant nevidí číslo, ze kterého voláte.
Jak někoho udat
Shrnutí: V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.
Co je přiměřená sebeobrana
Přiměřená obrana patří mezi takzvané činy vylučující protiprávnost – čili je to akt, který by normálně byl zcela jasně posouzen jako nezákonný, ale díky určitým okolnostem tomu tak není.
Jak se ubránit
Nejčastějšími jsou útoky zezadu, rdoušení, objetí, úchop za prsa, případné ohrožování nožem apod. Naopak napadená – napadený mají zase velkou šanci získat čas překvapivými reakcemi, které by útočník nepředpokládal. Při obraně by se neměl napadený bát toho, že pachateli „ublíží“.
Co se bere jako sebeobrana
Sebeobranu lze provádět aktivně – beze zbraně (chvaty, údery, kopy atp.), se zbraní (pistole, nůž atp.) nebo pasivně – (útěk, zavolání policie). Za sebeobranu již nelze považovat situaci, kdy napadený využije nepřiměřených prostředků, např. útočník se vzdá a napadený i přesto pokračuje v jeho likvidaci.
Co můžu nosit na sebeobranu
Podle mnohých expertů taktické pero. Prostředků určených k sebeobraně najdeme na trhu nespočet. Patří mezi ně vyjma střelných zbraní například paralyzéry, obušky, boxery, pepřové spreje, nože a mnoho dalších.
Co dělat když se mi někdo posmívá
Pokud se Ti někdo posmívá, někdy pomůže jejich jednání zkusit ignorovat do té doby, než to "posměváčky" přestane bavit. Neboj se dát najevo, že Ti to vadí, neboj se ohradit, ať s tím přestanou, zároveň se nenech vyprovokovat k něčemu zbrklému.
Jak odrazit slovní útok
Snažte se zůstat věcní a klidní. Jedině tak budete vyzařovat sebejistotu a působit suverénně. Nenechte nad sebou zvítězit pocity. Neberte nepříjemnou situaci jako danou.
Co delat při psychickým tyranem
Překonejte pocity studu, viny a strachu. Zavolejte na linku krizové pomoci pro osoby ohrožené domácím násilím na tel. čísle: 116 006 – Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí – nepřetržitý provoz a volání zdarma. Konzultantovi se nemusíte představit a na této lince konzultant nevidí číslo, ze kterého voláte.
Jak utéct od tyrana
Máme pro vás manuál devíti kroků, který vám pomůže odejít od násilnického partnera.VÍRA.NEDĚLEJTE Z NÁSILÍ TABU.NEPOCHYBOVAT.KAŽDÝ ÚTOK NAHLASTE.PODEJTE ŽÁDOST O ROZVOD.OBSTAREJTE SI SVĚDKY.NEBUĎTE SAMA.VYHÝBEJTE SE KONTAKTU.
Co se stane po podání trestního oznámení
Co se děje po podání trestního oznámení Po podání oznámení zahájí policejní orgány tzv. prověřování, v rámci kterého dochází k zajištění důkazů, stop a podání vysvětlení prověřovaných osob. V této fázi policejní orgány teprve zjišťují, zda k trestnému činu vůbec mohlo dojít a kdo by mohl být údajným pachatelem.
Jak udat dealera drog
Občané mohou na telefonním čísle 974 861 717 a s pomocí elektronické pošty na [email protected] i anonymně oznámit podezření či jakoukoliv skutečnost o výrobcích a distributorech drog, aniž by se museli dostavit na policii.
Kdy se jedná o sebeobranu
§ 29 Nutná obrana
(1) „Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem. (2) „Nejde o nutnou obranu, byla-li zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku. “ Nutná obrana není povinností občana, ale je to jeho právo.
Co to je napadení
Fyzické napadení je pojem označující přímý útok na druhou osobu, kdy dojde ke zranění nebo poškození zdraví. Může se vyskytnout při loupežném přepadení, při potyčce nebo rvačce atd. Výše trestu v případě usvědčení pachatele se odvíjí od závažnosti útoku a jeho následků (doba léčení, případné trvalé následky).
Jak se bránit agresorům
Dejte útočníkovi jasný pokyn jako například: Nechte mě být, běžte pryč, neobtěžujte mě. Hlasem bychom měli pracovat, jako když dáváme pokyn psovi. Pokud totiž budeme působit ustrašeně, agresor vycítí, že pokud si dovolí něco víc, nebudeme křičet ani se bránit,“ říká.
Co znamená sebeobrana
Sebeobrana je sled úkonů, s jejichž pomocí se napadený objekt snaží zabránit útočníkovi ve způsobení možných tělesných zranění či jiných závažných škod. Sebeobranu lze provádět aktivně – beze zbraně (chvaty, údery, kopy atp.), se zbraní (pistole, nůž atp.) nebo pasivně – (útěk, zavolání policie).
Jaké zbraně bez zbrojního průkazu
Mezi zbraně či obranné pomůcky, které si můžete pořídit bez zbrojního průkazu můžeme obecně zařadit vzduchové a plynové pistole. Jedná se repliky klasických známých zbraní a mnohdy na první pohled nejdou rozeznat od těch skutečných. Co se týče nábojů, jedná se buď o broky, kuličky či plynové náboje.
Co je to přiměřená obrana
Přiměřená obrana patří mezi takzvané činy vylučující protiprávnost – čili je to akt, který by normálně byl zcela jasně posouzen jako nezákonný, ale díky určitým okolnostem tomu tak není.
Jak reagovat na výsměch
Další možností je zcela klidně, korektně, bez potlačovaného napětí v hlase, ale raději i bez úsměvu (mohl by být vnímám jako výsměch) říci „ne“. Jasně vymezit určité chování, řeč, vystupování a odmítnout je. Příznivci velmi kultivované, vlídné asertivity mohou výše uvedený postup spojit s požádáním o laskavost. Tj.