Co dělat v Českém Švýcarsku?

Co dělat v Českém Švýcarsku?

Kam v Českém Švýcarsku

Kam na výlet v Českém ŠvýcarskuPravčická brána. Turistika. Hřensko.Soutěsky Kamenice. Turistika. Hřensko.Rozhledna Vlčí hora. Rozhledny. Krásná Lípa.Skalní hrad Brtnický hrádek. Zříceniny. Staré Křečany.Brtnické ledopády. Vodopády.Jeskyně víl. JeskyněPřírodní koupaliště Mikulášovice. KoupáníKinského vyhlídka. Turistika.
Archiv

Co je typické pro České Švýcarsko

Typické pro tuto oblast jsou skalní hřbety, kaňony, pískovcové věže a stolové hory. Krajina české křídové tabule je obohacena třetihorními vyvřelinami, mezi nimiž kraluje nejvyšší hora Národního parku České Švýcarsko – Růžovský vrch (619 m.n.m., národní přírodní rezervace) s pralesovitými ekosystémy.

Kam s dětmi v Českém Švýcarsku

Dolský mlýn, Panská skála, Pravčická brána i Děčínský Sněžník jsou místa, kde se nejednou zjevily pohádkové bytosti. Pojďte se s námi vrátit zpět do dětských let, upusťte uzdu své fantazie a staňte se parťákem pro své děti. Ukažte jim, že máma i táta se pořád umí bavit a vezměte je na průzkum.

Kam v Saském Švýcarsku

Top 10 nejzajímavějších míst Saského ŠvýcarskaBASTEI. Jedním ze symbolů Saského Švýcarska je vyhlídka Bastei, tyčící se 194 m nad hladinou řeky Labe.SCHRAMMSTEIN.AMSELSEE neboli KOSÍ JEZERO.PEVNOST KÖNIGSTEIN.SOUTĚSKY NA KŘINICI.PFAFFENSTEIN.SKALNÍ DIVADLO FELSENBÜHNE RATHEN.BAD SCHANDAU.

Kam se nesmí v Českém Švýcarsku

Kam se teď nesmí K uzavřeným lokalitám patří Hřensko, Mezní Louka, Pravčická brána, Vysoká Lípa, Mezná, Šaunštejn, Tichá a Divoká soutěska, Zadní Jetřichovice a Česká silnice, Kamenická vyhlídka a okraj Janova. Od 1. 8.

Co dělat ve Švýcarsku

11 tipů na výlet ve ŠvýcarskuLEDOVCOVÝ EXPRES. Jedinečný železniční výlet úzkokolejkou po jižních svazích švýcarských Alp.ZERMATT. Zub Matterhornu, tyčící se nad Zermattem, je ikonou Švýcarska.JUNGFRAUJOCH.ŽENEVSKÉ JEZERO.ALPAMARE.JESKYNĚ V LEDU.LUZERN.LEDOVEC ALETSCH.

Jaká zvířata žijí v Českém Švýcarsku

Fauna a flóra, aneb co jinde už jen těžko uvidíte

Můžete zde spatřit čápa černého, který pravidelně v Českém Švýcarsku hnízdí, zahlédnout sokola stěhovavého, jeřába popelavého, orla mořského, volavku bílou, kulíka říčního, a s trochou štěstí uvidíte třeba i vzácného ledňáčka.

Proč se Hřensku říká České Švýcarsko

Německé a české území Labských pískovců společně vytváří jednu z nejdůležitějších evropských pískovcových oblastí. Samotný název „České Švýcarsko“ vznikl odvozením od názvu Saské Švýcarsko, používaném pro německou část Labských pískovců od 18. století.

Kam na výlet Jetřichovice

Kam na výlet v Jetřichovicích a okolíZřícenina hradu Falkenštejn. Zříceniny. Jetřichovice.Mariina vyhlídka. Turistika.Vyhlídka Vilemínina stěna. Turistika.Rudolfův kámen. Turistika.Zřícenina hradu Šaunštejn. Zříceniny.Skalní průrva Úzké schody. Turistika.Malá Pravčická brána. Turistika.Vyhlídka Ptačí kámen. Turistika.

Co dělat v Hřensku

Hřensko je výchozím místem pro výlety do oblasti Labských pískovců a na Pravčickou bránu, největší přírodní skalní most v Evropě a zároveň symbol národního parku České Švýcarsko. Dostanete se sem také z osady Mezná, kde děti objeví lesní zážitkový areál.

Jak na Bastei

Na Bastei se můžete dostat různými způsoby. Můžete jet autem a využít placeného parkoviště cca 2 km před skalním mostem. Procházka od parkoviště k Bastei je opravdu nenáročná. Můžete si ale výlet prodloužit a zaparkovat na druhé straně řeky v obci Kurort Rathen, odkud se převezete přívozem na druhou stranu řeky.

Proč se říká České Švýcarsko

Německé a české území Labských pískovců společně vytváří jednu z nejdůležitějších evropských pískovcových oblastí. Samotný název „České Švýcarsko“ vznikl odvozením od názvu Saské Švýcarsko, používaném pro německou část Labských pískovců od 18. století.

Co se nesmí ve Švýcarsku

Osm věcí, které nikdy nesmíte udělat ve ŠvýcarskuNedojíst jídlo. Ačkoliv to dnes tak nevypadá, Švýcarsko bylo dlouho chudou zemí, lidé tu ve vysokých horách bojovali každou zimu o přežití.Smát se krávám.Ptát se na celebrity.Nezeptat se ve vlaku, zda je místo volnéNepozdravit.Chodit pozděPtát se, jestli je voda pitná

Co se vyplatí koupit ve Švýcarsku

Pochutiny ze ŠvýcarskaŠvýcarská čokoláda.Vína.Ovocné pálenky – slivovice, Williamova hruškovice, Zugská višňovice, …Sýry – koupené přímo na venkově (nebo v sýrárně) – např.Švýcarské uzeniny – šunky, suché salámy, telecí párky ze St.

Co roste v Českém Švýcarsku

Významné jsou zbytky původních lesů, které se zachovaly na nedostupných skalách. Z významných rostlin zde roste rojovník bahenní, šicha černá, violka dvoukvětá, čípek objímavý, žebrovice různolistá, různé kapraďorosty a četné druhy mechů.

Co zavinilo požár v Českém Švýcarsku

Podle studie z ledna 2023 byla primární příčinou rychlého a v prvních dnech nezvladatelného šíření požáru kombinace vysoké rychlosti větru, nízké vlhkosti vegetace, vzduchu i půdy a vysoké teploty. V květnu 2023 Policie České republiky obvinila muže podezřelého ze založení požáru.

Kde je Bastei

Bastei (305 m n. m.) je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku na pravém břehu Labe mezi lázeňským městečkem Rathen a městem Wehlen. Jeho hlavním lákadlem je kamenný most Basteibrücke první turistický evropský most, má na délku 76 metrů a překlenuje hlubokou propast Mardertelle (Kuní jámu).

Čím se dá platit ve Švýcarsku

Ve Švýcarsku se platí švýcarským frankem, který se označuje buď mezinárodně jako CHF, častěji však Sfr. Každý frank se dělí na 100 Rappen (Rp). V obchodech se dá platit eury, ale jen bankovkami. Prodejní nebo jízdenkové automaty také přijímají eura.

Co se nesmí vozit do Švýcarska

V zásadě platí, že při vstupu do Švýcarska jsou od cla a daní osvobozeny věci osobní spotřeby cestujících (oděvy, toaletní potřeby, kosmetika, léky pro osobní spotřebu/doporučuje se mít potvrzení od ošetřujícího lékaře o předepsaných lécích/, fotoaparát, kamera, mobilní telefon, přenosný počítač, z potravin občerstvení …

Jak vypadá České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko vypadá jako pohádková země. Jsou tu skalní města, rokle a soutěsky, stolové hory a atraktivní skalní vyhlídky. První výletníci sem zamířili už v 18. století a nadšení nás neopustilo dodnes: České Švýcarsko právem patří mezi nejoblíbenější kouty naší země.

Proč vznikl požár v Českém Švýcarsku

V národním parku vznikly před rokem 2019 v důsledku zasahování proti kůrovci. Zdá se být zřejmé, že holoseče šíření požáru nezabránily, ale mohly mu i napomoci, jakkoliv se to může jevit nelogické.

Proč hoří v Hrensku

„Podmínky pro vznik požáru byly příznivé. V této oblasti delší dobu panuje sucho; v minulých týdnech i velmi vysoké teploty a zároveň se tam nevyskytly významnější srážky,“ komentuje pro Forum meteorolog Michal Žák, proděkan MFF UK pro vnější vztahy a propagaci. „K šíření požáru navíc napomohl vítr.

Jak se mluví ve Švýcarsku

Švýcarsko má 8 606 033 obyvatel (2019) a mluví se zde převážně čtyřmi úředními jazyky: němčinou (67,3 %), francouzštinou (20,4 %), italštinou (8,3 %) a rétrorománštinou (0,8 %). V roce 2015 bylo Švýcarsko vyhodnoceno jako nejšťastnější země na světě.

Jak telefonovat ve Švýcarsku

V případě volání ve Švýcarsku není nutné vytáčet kód země, musíte však vytočit místní kód. Např. pokud voláte Bern, vytočíte „031 1234567“.

Na co si dát pozor ve Švýcarsku

Osm věcí, které nikdy nesmíte udělat ve ŠvýcarskuNedojíst jídlo.Smát se krávám.Ptát se na celebrity.Nedodržovat pravidla.Nezeptat se ve vlaku, zda je místo volnéNepozdravit.Chodit pozděPtát se, jestli je voda pitná