Kde je v Bulharsku nejčistší moře?

Kde je v Bulharsku nejčistší moře?

Kde je nejhezčí moře v Bulharsku

Sozopol je oblíbeným bulharským letoviskem. Najdete zde spojení historie, dokonce i památky zapsané v seznamu UNESCO s krásnou pláží a průhledným mořem. Milovníci potápění se mají na co těšit. Pokud hledáte tichou pláž, kde neputují hejna “kúpaniachtivých” turistů, poradíme vám pláž Irakli.

Kde je nejtepleji v Bulharsku

Zlaté písky a Slunečné pobřeží jsou nejznámější místa u Černého moře. Prošly v minulých asi patnácti letech kompletní přestavbou. Názvy jako Kiten, Lozenec, Achtopol něco říkají jen znalcům bulharského černomořského pobřeží.
Archiv

Jaké má Bulharsko moře

Moře v Bulharsku

Černé moře je mimořádně čisté a klidné. Není zdaleka tak slané jako Středozemní moře a nenarazíte v něm na žádné nebezpečné živočichy, strmé srázy na mořském dně nebo nebezpečné proudy. Většina pláží má pozvolný vstup do moře, takže si tu bezpečné koupání užijí i děti a slabí plavci.

Kam do Bulharska k moři

Pobřeží moře se vlní od severu k jihu a zahrnuje postupně tato místa – hlavní město Varna, Lázně sv Konstantina, dále Burgas, Pomorie, Obzor a jižněji Černomorec, Sozopol nebo Primorsko. Vybrat si můžete od luxusnějších letovisek až po klidnější a cenově nenáročná místa.

Jak dlouho trvá cesta do Bulharska

Let do Bulharska trvá z Prahy 2 hodiny, pravidelné přímé linky létají pouze do Sofie.

Co je lepsi Zlate pisky nebo Slunecne pobrezi

Zlaté písky jsou dražší

Zlaté písky jsou také jak na pobyt tak na útratu dražší než Slunečné pobřeží, o takových třicet i padesát procent. Někteří skalní Zlaťáci soudí, že právě Zlaté písky jsou nejzdařilejším rekreačním komplexem celého černomořského pobřeží.

Kdy je nejlepší jet do Bulharska

Nejvhodnější období pro návštěvu Bulharska jsou letní měsíce, červen až srpen. Dny se v této době vyznačují nejdelším slunečním svitem a nejvyššími denními teplotami. Pro obdivování přírodních krás nebo historických památek se lépe hodí měsíce duben, květen nebo září.

Kdy končí sezóna v Bulharsku

Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva). Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.

Kdy do Bulharska k moři

Mořská voda u břehů Bulharska se velmi rychle ohřívá a jen pozvolna ochlazuje, což je vlastnost mezi milovníky vodních radovánek velmi ceněná. Nejvhodnější období pro návštěvu Bulharska jsou letní měsíce, červen až srpen. Dny se v této době vyznačují nejdelším slunečním svitem a nejvyššími denními teplotami.

Jaké je moře v Burgasu

Burgas je město ležící na pobřeží Černého moře v Bulharsku.

Co se vyplatí koupit v Bulharsku

Pro ženy doporučujeme nákup přírodní kosmetiky z růžového oleje Rose of Bulgaria a do kuchyně sladkou i pálivou papriku ( červen piper). Pro muže budou zajímavé cigarety, doutníky či samotný tabák. Za jedny z nejlepších v Evropě jsou považována především červená vína.

Co zazit v Bulharsku

Co musíte vidět v BulharskuRilský klášter. Rilský klášter je považován za nejslavnější pravoslavný klášter v celém Bulharsku.Varna. Varna na vás dýchne dávnou historií.Sofie.Burgas.Zámek Ravadinovo.Klášter Aladža.Údolí růžíMys Kaliakra.

Jak se platí v Bulharsku

Měnou Bulharska je lev.

Co je třeba do Bulharska

VSTUP NA ÚZEMÍ BULHARSKA

Pro vstup do Bulharska není potřeba žádní certifikát o bezinfekčnosti. Tuto skutečnost potvrzuje stále platní opatření RD-01-189/28.04.2022 Bulharského ministerstva zdravotnictví, které ruší dvě předchozí nařízení (RD-01-152-30032022 a RD-01-152 z 30.03.2022).

Co vzít s sebou do Bulharska

Pro pobyt u moře nezapomeňte plavky, pokrývku hlavy,sluneční brýle, plážovou obuv, lehké a vzdušné oblečení. Samozřejmostí jsou opalovací krémy s vyšším faktorem, ošetřující prostředky po opalování a ochranný repelent.

Jak je v Bulharsku v červnu

V červnu bývá nejlepší lokalitou oblast jižní riviéry. Z pochopitelných důvodů proto, že na jihu bývá tepleji a maximální teploty dosahují o pár desetin stupně více. Přes den se dočkáme teplot nad 25°C, v noci jsou teploty však na rolák či lehký svetr. Teplota Černého moře je místy kolem 19 – 20°C.

Co je levné v Bulharsku

Oproti Chorvatsku jsou ceny potravin v Bulharsku nízké

Užitečným nástrojem jsou letáky místních supermarketů. V Bulharsku dominují CBA, Billa, Fantastico, Kaufland a Lidl. Kupříkladu ryby, pečivo, maso, ovoce a zeleninu nebo víno seženeme levněji, než v tuzemsku.

Co se nesmí vyvážet z Bulharska

Je zakázáno vyvážet i dovážet zboží, které podléhá zvláštním předpisům (cizokrajné rostliny, zvířata, zbraně, starožitnosti). Vývoz předmětů pocházejících nebo vyrobených z volně žijících zvířat a veškerých živých zvířat bez zvláštního povolení je přísně zakázán.

Co je zajímavého v Bulharsku

Nejkrásnější památky v Bulharsku

Za vidění stojí i další památky UNESCO jako Bojanský kostel, Madarský jezdec, Rilský klášter, skalní klášter Ivanovo, thrácká hrobka u Kazanlaku či thrácká hrobka u Svesthari. Oblibě turistů se těší také pohoří Pirin nebo přírodní rezervace Srebarna.

Na co se připravit v Bulharsku

Nebojte – pizza, maso, těstoviny, jogurty i nejrůznější sladkosti jsou naprosto běžné po celé zemi. Vyrazíte-li do restaurace, rozhodně neváhejte ochutnat šopský salát. Ten z Bulharska pochází a od české verze se liší zejména sýrem Sirene a mnohdy i kvalitou a čerstvostí zeleniny.

Jaké peníze si vzít do Bulharska

Jelikož je lev pevně navázaný na euro, výhodnější pro vás bude použít ke směně právě eura, pokud je máte. Směňovat však můžete i dolary nebo české koruny. Dávejte si vždy pozor, zda bankovky, které prostřednictvím směny získáte, nejsou popsané či poškozené.

Kde vyměnit peníze do Bulharska

Bulharská leva vyměníte i v některých směnárnách v ČR, což může být nejvýhodnější. Například v Praze výhodně pořídíte leva ve směnárnách v Jindřišské, v ulici Nekázanka či v pasáži Černá růže. Nejvýhodnější směna je však na místě, pokud vám zůstanou eura z některé předchozích cest a nemusíte je měnit v ČR.

Jak se chovat v Bulharsku

Jak se chovat na návštěvě

Pokud se chystáte na návštěvu, měli byste hostileli přinést menší pozornost, například v podobě květin nebo láhve dobrého alkoholu. Pokud přijmete pozvání na večeři, pamatujte, že první začíná jíst nejstarší osoba. Při společném jídlu se hodně povídá a gestikuluje.

Co si dát v Bulharsku k jídlu

Mezi tradiční bulharské pokrmy patří kebapčeta (silně kořeněné, na rožni opékané šišky ze sekaného masa), tarator (studená polévka z kyselého mléka, okurek, česneku, ořechů, kopru a olivového oleje), kavarma kebap (čubricou kořeněné vepřové maso se zeleninou a feferonkami), mussaka (v troubě zapékaný pokrm z masa, …

Co si vzít s sebou do Bulharska

Pro pobyt u moře nezapomeňte plavky, pokrývku hlavy,sluneční brýle, plážovou obuv, lehké a vzdušné oblečení. Samozřejmostí jsou opalovací krémy s vyšším faktorem, ošetřující prostředky po opalování a ochranný repelent.