Jak vznikl film Rocky?

Jak vznikl film Rocky?

Odkud pochází Rocky

Rocky Balboa (Sylvester Stallone) je boxer žijící v chudé čtvrti Filadelfie. Boxuje v různých klubech, ale nikdy na žádný větší úspěch nedosáhl. Jeho trenér Mickey Goldmill (Burges Meredith) na něj v podstatě zanevřel.

Kdy byl natočen film Rocky

Rocky je americký film z roku 1976, který napsal a hlavní postavu ztvárnil Sylvester Stallone a režíroval John G. Avildsen.

Kdy se narodil Rocky Balboa

Sylvester Stallone
Narození 6. července 1946 (76 let) New York, New York
Alias Sly
Vzdělání American College Univerzita v Miami
Alma mater Miamská univerzita Abraham Lincoln High School Charlotte Hall Military Academy Montgomery Blair High School

Kdo hraje Rockyho

Obsazení filmu Rocky

Sylvester Stallone .. Rocky Balboa [29]
Talia Shire .. Adriana [30]
Burt Young .. Paulie [36]
Carl Weathers .. Apollo Creed [28]
Burgess Meredith .. Mickey [67]

Kde bydlel Rocky Balboa

Od poloviny sedmdesátých let žil ve Philadelphii v Pensylvánii, pracoval jako vymahač pro místního lichváře a boxoval v klubových zápasech. Do té doby měl Rocky 64 zápasů, 44 výher (38 knockoutů) a 20 porážek.

Na co zemřel Apollo Creed

V tom vidí Apollo šanci na zviditelnění a i přes Rockyho varování, jde proti Ivanovi do ringu. Ale k překvapení všech měl Drago nečekanou sílu a Apolla při zápase zabije. Tak odešla jedna z hlavních postav série Rocky.

Kde se natáčel Rocky 4

Scény, kde Rocky trénuje se nenatáčely v Rusku, ale ve Wyomingu v USA.

Jak začínal Sylvester Stallone

Stallone se poprvé před kamerou objevil v erotickém filmovém propadáku režiséra Mortona Lewise Italský hřebec (1970). Za dvoudenní natáčení údajně dostal 200 dolarů, byl v zoufalé situaci, přišel o střechu nad hlavou a několik dnů prožil na ulici, kdy přespával na jednom z new yorských autobusových nádraží.

Jak se natáčel Rocky 4

Scény, kde Rocky trénuje se nenatáčely v Rusku, ale ve Wyomingu v USA. Stallone měl při natáčení 75kg na jeho 175cm výšky. Jeho tělo obsahovalo pouhá 4% tuku, což je na samé hranici zdravotních potíží a selhání orgánů. Snímek nepřímo zapříčinil vznik filmu Predátor.

Kde se natáčel Rocky 1

Chtěli byste poznat místo, kde Rocky natáčel Pak se vydejte do Philadelphie! Philadelphie, největší město v americké Pennsylvánii, je místo, kam se touží vydat každý fanoušek Rockyho. Některá místa v Philadelphii proslavil tvrdý bojovník v podání Sylvestera Stallone natolik, že se na ně každoročně řítí davy turistů.

Jak vysoký je Stallone

1,77 mSylvester Stallone / Výška

Kde žije Sylvester Stallone

Sylvester Stallone je herec, režisér, scénárista a spisovatel. Proslavil se rolí ve filmu Rocky, za kterou byl nominován na Oscara. V současné době žije se ženou Jennifer a jejich třemi dětmi v Los Angeles v Kalifornii.

Kde je socha Rockyho

Díky snímku Rocky stojí dnes u muzea umění ve Filadelfii socha Rockyho (série snímků se natáčela od roku 1976 až po rok 2006.

Kde bydlí Stallone

Sly to má rád po italsku

Sylvester Stallone nezapře kořeny. Jeho vysněný domov má atmosféru středomoří a nachází se nedaleko Palm Springs v Kalifornii.