Kdy má fena nejplodnější dny?

Kdy má fena nejplodnější dny?

Kdy je nejlepší kryt fenu

Ke stanovení optimální doby krytí je nutné stanovit hladinu progesteronu v krvi, jehož zvýšená hladina koresponduje s dobou ovulace feny. termín očekávané nebo ideálně již probíhající ovulace nám umožní načasovat termín nejvhodnějšího krytí. Obecně se preferuje překrytí po 24 – 48 hod.

Jak poznám že hárání je u konce

Říje končí ve chvíli, kdy již nezaznamenáváme žádný výtok z pohlavních cest a vulva se vrátí do normální velikosti.

Kdy je první hárání

1. Kdy fena začíná hárat První hárání se obvykle vyskytuje mezi 6 až 24 měsícem života feny. U menších psích plemen se obvykle vyskytuje dříve než u velkých psích plemen.

Jak poznat první hárání

V první fázi, která trvá nějakých 7 až 9 dní, můžete pozorovat krvavý výtok z pochvy. Fenka často močí, olizuje se. Bývá neklidná, neposlušná, anebo naopak zase hodně mazlivá. Ve druhé fázi se výtok mění na slámový: už není intenzivně krvavý.

Jak dlouho trva oplodneni feny

Feny hárají v průměru každých 6 měsíců (4 – 12 měsíců v závislosti na plemeni). Optimální období pro oplodnění feny trvá 48 – 72 hodin. Krytí je proto nutné naplánovat tak, aby k němu došlo před tímto obdobím nebo přímo v jeho průběhu. Může být potřeba provést více krytí, mezi nimiž se nechává dvoudenní interval.

Kdy jít s fenou na progesteron

6 až 11 ng/ml – Doporučení: Nakryjte fenu za 1 až 2 dny. 11 až 19 ng/ml – Doporučení: Nakryjte fenu ještě dnes. Nad 19 ng/ml – Doporučení: Nakryjte fenu ihned, pokud vaginální cytologie potvrzuje říji a fena je svolná k páření. Obecně je však na nakrytí feny již pozdě.

Jak se chová fena při hárání

Fenka působí nervózně, neudrží pozornost a je čilejší než obvykle. To se projevuje neposlušností a utíkáním. Kromě toho hárající fenky více zbaští, nebo naopak ztratí chuť k jídlu. Všímejte si proto změn v apetitu pejska.

Jak dlouho trvá krytí feny

Nejlepší čas na krytí může určit Váš veterinární lékař pomocí vaginálních výtěrů a hormonálních testů. Lze také vypočítat datum porodu. Před vlastním krytím se psi spolu seznamují, hrají si a začnou se očichávat. Může dojít k několika neúspěšným pokusům o krytí, protože fena bývá reflexně uzavřená zhruba 15 – 30 minut.

Jak zastavit hárání u fen

Pokud chceme zamezit hárání trvale máme výběr ze tří možností:Aplikovat hormonální injekce k zamezení hárání každých 5 měsíců (při zahájení této kůry jsou první 2 injekce v kratším intervalu).Použít podkožní implantát Suprelorin ten zastaví hárání na cca 8 měsícůProvést kastraci tj.

Proč se fena olizuje přirození

Mezi příznaky pohlavních onemocnění u feny patří zejména jakýkoliv silnější výtok z vulvy (s výjimkou hárání). Hnis ve vulvě, který si feny neustále olizuje, může signalizovat pyometrii (hnisavý zánět dělohy). Pokud fena krvácí mimo období hárání, jde o známku nádoru na vaječníku, děloze, nebo vagině.

Jak se chová fena před Háráním

To, že fenka začíná hárat, poznáte podle změn chování. Fenka působí nervózně, neudrží pozornost a je čilejší než obvykle. To se projevuje neposlušností a utíkáním. Kromě toho hárající fenky více zbaští, nebo naopak ztratí chuť k jídlu.

Jak dlouho trvá oplodnění feny

Feny hárají v průměru každých 6 měsíců (4 – 12 měsíců v závislosti na plemeni). Optimální období pro oplodnění feny trvá 48 – 72 hodin. Krytí je proto nutné naplánovat tak, aby k němu došlo před tímto obdobím nebo přímo v jeho průběhu. Může být potřeba provést více krytí, mezi nimiž se nechává dvoudenní interval.

Jak dlouho trvá ovulace u feny

(vlastní říje, v průměru trvá 5-9 dní)

Dále dochází k ovulaci, tj. uvolnění vajíček z dozrálých folikulů, ty jsou zachytávány nálevkou vejcovodu a vněm během 2-3 dnů dozrávají a získávají schopnost být oplozena, kterou si udrží po 12-24 hodin.

Jak poznat skryté hárání

projevy hárání jsou u fen velmi individuální a obvykle nemají žádný vliv na schopnost zabřeznout. Některé feny krvácí výrazně, jiné méně, některé mají tzv. tichou říji (bez výtoku, bez výrazného zvětšení vulvy), a přesto je ve všech případech nakrytí a březost možná.