Jak se odlíčit bez odličovač?

Jak se odlíčit bez odličovač?

Co použít místo odličovače

Možností, jak odlíčit obličej bez odličovače, je spousta. Použít můžete například máslo. Stačí ho nanést na vatový tampon a přejíždět po obličeji. Stejně tak pleť můžete odlíčit a vyčistit pomocí olivového oleje.

Jak odlíčit voděodolnou řasenku bez odličovače

K odstranění vrstvy barvy jsou ideální přímo přípravky pro voděodolné líčení a obecně ty na bázi oleje. Produkt nanášejte na tamponek a nejprve ho na zavřené oči jemně přitiskněte. Počkejte pár vteřin a až poté začněte řasenku velmi opatrně stírat.

Jak si vyrobit odličovač

Domácí odličovač očí

dvoufázový oční odličovat, kdy do dobře uzavíratelné a čisté lahvičky dáte převařenou vodu a extra panenský olivový olej. Ideální je poměr 2:1 v poměru voda a olej. Před použitím stačí jen důkladně protřepat. Ideální na doma i na cesty.
Archiv

Jak se Odlicit bez Tamponku

6 tipů, jak se správně odlíčit

Stačí poměrně malé množství, balzám na kůži rychle roztaje a především velmi efektivně „rozpustí“ všechen make-up (včetně voděodolného) a nečistoty. Většinou z nich můžete odličovat i oči, stačí jen jemně promnout řasy mezi prsty a přejet po víčkách.

Jak se přírodně odlíčit

Pokud “mastné” odlíčení není nic pro vás, tak vyzkoušejte micelární či květinové vody. Květinové vody jsou vhodné zejména k odlíčení velmi lehkého pleťového make-upu a můžete s nimi následně pleť i tonizovat. Jestliže preferujete mokré čištění pleti, tak kostka mýdla bude vaším nejlepším přítelem.

Jak se odlíčit olejem

Olej nanášejte na vlhký tamponek. Tím usnadníte odlíčení a také zabráníte přílišné mastnotě. Stačí jenom tamponek namočit do teplé vody, vyždímat a poté nakapat trošku oleje. Vzniklou emulzí stáhnete všechen make-up z pleti, odlíčení olejem je vhodné i pro oči a voděodolný make-up.

Jak odlíčit rtěnku

Odličovač stačí nanést na rtěnku, rty promnout a očistit kapesníkem. Tyčinka rtěnku jakoby rozpustí a funguje skvěle. Pro dokonalé odlíčení stačí dvě tenké vrstvy. Po odlíčení se mi zdá, že jsou rty vyživenější, ale efekt přetrvá jen pár minut.

Jak smazat voděodolnou rtěnku

Pokud používáte voděodolnou rtěnku, řasenku nebo oční linku, skvrnu od nich nejprve polijte odličovačem voděodolného make-upu a ještě před praním na pár minut posypte troškou sody (pozor, v případě, že je oblečení výrazně barevné a barevně nestálé, sodu vynechte).

Co používat na odlíčení

Na suchou a zároveň citlivou pleť se nám osvědčilo odličovací mléko Mixa. Použít můžete také kokosový nebo mandlový olej, ty všechny nečistoty rozpouští perfektně. Mastnější pleti prospějete spíše použitím odličovacích gelu. Na problematickou pleť vyzkoušejte například gel Eucerin DermoPure s antibakteriálními účinky.

Jak se nejlépe odlíčit

Na čistý tampon naneste odličovač a postupujte od středu obličeje směrem ven. Možností je také nanést odličovač konečky prstů, nechat ho chvilku působit a až poté setřít odličovacím tamponem. Na závěr nezapomeňte ani na odlíčení krku.

Jak se správně odlíčit

Vatový tamponek nejdříve namočte do vody, vyždímejte a naneste na něj přiměřené množství odličovače. Lehce ho přitiskněte na oči a vydržte pět až deset sekund. Jemnými pohyby pak stírejte řasenku a oční stíny směrem od středu oka ven. Postup opakujte, dokud nebude nový tamponek čistý.

Jak SMYT rtěnku

Pokud používáte voděodolnou rtěnku, řasenku nebo oční linku, skvrnu od nich nejprve polijte odličovačem voděodolného make-upu a ještě před praním na pár minut posypte troškou sody (pozor, v případě, že je oblečení výrazně barevné a barevně nestálé, sodu vynechte).

Jak smýt rtěnku

Jedním ze způsobů, jak odstranit rtěnku z oblečení, je jednoduše ji seškrábnout. Toto je nejběžnější metoda, která vám zaručí úspěch. Je důležité to dělat velmi jemně a tím nezvětšovat znečištěnou plochu. Poté na skvrnu nalijte trochu odstraňovače skvrn.

Jak nejlépe odlíčit rtěnku

Odličovač stačí nanést na rtěnku, rty promnout a očistit kapesníkem. Tyčinka rtěnku jakoby rozpustí a funguje skvěle. Pro dokonalé odlíčení stačí dvě tenké vrstvy. Po odlíčení se mi zdá, že jsou rty vyživenější, ale efekt přetrvá jen pár minut.

Čím odlíčit voděodolný make up

Čím odličovat voděodolnou kosmetiku Logicky se voděodolná líčidla nedají odlíčit vodou ani odličovacími přípravky na bázi vody. „Na voděodolný make-up jsou ideální odličovací oleje,“ prozrazuje správnou volbu Bára Doležalová. „Odlíčíte s nimi řasenky, make-up, lesky či rtěnky.

Jak si doma Hloubkove vycistit pleť

Při hloubkovém čištění pokožky je důležité nikam nespěchat a důkladně masírovat pleť krouživými pohyby. Můžete použít buď prsty nebo si vzít na pomoc mořskou houbu či čisticí kartáček – tak nejen vyčistíte pleť do hloubky pórů, ale zároveň poskytnete pokožce masáž a podpoříte její prokrvení.

Co je nejlepší na čištění pleti

Olej je obecně tím nejlepším prostředkem k čištění pleti – ze své podstaty se totiž váže právě na olej, a tudíž dokáže z kůže snadno a rychle odstranit přebytečný maz (a nejen ten).

Čím vyprat rtěnku

Móda odolných rtěnek je skvělá. Rudé rty vám vydrží celý den, ale v případě vytvoření skvrny na oblečení bude pigment bohužel stejně „tvrdohlavý“. Odstranit skvrnu od rtěnky pomůže jedlá soda – místo posypte a třete navlhčeným jemným kartáčkem na zuby nebo houbičkou. Pak opět vyperte.

Jak dostat rtěnku ze zdi

Mastnotu ze zdi pomůže vyčistit chleba, ocet i savo

Z měkké střídy vytvoříme kuličku, kterou skvrnu zlehka vygumujeme. Stejně tak běžně dostupný je v každé domácnosti ocet. Připravte si sprej z octa a vody v poměru 1 : 1. Nastříkejte ho na mastné fleky na zdi a nechte na několik minut vsáknout.

Jak se zbavit rtěnky

Odstranit skvrnu od rtěnky pomůže jedlá soda – místo posypte a třete navlhčeným jemným kartáčkem na zuby nebo houbičkou. Pak opět vyperte.

Jak správně odlíčit make-up

K odlíčení můžete použít například Garnier Skin Naturals Odličovací micelární ubrousky (koupit v e-shopu) nebo Mixa Sensitive Skin Expert odličovací mléko (koupit v e-shopu). Make-upu se zbavíte také díky NIVEA MicellAir Čisticímu micelárnímu gelu s růžovou vodou (koupit v e-shopu).

Jak vyčistit pleť (+ babské rady

Jednou za dva týdny napařte obličej horkou vodou s heřmánkem, citronem a medem. V pokožce se otevřou veškeré póry a horké výpary celou pleť pročistí. Mletá káva a trochu vody pak vytvoří skvělý obličejový peeling. Abyste měla jemné ruce, namažte je vazelínou, zabalte ruce do igelitového sáčku a ponořte do teplé vody.

Jak smýt lesk na rty

S aplikací lesku na rty začněte ve středu rtů a nanášejte aplikátorem směrem ke koutkům. Nepoužívejte lesk nad přirozenou linií rtů. Přebytečný lesk můžete odstranit jemným otiskem například do hedvábné látky, ale poslouží vám i klasický kapesník.

Jak vyčistit zdi

Vyčistit mýdlem, octem nebo roztokem

Na většinu zdí postačí teplá mýdlová voda. Jestli vám připadají hodně špinavé, vyzkoušejte 100 g mycí sody se čtyřmi litry vody. K lepší desinfekci poslouží voda s bílým octem.

Co je nejlepší na skvrny

Nejprodávanější4,9 98× VANISH Oxi Action 4 l.4,8 34× JELEN Na fleky 500 ml.4,7 34× VANISH Oxi Action spray 500 ml.4,9 44× WASCHKÖNIG OXY Bleichmittel 750 g.4,8 37× VANISH Oxi Action bílý 3 l.4,9 44× WASCHKÖNIG OXY Fleckentferner 750 g.4,9 62× SANYTOL Dezinfekční odstraňovač skvrn 450 g.3,7 7×