Kde je všude moře?

Kde je všude moře?

Kam nejrychleji k moři

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři činí 283 km vzdušnou čarou. Jedná se o spojnici severního cípu Šluknovského výběžku a Štětínského zálivu v Baltském moři v Polsku. Autem by však bylo potřeba najet přibližně 430 km (5 hodin cesty).

Kam jet autem k moři

Mazurská jezera, Polsko. Vzdálenost: 850 km z Prahy.Pobřeží Baltu, Německo. Vzdálenost: 560 km z Prahy.Balaton, Maďarsko. Vzdálenost: 550 km z Prahy.Dolnja Vala, Chorvatsko. Vzdálenost: 930 km z Prahy.Palavas les Flots, Francie. Vzdálenost: 1 350 km z Prahy.Fuschlsee, Rakousko.Tropické ostrovy, Německo.Zlatý mys, Chorvatsko.
Archiv

Kam nejblíž do Chorvatska k moři

Kdo hledá nejbližší chorvatské destinace, doporučujeme navštívit na Istriii letoviska Opatija nebo Rabac. Na místo je to z Prahy cca 900 km, najdete zde krásné moře, hezké apartmány a nemusíte mít předem nic zajištěno.

Kdy jet k Baltskému moři

Barva moře není tak azurově modrá jako kupříkladu Jadran nebo Středozemní moře, což je dáno tím, že voda v Baltu obsahuje méně soli. Nejkrásněji je u polského moře na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu dosahuje až 29° C, teplota vody může mít příjemných 22° C. Nejdeštivějším obdobím bývá první polovina července.

Kde je Nejlevnější dovolená u moře

Kde je nejlevnější dovolená u mořeBulharsko,Chorvatsko,Polsko,Itálie,Egypt,Turecko,Tunisko,Řecko,

Kam na dovolenou k moři 2023

Oblíbené destinace 2023

V současné době jsou nejvíce poptávanými destinacemi Řecko, Bulharsko, Turecko, Egypt a Chorvatsko. V zimě Kanárské ostrovy, Dominikánská republika a Zanzibar, zejména díky přímým letům.

Kde je písečná pláž v Chorvatsku

Podívejte se, kde najdete krásné písčité pláže.Rajská pláž, Lopar, ostrov Rab.Sakarun, ostrov Dugi Otok.Pláž Bijeca v Medulinu.Prapratno, poloostrov Pelješac.Pláž Vela Pržina, ostrov Korčula.Kraljičina plaža u města Nin.Pláž Saplunara, ostrov Mljet.Pláž Slanica, ostrov Murter.

Kde je nejlepší dovolená v Chorvatsku

Máme pro vás 7 atraktivních tipů na chorvatské destinace, které jsou doslova jako stvořené pro rodinnou dovolenou s malými, ale i odrostlejšími dětmi.Makarská riviéra, Střední Dalmácie.Riviéra Crikvenica, Severní Dalmácie.Zaton, Zadar.Lopar, ostrov Rab.Brela, Střední Dalmácie.Baška, ostrov Krk.Žuljana, Jižní Dalmácie.

Kde je nejteplejší moře v Polsku

1. Svinoústí – Mallorca severu

Šíře pláže dosahuje místy až 200 m a písek je nádherně zlatý podobně jako třeba v Thajsku. Baltské moře je zde nejteplejší v celém Polsku (v hlavní sezóně voda dosahuje až 25–26 °C) a oblast se pyšní také ekologickým přístupem.

Jaké moře je v Rumunsku

Rumunsko (rumunsky România) je stát na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy. Sousedí s Ukrajinou a Moldavskem na severovýchodě, s Maďarskem na severozápadě, se Srbskem na západě a s Bulharskem na jihu. Východní břehy země omývají vody Černého moře.

Kdy je Nejlevnější dovolená u moře

Nejlevnější termíny pro dovolenou jsou samozřejmě před začátkem hlavní sezóny a po jejím skončení. Jsou to tedy měsíce červen a září. Výhodnější pro dovolenou u moře je určitě září, kdy je moře ještě prohřáté a venkovní teploty jsou v přímořských letoviscích velmi příjemné.

Kam v prosinci k moři levně

Kam v zimě k moři

Destinace Prosinec / Teplota moře Nejlevnější ubytování**
Srí Lanka 28°C (ideální koupání) 370 Kč
Jih Španělska 16°C (chladné koupání) 4.432 Kč (Málaga)
Egypt 23°C (příjemné koupání v některých oblastech) 791 Kč
Thajsko 28°C (ideální koupání) 582 Kč

Kde je v Řecku nejhezčí moře

Za nejkrásnější a zároveň nejznámější pláže jsou považovány Myrtos na Kefalonii, Navagio na ostrově Zakynthos a Porto Katsiki na ostrově Lefkada. Asi nejfotografovanější pláž Řecka Myrtos má blankytně modrou barvu vody a tvoří jí větší naprosto bílé oblázky.

Kde je nejčistší moře v Chorvatsku

A nejlepších výsledků dosáhly pláže u Dubrovníku, Krku, Vrsaru, Novigradu, Poreče či Rabu. Z celkového počtu odebraných vzorků bylo navíc jen necelé procento nevyhovujících. Takové nejvíce znečištěné místo se nachází okolo turisticky i dopravně vytíženého Splitu.

Kde je v Chorvatsku Nejhezci moře

V zadarském průlivu se nachází velké a oblíbené letovisko Zaton. Nabízí skvělé podmínky ke slunění a koupání, především na své 1,5 km dlouhé pláži. Tuto náramnou pláž lemuje pás borovic. Pláž je písečno-oblázková a moře, které ji omývá, tu má velmi mělké dno.

Kde je to v Chorvatsku nejhezčí

Nejkrásnější chorvatská pobytová místa (seřazeno podle abecedy):Baška na ostrově Krk.Biograd na moru.Bol na ostrově BračDubrovník.Hvar.Makarská riviéra.Medulin.Novalja na ostrově Pag.

Jak dlouho se jede do Polska k moři

Do Polska k moři – autem rychle a pohodlně

Kromě toho, že nám cesta autem ušetřila peníze, vyšla velmi dobře i časově. Z Prahy jsme byli u moře za 6 hodin. Pokud jedete na jeden či dva týdny, doporučuji vybrat k odjezdu neděli a sobotu na cestu zpátky.

Kde se dá koupat v Polsku

Kde se koupat v Polsku nedaleko českých hranic – Přírodní plážePLÁŽ V KLIMKÓWCE U KLIMKOWSKÉHO JEZERA.PLÁŽ MUCHARZ U JEZERA MUCHARSKIE.PLÁŽ ZARABIE V GDOWĚ NA ŘECE RABA, Mapa.PLÁŽ NA CZORSZTYNSKÉM JEZEŘE.PLÁŽ NA VISLE V KRAKOVĚDIVOKÁ PLÁŽ U JEZERA BUKÓWKA.PLÁŽ ŠTĚRKOVNA PROSZKOWICE.

Proč se nejezdí k moři do Rumunska

Rumunsko nabízí množství dlouhých a širokých písečných pláží omývaných Černým mořem. Právě ty jsou zdejším největším lákadlem a v jistém smyslu překonávají ty Chorvatské, které bývají většinou spíše menší, členitější a častěji kamenité.

Na co si dát pozor při cestě do Rumunska

Bezpečnost v Rumunsku

Rumunsko je vcelku bezpečná země, jen je potřeba si dávat pozor především ve větších městech na kapsáře. Specifickým rumunským problémem jsou toulaví psi, kterých je ve městech hodně.

Kde je u moře nejlevněji

Kde je nejlevnější dovolená u mořeBulharsko,Chorvatsko,Polsko,Itálie,Egypt,Turecko,Tunisko,Řecko,

Kde u moře je v prosinci teplo

TOP města (8), kde se koupat v prosinci:#1 Cancun. Teplota moře: 26.6°C.#2 Bangkok. Teplota moře: 27.9°C.#3 Punta Cana. Teplota moře: 27.8°C.#4 Cozumel. Teplota moře: 26.6°C.#5 Bombaj. Teplota moře: 26.9°C.#6 Playa del Carmen. Teplota moře: 26.4°C.#7 Riviera Maya. Teplota moře: 26.4°C.#8 Tulum. Teplota moře: 26.4°C.

Kde je nejteplejší moře v prosinci

Za teplem je nejlepší vyrazit do Thajska, na Zanzibar či Maledivy, za turistikou na Kanárské ostrovy a za co nejlevnější dovolenou u moře jak jinak než do oblíbeného Egypta.

Jaké je na Rhodosu moře

Na jižním cípu Rhodosu se setkávají dvě moře – vpravo Středozemní, vlevo Egejské.

Který z řeckých ostrovů je nejlepší

Nejkrásnější Řecké ostrovy jednoznačně reprezentuje ostrov Santorini, který je zároveň jedním z nejromantičtějších v celém Řecku. Kdysi nesl název Théra a zvláštností tohoto ostrova je jeho původ, neboť je to v podstatě pozůstatek po obřím výbuchu sopky, ke kterému došlo v 2. polovině minulého tisíciletí.