Kam jede pendolino?

Kam jede pendolino?

Jak si objednat v Pendolínu

Cestující si budou moci ze sedačky objednat jídla pomocí mobilního telefonu, tabletu nebo přenosného PC, kterým se připojí na palubní portál. Na něm si vyberou požadované menu, zadají kontaktní e-mail a údaje o tom, zda budou platit kartou či hotově, odešlou objednávku a počkají na doručení stevardem.

Jak dlouho jede Pendolino z Prahy do Ostravy

Praha – Ostrava

Zvolte si některý z vlaků SuperCity Pendolino (SC) nebo InterCity (IC) a budete v Ostravě už za 3 hodiny. Vlaky cestou zastavují jen v Pardubicích a Olomouci.

Jak koupit lístek na Pendolino

Koupit si ji můžete také na Pendolino a doplatit si do něj zvlášť jen povinné místenky. https://www.cd.cz/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/-25903/ Celodenní jízdenky existují i v krajových variantách.

Jak funguje jidelni vuz

Stevard během jízdy vlaku opakovaně prochází soupravou a nabízí cestujícím občerstvení. Pokud nechcete čekat, můžete jít stevardovi naproti a občerstvení si přinést na své místo hned. Platba je možná pouze v hotovosti, a to v Kč, Euro popř. voucherem na občerstvení.

Co je to Pendolino

Pendolino (italsky „kyvadélko“) je obchodní označení elektrických vlakových jednotek s aktivním naklápěním vozové skříně od výrobce Fiat Ferroviaria, patřícího dnes ke skupině Alstom.

Jak se značí Pendolino

Dostal označení ETR Y 0160 prototipo a přezdívku pendolino (kyvadélko). První jednotka Pendolino byla objednána v roce 1974 a vyrobena o rok později. Do provozu byla nasazena pod označením ETR 401 v letech 1976 – 1979 v trase Řím – Ancona (později Rimini).

Co je to Inkarta

In Karta je bezkontaktní čipová karta Českých drah standardu Mifare DESFire EV1 (dle ISO 14443). Vzhledem a velikostí připomíná běžnou bankovní platební kartu. Do čipu karty lze pomocí čtečky zapisovat a číst data pomocí speciálního SW a bezpečnostního prvku SAM modulu.

Co je Bistrovůz

České dráhy před časem přistoupily k rozhodnutí, že část svých restauračních vozů přestaví na tzv. bistrovozy. Změna spočívá v tom, že původní místa se stolky nahradí v restauračním voze oddíly první třídy, a samostatný vůz první třídy už nebude ve vlaku zařazen.

Jak se připojit k Cdwifi

Pro správné fungování služby je potřeba zvolit bezdrátovou síť ČD Wifi. V případě, že nebudete automaticky připojení nebo přesměrování na úvodní obrazovku služby ČD Wifi, je nutné zadat URL adresu: www.cdwifi.cz. Po zobrazení úvodní stránky je vyžadován souhlas s podmínkami použití.

Jak se řídí Pendolino

Strojvedoucí nastaví voličem (velkou plochou páčkou nalevo od levé ruky) rychlost, kterou Pendolino má jet. Počítače samy v režimu automatického řízení soupravu rozjedou s důrazem na maximální komfort cestujících. V tomto režimu jednotka 680 také automaticky zpomaluje na nastavenou rychlost.

Kdy začalo jezdit Pendolino

Pendolino vozí cestující v Česku patnáct let. Výročí oslavily jednotky s naklápěcí skříní den před Štědrým dnem – zkušební provoz s cestujícími začal na rychlíkové lince Praha–Děčín 23. prosince 2004.

Jaký je nejrychlejší vlak na světě

Shanghai Maglev

Super-rychlý vlak dokáže přepravit 574 cestujících a jezdí každých 15 minut. Cestování tímto vlakem také není tak drahé.

Co znamená in 25

IN 25 je elektronická slevová aplikace nahraná do nepřenosné čipové In Karty vystavené pro konkrétního člověka. Samotná In Karta je vystavena na dobu 10 let a lze do ní opakovaně dokupovat různé slevové aplikace (i s kratší platností) pro cestování vlaky Českých drah.

Co znamená in 50

IN 50 je elektronická slevová aplikace nahraná do nepřenosné čipové In Karty vystavené pro konkrétního člověka.

Jaký je rozdíl mezi 1 a 2 třídou ve vlaku

třídu nebo standardní 2. třídu. 1. třída se odlišuje zpravidla větším pohodlím pro cestující, především prostornějším a pohodlnějším sedadlem, větším prostorem pro nohy a případně doplňkovou výbavou (např.

Co je tichý vagon

Takzvané tiché oddíly vznikly ve vlacích Pendolino z Prahy do Ostravy. A to hned ve dvou z celkových sedmi vozech. V prvním a sedmém vagonu nesmí cestující telefonovat, pouštět si do sluchátek příliš hlasitě hudbu, hlučně konverzovat nebo pracovat s neztišeným notebookem. Vše kvůli tomu, aby nerušili ostatní pasažéry.

Co je to pendolino

Pendolino (italsky „kyvadélko“) je obchodní označení elektrických vlakových jednotek s aktivním naklápěním vozové skříně od výrobce Fiat Ferroviaria, patřícího dnes ke skupině Alstom.

Kam jezdí České dráhy

Spojují Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Švýcarsko a Polsko. Lůžkovými a lehátkovými vozy ČD lze přes noc cestovat do řady významných evropských měst velmi komfortně, bez stresu a šetrně k životnímu prostředí.

Jak rychle jezdí pendolino

Pendolino je prvním rychlovlakem v Česku, který je schopen jezdit rychlostí vyšší než 200 km/h (max. 230 km/h). Na českých kolejích však mohou uhánět max. 160 km/h.

Jak rychle jezdí TGV

Rychlovlaky TGV dosahují rychlosti téměř 600 km/h a Francouzi jsou na ně náležitě pyšní. První lokomotiva poháněná párou dosahovala v roce 1804 rychlosti 8 km/h. Když o 21 let později představil George Stephenson vůbec první vlak pro přepravu cestujících, bylo na něm dosaženo rychlosti okolo 25 km/h…

Jak nahrát In Kartu do mobilu

Jestliže už máte plastovou čipovou In Kartu, můžete si do mobilní aplikace Můj vlak uložit její obraz, čímž se do mobilního telefonu uloží všechny informace z vaší In Karty. Pro vytvoření Obrazu In Karty potřebujete zadat heslo k vaší In Kartě.

Jak mít levnejsi autobus

Aby cestující mohl slevu využívat, musí si In kartu zakoupit. In karta s 25% slevou stojí na 3 měsíce 190 Kč, kartu s 50% slevou lze pořídit na rok za 2990 Kč a cena karty se 100% slevou na rok vyjde na 19 990 Kč.

Kam jezdí City Elefant

Dvoupodlažní třívozové jednotky CityElefant jezdí na osobních vlacích na hlavních elektrifikovaných tratích v Praze, Středočeském kraji, Ústeckém kraji, Pardubickém kraji a Moravskoslezském kraji. Pro zajištění větší kapacity jsou na některých vlacích spojeny dvě soupravy dohromady.

Co když mi ujede vlak

Pokud zpoždění mezi výchozí a cílovou stanicí činí 60 až 119 minut, může cestující od železničního dopravce požadovat odškodnění ve výši 25 % ceny jízdenky. U zpoždění přesahujícího 120 minut činí výše kompenzace 50 % ceny jízdenky. Ani v jednom případě ale cestující neztrácí nárok na přepravu.

Jak se značí pendolino

Dostal označení ETR Y 0160 prototipo a přezdívku pendolino (kyvadélko). První jednotka Pendolino byla objednána v roce 1974 a vyrobena o rok později. Do provozu byla nasazena pod označením ETR 401 v letech 1976 – 1979 v trase Řím – Ancona (později Rimini).