Co je to Sabina?

Co je to Sabina?

Jak se říká Sabina

Ženské křestní jméno Sabina nemá mužský protějšek. Domácky se jméno užívá jako Sabi, Sába, Sabka, Sabča, Sabuš, Sabuška, Sabinka, Saběnka, také Ina, Inka apod. Jméno se jako Sabína vyskytuje i ve slovenštině.
Archiv

Co znamená jméno Sabina

Ženské křestní jméno původem z latiny. Je odvozeno z názvu staroitalského kmene Sabinů, znamená Sabiňanka nebo ta, jež pochází z kmene Sabinů. Jako další možnost přichází v úvahu, že se vytvořilo ze slova "Sabini".
ArchivPodobné

Jak se řekne anglicky Sabina

Narodila se jim dcera Sabina. A daughter, Sabine, was born. To je Sabina. This is Sabine.

Co znamená jméno Veronika

Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".

Kdy má svátek Sabrina

Sabrina slaví svátek 22.10. a v roce 2023 to bude Neděle. V české republice toto jméno užívá 365 lidí a jedná se o 596 nejpoužívanější jméno.

Jak se vyslovuje anglicky zavináč

Pozn.: zavináč se čte jako předložka at, tedy /ət/.

Jak se jmenuje anglicky prezident

prezident

prezident , kniž . president m
1. ( hlava státu ) president právě zvolený prezident president – elect ( přímá ) volba prezidenta ( direct ) presidential election kandidát na prezidenta presidential candidate
2. ( předseda ) president , chairman , chair ( person ) policejní prezident police president

Jak říkat Veronika

Domácky se jméno užívá jako Verunka, Veruna, Veru, Vera, Verča, Veronička, Veruš, Verka, Verona, také Nika, Rona, Ronka aj.

Jaké jméno je nejčastější

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jak se anglicky řekne Panenka

DOLL [DOL] – PANENKA

Můžete si třeba představit panenku v dětské postýlce. Doll připomíná slovo doly, například uhelné doly, nebo také ovci Dolly nebo třeba známou „herečku“ s bujným poprsím Dolly Buster.

Jak se anglicky řekne plyšák

plyšák

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
plyšák soft toy

Kdo vládne ve VB

Hlavou státu je po úmrtí královny Alžběty II. v září 2022 král Karel III., jež je zároveň formální hlavou vlády a justice, hlavou anglikánské církve a vrchním velitelem všech ozbrojených sil Spojeného království.

Kdo byl prvním českým prezidentem

Chronologický přehled

Pořadí Portrét Jméno (narození–úmrtí)
1. Václav Havel (1936–2011)
úřad neobsazen
2. Václav Klaus (* 1941)

Z jaké země je jméno Veronika

Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".

Kdy má Veronika narozeniny

Veronika slaví svátek 7.2. a v roce 2023 to bude Úterý. V české republice toto jméno užívá 87035 lidí a jedná se o 32 nejpoužívanější jméno. Význam jména Veronika: Původní řecká podoba jména byla Phereniké (případně Bereniké).

Jaký je nejhezčí jméno pro kluka

Z kluků lidé nejčastěji zvolili Jakuba. Druhé místo obsadil Jan, třetí Tomáš, za ním se umístil Matyáš a na pátém místě skončil Adam. V první dvacítce se objevil také Matěj, Dominik, Tobiáš nebo Marek. Český statistický ústav zveřejnil i neobvyklá jména, která rodiče svým dětem dala v loňském roce.

Jaké je nejhezčí jméno pro holku

Na prvních příčkách oblíbených českých jmen se za posledních pár let objevují stále podobná jména, přičemž už 5 let po sobě je nejoblíbenějším dívčím jménem Eliška. Druhým nejoblíbenějším jménem v loňském roce se stala Anna a třetí místo obsadilo jméno Adéla, které bylo stejně oblíbené naposledy před 7 lety.

Jak udělat vepřovou panenku

Omytou a osušenou vepřovou panenku zbavte přebytečných blan, potřete ji směsí česneku, hořčice a olivového oleje, osolte a opepřete a dejte na minimálně 30 minut odležet do chladu. Naloženou panenku opečte na pánvi zprudka ze všech stran, maso přendejte do zapékací mísy a zasypte tence pokrájenou cibulí.

Co je to Commonwealth

Commonwealth ([ˈkɒmənˌwelθ]; celým označením Commonwealth of Nations, v českém překladu Společenství národů) je volné sdružení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a jeho bývalých dominií a kolonií.

Kdo je král UK

Král Karel III.Velká Británie / KrálKarel III., celým jménem Karel Filip Artur Jiří, je král Spojeného království a dalších čtrnácti nezávislých států sdružených ve společenství Commonwealth realm. Na britský trůn nastoupil v září 2022 po úmrtí matky, královny Alžběty II. a korunován byl v květnu 2023 ve Westminsterském opatství. Wikipedie

Kdo vyhrál volby v roce 2023

Předchozímu prezidentu Miloši Zemanovi skončilo druhé funkční období 8. března 2023. Termín volby vyhlásil předseda Senátu 27. června 2022, kandidátní listiny byly potvrzeny Ministerstvem vnitra 25. listopadu 2022. Vítězem volby se ve druhém kole se ziskem 58,32 % hlasů stal Petr Pavel.

Kdo byl prezidentem za 2 světové války

Edvard Beneš (původním jménem Eduard; 28. května 1884 Kožlany – 3. září 1948 Sezimovo Ústí) byl československý politik a státník, druhý československý prezident v letech 1935–1948, resp. v letech 1935–1938 a 1945–1948.

Z jaké země pochází jméno Veronika

Původ má v řeckém jménu Bereniké (Phereniké) s významem „přinášející vítězství“, podle méně pravděpodobného výkladu pochází z řecko-latinského výrazu veraiconica, což znamená „pravý obraz“. Patronkou je sv. Veronika (Berenika), učednice Páně, která má podle církevního kalendáře svátek také 7. února.

Jaké je nejpopulárnější jméno

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jaké je nejčastější jméno v ČR 2023

Mezi dlouhodobě nejoblíbenější jména patří: Jakub. Jan. Tomáš