Kdo je majitelem smartwings?

Kdo je majitelem smartwings?

Kdo kupuje smartwings

Vlastníky společnosti jsou Unimex Group (Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal; 11,2 % přímo, dalších 13,8 % přes společnost UG Jet 2), EH Group (Roman Vik; 25 %) a hongkongská holdingová společnost Rainbow Wisdom Investments Limited (patřící čínské státní společnosti CITIC Group; 49,9 %).

Kdo vlastní České aerolinie

Dne 27. února 2018 se majoritním vlastníkem stala společnost Smartwings (tehdy Travel Service), která získala podíl 97,74 %. Odkoupila totiž 44 % akcií od společnosti Korean Air a 20 % od státního podniku Prisko, přičemž 34 % již předtím vlastnila. 2,26 % zůstalo České pojišťovně.

Kdy naposledy spadlo letadlo smartwings

Let Smartwings QS1125, mediálně označovaný jako let na jeden motor, byl letecký závažný incident, ke kterému došlo 22. srpna 2019. Letadlu Boeing 737-800 (imatrikulace OK-TVO) českého dopravce Smartwings nasazenému na linku QS1125 vysadil krátce po vzletu z řeckého ostrova Samos levý motor.

Co je to smartwings

Smartwings, a.s. (1997) je největší českou leteckou společností a jeden z nejrychleji rostoucích leteckých dopravců ve střední Evropě patřící do Smartwings Group. Skupina Smartwings Group provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety kategorie business jet.
Archiv

Co muze být v Prirucnim zavazadle smartwings

V kabinovém zavazadle může mít každý cestující tekutiny a gely v obalech do maximálního objemu 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 l. Přeprava tekutin v odbaveném zavazadle není doporučena a neneseme za ni odpovědnost.

Co je to ČSA

Child Sexual Abuse, ustálená odborná zkratka pro sexuální zneužívání dětí

Co má smartwings za letadla

V květnu 2020 provozovala a leasovala společnost 53 letadel: Airbus A320, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737-900ER, Boeing 737 MAX 8 a Cessna Citation.

Co se děje při pádu letadla

Když je letadlo stále řiditelné

Zemřela jedna stevardka, kterou podtlak při dekompresi vysál ven z letadla. Cestující uvnitř začnou trpět hypoxií (nedostatkem kyslíku), špatně se jim dýchá a pokud letadlo nedokáže rychle klesnout do menší výšky, začnou během pár minut upadat do bezvědomí.

Co se nesmí brát do letadla smartwings

parfémy, toaletní vody, dioptrické a sluneční brýle, kontaktní čočky, lahve, sklo, porcelán, vodní dýmku) nebo předměty podléhající rychlé zkáze, léky, peníze, kreditní karty, cenné a umělecké předměty, šperky a předměty z drahých kovů, klíče, cenné papíry, akcie nebo dluhopisy, obchodní dokumenty, pasy či jiné …

Jak dlouho být na letišti před odletem smartwings

S jakým časovým předstihem mám být na letišti Aby váš odlet proběhl bez komplikací, doporučujeme být na letišti 2,5 hodiny před plánovaným časem odletu. Mohu si vybrat sedadlo Své oblíbené sedadlo si můžete vybrat při nákupu letenky nebo nejpozději do 48 hodin před odletem v sekci Moje rezervace.

Kam s nabíječkou v letadle

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Která letecká společnost je nejlepší

Za nejlepší letecké společnosti lze dlouhodobě považovat Qatar Airways, Singapore Airlines a All Nippon Airways. Do první pětky se probojovala i Cathay Pacific Airways a Emirates. V desítce nejlepších naleznete Emirates, EVA Air, Hainan Airlines či Lufthansu.

Kam letaji České aerolinie

Z letiště Václava Havla Praha

Město Země Letiště
Lisabon Portugalsko Letiště Portela
Madrid Španělsko Letiště Adolfa Suáreze
Malta Malta Letiště Malta
Milán Itálie Letiště Malpensa

Kde jsou nejlepší místa v letadle

Ohledně toho, jak jsou jednotlivá místa v letadle bezpečná, existuje řada statistik, ze kterých jednoznačně vychází, že nejbezpečnější je zadní část letadla. Naopak přední část je nejvíce nebezpečná. Dále pak z průzkumů vychází, že ze zadních sedadel jsou nejbezpečnější ta uprostřed řady a nejblíže nouzovým východům.

Jaká je šance že spadne letadlo

Jestli vás uklidní pohled na čísla: pravděpodobnost, že s vámi spadne letadlo, je zhruba 0,0001 % – stejně velká šance jako že zítra vyhrajete miliardy ve sportce. Když už se jednou za čas dočtete o závadách dopravních letadel, v naprosté většině se jedná o stroje nekvalitních asijských aerolinek.

Kdy naposledy spadlo letadlo v Cesku

Letecké nehody na území Česka

Datum Místo Mrtví
C
27. 8. 2021 letiště Braňany, okres Most 2
30. 3. 2021 Dobřichovice, okres Praha-západ 2
5. 9. 2018 Plzeň, okres Plzeň-město 4

Jak si vzít pití do letadla

Od každé jednotlivé přepravované tekutiny je možné mít lahvičku o maximálním objemu 100 ml. Všechny tyto stomililitrové nádobky pak musí být umístěny v jednom průhledném uzavíratelném sáčku. Některé aerolinky navíc vyžadují, aby tento sáček měl maximální rozměr 20 x 20 cm a/nebo maximální objem 1 litr.

Co nesmí být v kufru

V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva. Podrobný soupis zakázaných předmětů doporučujeme ověřit před odletem u letecké společnosti a/nebo u provozovatele letiště.

Co se nesmí vzít do letadla

Co nemůže obsahovat příruční zavazadlo

Obecně nesmíte v příručním zavazadle přepravovat všechno, co by mohlo ohrozit vaše spolucestující: výbušné hořlavé, chemické anebo jedovaté látky. Dále zbraně a výbušniny (včetně jejich imitací) a paralyzující spreje. A na seznam zakázaných předmětů patří i jednorázové zapalovače.

Kdo létá z Prahy

Většinu letů provozuje jeden z těchto dopravců:SmartWings (QS)38 destinacíRyanair (FR)34 destinacíEurowings (EW)20 destinacíeasyJet (U2)12 destinacíJet2 (LS)10 destinacíWizz Air Malta (W4)7 destinacíWizz Air (W6)7 destinacíVueling (VY)3 destinací

Co kdyz Nezapnu pas v letadle

Pokud se do sedadla vejdete, ale nemůžete zapnout bezpečnostní pás, pak v letadle požádejte letušku nebo stewarda o prodlužovací pás, kterým jednoduše prodloužíte pás sedačky. Cestující, kteří tento pás potřebují, nemohou z bezpečnostních důvodů sedět na sedadlech u nouzových východů.

Jaká část letadla je nejbezpečnější

Zadní část letadla

Zadek letadla je považován za nejbezpečnější, což potvrzují mnohé studie i crash testy. Zadní část letadla navíc bývá v případě méně vytížených letů prázdnější a obvykle tam nesedí tolik rodin s dětmi, které jsou usazovány zpravidla vepředu. Nevýhodou zadku letadla je ale vyšší hlučnost a větší zima.

Co se stane při pádu letadla

Když je letadlo stále řiditelné

Zemřela jedna stevardka, kterou podtlak při dekompresi vysál ven z letadla. Cestující uvnitř začnou trpět hypoxií (nedostatkem kyslíku), špatně se jim dýchá a pokud letadlo nedokáže rychle klesnout do menší výšky, začnou během pár minut upadat do bezvědomí.

Jak přežít pád z letadla

Pokud ale stále nevěříte, zde jsou 4 rychlé rady, jak zvýšit šance na přežití: Klíčovým doporučením je oblečení. Vyberte si místo co nejvíce v zadní části letadla. Nespěte v době přistání i vzletu. Naučte se známou polohu, kdy si položíte hruď na kolena a ruce sepnete za hlavou.

Proč spadlo letadlo v Suchdole

Necelých devět kilometrů před prahem ranveje stroj DC-9 narazil do vrcholku Sedleckých skal, které u Suchdola vybíhají z údolí Vltavy. Letadlo pravděpodobně zavadilo podvozkem o zídku, pod ostrým úhlem dopadlo na zem a setrvačností urazilo ještě několik set metrů, během nichž se rozpadlo.