Jaké pojištění pro psa?

Jaké pojištění pro psa?

Na co se vztahuje pojištění psa

Vlastníte psa a obáváte se nákladů za léčbu v případě jeho úrazu anebo nemoci Pojišťovna za Vás uhradí veškeré náklady spojené s veterinární léčbou Vašeho psa v případě akutní nemoci anebo úrazu.

Jak pojistit zvíře psa

Svého domácího mazlíčka můžete pojistit jen tehdy, když splníte následující podmínky. Zvíře musí být v době pojištění zdravé a musí mít očkování proti vybraným nemocem. Konkrétní typ očkování si stanoví pojišťovna v pojistných podmínkách. Očkování dokládáte očkovacím průkazem, který vám vystaví veterinář.
Archiv

Kdy pojistit psa

Pes lze pojistit již od 8 týdnů věku. Maximální věk je odvozen od velikosti plemene. U malých psů je věková hranice 10 let, střední psi ji mají na 8 letech a velká plemena mohou být pojištěna do 6 let věku. Čipování.
Archiv

Jak pojistit zvíře

Pojišťovny sice nabízí pojištění domácích mazlíčků, ale to se obvykle týká pouze psů a koček. Chováte-li papoušky, želvy nebo hady, pojištění se vás netýká. Pojištění psů a koček nabízí Česká pojišťovna pod názvem Mazlíček. Pojistit lze psa a kočky do věku 8 let, přičemž musí být opatřeni čipem nebo tetováním.
Archiv

Co hradi Petexpert

Pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou zvířetemŠkody způsobené na zapůjčených nebo pronajatých věcech.Škody, které zvíře způsobí Vám nebo Vašim blízkým.Škody z výkonu práva myslivosti.Jakoukoli nemajetkovou újmu.Škody při profesionální sportovní činnosti nebo přípravě k ní.

Jak zaregistrovat psa s čipem

Nejrychlejší volbou je rozhodně Národní registr psů, kde najdete i databázi nalezených a ztracených psů. Registrace ale stojí vstupní poplatek zhruba 200 Kč. Většina veterinářů zaregistruje každého načipovaného psa také na stránkách veterinární databáze, tam mají ale přístup pouze veterináři.

Jak funguje pojištění psa

Pojištění vám pomůže při úhradě nákladů vynaložených na nezbytně nutné léčení úrazu nebo nechronického onemocnění vašeho mazlíčka. Pevná spoluúčast ve výši 10 %, min. 500 Kč. Pojištění vám pomůže také při úhradě nadstandardních nákladů vynaložených na nezbytně nutné léčení úrazu nebo nemoci mazlíčka.

Co je to čekací doba

Čekací doba – doba počínající běžet od počátku pojištění, jejíž délka je stanovena v příslušných zvláštních pojistných podmínkách; nastane-li pojistná událost nebo škodní událost v této době, nevzniká nárok na pojistné plnění buď vůbec nebo vznikne jen v omezené výši.

Jak vypovědět pět expert

Pojistnou smlouvu může vypovědět pouze pojistník, kterým je PETLINE. Pojištění lze ukončit písemnou žádostí pojištěného o zrušení pojištění adresovanou PETLINE. Pojištění zaniká dnem následujícím po doručení žádosti PETLINE .

Kde registrovat psa zdarma

Zdarma můžete psa zaregistrovat například na www.backhome.cz. Pokud ale od registrace chcete něco víc, zkuste Help4pet. Ten nabízí několik registračních balíčků, při tom nejdražším dostanete k registraci také známku, online očkovací průkaz, upozornění SMS na termín veterinárních ošetření a další benefity.

Jak poznat že je pes Čipovaný

Nejspolehlivějším způsobem jak najít čip je vzít zvíře k veterináři, kde psa ochotně naskenují a zjistí, zda je čipovaný. Speciálními čtečkami rovněž disponují útulky, policie a někteří chovatelé. Má-li zvíře na obojku umístěný tag s výzvou ke scanování, není nutné ho brát k veterináři.

Co znamená plneni od 29 dne

Nahlášení pracovní neschopnosti

Tedy pokud máte sjednané pojistné plnění až od 29. dne, musíte pojišťovně pracovní neschopnost nahlásit od 3 do 7 dnů poté, co uplyne tento 29. den. V některých případech však pojišťovny požadují nahlášení do konce karenční doby, případně dříve, než uplyne polovina karenční doby.

Co znamená karenční

Jako karenční lhůta, se označuje časové období mezi rozhodnou právní skutečností a následkem, který s sebou tato skutečnost nese. Typicky je možné se s karenční (nebo také čekací či odkladnou) lhůtou setkat v oblasti pojišťovnictví, třeba v případě připojištění pro případ nemoci.

Jak pojistit psa do zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí lze pro psy získat pouze jako speciální balíček jiného pojišťovacího produktu. Můžete si vybrat ze dvou možností: pořídit pro svého mazlíčka kompletní soukromé zdravotní pojištění, které kryje i cesty do zahraničí, nebo zvolit cestovní připojištění k vlastnímu cestovnímu pojištění.

Který registr psů je nejlepší

Nejrychlejší volbou je rozhodně Národní registr psů, kde najdete i databázi nalezených a ztracených psů. Registrace ale stojí vstupní poplatek zhruba 200 Kč. Většina veterinářů zaregistruje každého načipovaného psa také na stránkách veterinární databáze, tam mají ale přístup pouze veterináři.

Kde nejlépe registrovat čip psa

Zde uvádíme přehled registrů, ve kterých můžete čip zaregistrovat.Národní registr majitelů zvířet (narodniregistr.cz)Back Home (backhome.cz)Pet Family – centrání registr zvířat (centralniregistrzvirat.cz)Centrální evidence zvířat a věcí ČR (identifikace.cz)Český registr zvířat CZPETNET (czpetnet.cz)

Kdy nechat očipovat psa

Od kdy musí být pes očipován Povinnost opatřit psa čipem vyplývá z novely zákona a současně také nařízení EU a platí od 1. ledna 2020. Štěňata pak musejí být opatřena čipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině, tedy zhruba v půl roce života.

Co dělat po smrti psa s čipem

Pokud pes zemře doma, většina majitelů se rozhodne pro pohřbení zvířete na dvorku nebo zahradě. Místo jeho posledního odpočinku tak zůstává i nadále spojené s jeho rodinou. Úmrtí psa nemusíte nikomu hlásit, stačí psa odhlásit z evidence městského úřadu, abyste nemuseli dál platit poplatky.

Co to je karenční doba

Karenční lhůta, nebo také karenční doba (čekací či odkladná), je pevně stanovená doba, která musí uběhnout, aby mohla nastat nějaká právní skutečnost, která by se jinak stala dříve.

Jak dlouho trvá podpůrčí doba

Podpůrčí doba (doba výplaty dávky) činí maximálně 90 kalendářních dnů. Doba těchto 90 dnů se neprodlužuje ani z důvodu hospitalizace ošetřované osoby v průběhu podpůrčí doby.

Co je to Odkladna doba

Karenční lhůta, nebo také karenční doba (čekací či odkladná), je pevně stanovená doba, která musí uběhnout, aby mohla nastat nějaká právní skutečnost, která by se jinak stala dříve.

Kdy musí být pes Ocipovany

Dobu, kdy se čipují štěňata,opět prakticky ukládá sám zákon. Ten říká, že by štěně mělo být očipováno do 3. měsíce věku, nejpozději však do odchodu k novému majiteli. Pokud plánujete prodat nebo darovat štěňata dříve než ve třech měsících, měli byste tedy jejich čipování do té doby sami zajistit.

Kam volat při nálezu psa

Zavolejte policii, úřad i útulky

Jestliže žádný kontakt nenajdete, zavolejte městskou policii, městský úřad nebo městský útulek. Tam vám poradí, jak dále postupovat. Praxe bývá obvykle taková, že buď můžete pejska odvézt přímo k nim, anebo se o něj postarají oni.

Co se stane když pes není očkovaný

„Když zákazníci odmítají očkování proti tomuto virovému onemocnění centrálního nervového systému, pohrozím jim pokutou a většinou to zabere,“ uvedla Načeradská. Pokuta může být až dvacet tisíc korun, veterináři se ovšem shodují, že když člověk se psem do ordinace nepřijde, těžko zjistí, zda chovatel neobchází zákon.

Co dělá pes před smrtí

Několik dnů či hodin před smrtí, začnou psi pomaleji dýchat. Když je pes v klidu, nadechne se zhruba 10 – 30krát za minutu. Pokud dýchá pomaleji, něco se děje. Když leží, vypadá velmi unaveně a nehýbe se, dejte mu před nos kousek vaty a díky tomu zjistíte, zda ještě vůbec dýchá.