Jak změnit částku na SIPO?

Jak změnit částku na SIPO?

Jak změnit číslo účtu pro SIPO

V nové bance požádáte o zřízení služby „Svolení k inkasu SIPO“. Banka tuto informaci předá České poště a od následujícího inkasního měsíce bude banka inkasovat SIPO z nového účtu. Ve stejném měsíci požádáte původní banku o zrušení služby „Svolení k inkasu SIPO“.
ArchivPodobné

Jak změnit limit na SIPO

Otevřete detail platby SIPO a kliknete na zelené tlačítko Upravit SIPO. Stačí vybrat na detailu platby SIPO symbol tužky vpravo nahoře. Pokud změnu stihnete do 20. dne v měsíci, bude vám nový limit platit už pro SIPO následující měsíc.
Archiv

Jak změnit platby na SIPO

Navštivte kteroukoliv pobočku České pošty (mimo tzv. Výdejní místa a Pošty partner označené jako vymístěná přepážka). Stačí vám k tomu jakýkoli doklad SIPO, kde je uvedeno vaše spojovací číslo, a průkaz totožnosti.
Archiv

Jak změnit SIPO na trvalý příkaz

Ještě před tím, než se rozhodnete SIPO definitivně zrušit, je potřeba převést platby jinam, aby vám nevznikaly dluhy za neuhrazené služby. Nejjednodušší je nastavit si trvalý příkaz v internetovém bankovnictví. Pokud vám nejsou blízké online služby, na kterékoliv pobočce vaší banky s vámi ochotně příkaz nastaví.

KDE nastavit SIPO

Pokud si SIPO chceme zřídit, stačí na pobočce pošty vyplnit formulář a bude nám přiděleno spojovací číslo pro SIPO.

Jak postupovat při změně banky

Jak na změnu banky jednoduše, rychle a zdarmaVyberte si novou banku, resp.Zajděte na její pobočku, nezapomeňte si s sebou vzít platný občanský průkaz či jiný doklad totožnosti (např.Vyplňte formulář „Žádost o změnu platebního účtu“, ve kterém zmocníte svoji novou banku, aby v procesu změny jednala Vaším jménem.

Jak zvýšit limit inkasa

Změna limitu: zdarma i za 69 Kč

Svolení k inkasu si můžete v bance zřídit několika způsoby, a to jak v internetovém bankovnictví, tak na pobočce, telefonicky či prostřednictvím sběrného boxu, pokud ho banky používají. Prostřednictvím stejných distribučních kanálů můžete také změnit horní limit inkasa.

Jak změnit výši inkasa

Ve Smart Bance klikněte na Váš účet, poté v menu na Více a Trvalé příkazy nebo Inkaso/SIPO. Klikněte na příkaz, který chcete upravit a zvolte Upravit nebo Smazat. Po jeho úpravě klikněte na Pokračovat. U Důvěryhodných příjemců nemusíte nic potvrzovat a stačí kliknout na Odeslat.

Jak neplatit poplatek za SIPO

Musíte se dohodnout se všemi příjemci plateb, které na SIPO máte, aby inkaso přerušili. Oni pak dají vědět České poště a ta vyhoví vaší žádosti o celkové zrušení služby. Výpovědní doba je jeden měsíc a začíná běžet další kalendářní měsíc po splnění podmínek (podání žádosti, žádné aktivní platby).

Jak zaplatit SIPO z účtu

Svojí bance dáte svolení k inkasu SIPO. Ve stanovený den banka zaplatí z Vašeho účtu platbu SIPO. Za tento způsob úhrady Česká pošta, s. p., poplatky nevybírá.

Jak platit rozhlas a televizi bez SIPO

Televizní poplatek můžete hradit trvalým příkazem ze své banky, platební kartou a metodami s ní spojenými (Apple Pay a Google Pay), expresním bankovním převodem nebo formou SIPO. Číslo účtu televizních poplatků ČT je 8029-1800060583 / 0300. Variabilní symbol najdete v Účtu poplatníka po přihlášení.

Co je potřeba k založení SIPO

Pokud si chcete založit SIPO pro své trvalé platby, stačí vám průkaz totožnosti, například občanka, a návštěva pobočky pošty. Na poště vyplníte příslušný formulář a necháte si na přepážce přidělit takzvané spojovací číslo.

Jak prejit z jedne banky do druhé

Aby se vaše nová banka postarala o převedení zůstatků, trvalých příkazů a svolení k inkasu, stačí vyplnit Žádost o změnu banky. Tu najdete online, nebo vám ji pomůže vyplnit poradce na pobočce. Bankám trvá výměna informací maximálně 15 pracovních dní.

Jak dlouho trvá změna banky

Bude-li vše v pořádku, otevřeme si u nové banky účet a banka za nás naši žádost vyřídí, zpravidla ve lhůtě 15ti pracovních dní. S největší pravděpodobností se pak již ve vztahu k naší stávající (teď už původní) bance, nebudeme muset o nic více starat.

Jak změnit limit inkasa

Změna limitu: zdarma i za 69 Kč

Svolení k inkasu si můžete v bance zřídit několika způsoby, a to jak v internetovém bankovnictví, tak na pobočce, telefonicky či prostřednictvím sběrného boxu, pokud ho banky používají. Prostřednictvím stejných distribučních kanálů můžete také změnit horní limit inkasa.

Kdy se strhne inkaso

Kdy se inkaso používá

Na základě povoleného inkasa si příjemce každý měsíc strhne přesnou částku dle zaslaného vyúčtování.

Co dělat když neodejde SIPO

Nedojde-li k realizaci platby SIPO ani v případném druhém termínu zpracování, banka o tom informuje Českou poštu. Klient pak může včas uhradit nerealizované SIPO například jednorázovým příkazem k úhradě, ale pouze do 25. dne v měsíci.

Jak zrušit jednu platbu na SIPO

Tyto platby mohou být strženy z běžného účtu na základě trvalého platebního příkazu,nebo je možno je platit v hotovosti. Zrušit jednotlivou platbu musí ten, komu posíláte peníze. Tedy například ČEZ, Česká televize, Rozhlas, Plynárny… Musíte se obrátit na příslušného příjemce, pošta to udělat nemůže.

Jak převést SIPO po zemřelém

SIPO můžete zrušit a převést na své jméno nebo si zažádat o jinou formu platby (např. převodem z bankovního účtu). Stačí Vám k tomu úmrtní list. Co se týče rozhlasu a televize, můžete o změnu zažádat na kterékoliv pobočce pošty nebo o převod zažádat online na webové stránce českého rozhlasu.

Jak se vyhnout poplatku za televizi

Kdo má nárok na osvobození od TV poplatku Poplatek nemusí platit: lidé s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí (musí současně splňovat všichni členové domácnosti) lidé s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou (musí současně splňovat všichni členové domácnosti)

Jak obejít SIPO

Musíte se dohodnout se všemi příjemci plateb, které na SIPO máte, aby inkaso přerušili. Oni pak dají vědět České poště a ta vyhoví vaší žádosti o celkové zrušení služby. Výpovědní doba je jeden měsíc a začíná běžet další kalendářní měsíc po splnění podmínek (podání žádosti, žádné aktivní platby).

Kdo vystavuje SIPO

U doručovatele České pošty – provádí se pomocí platebního dokladu. Cena služby je 32 Kč. Jednorázovým příkazem k úhradě – je potřeba vyplnit správně veškeré položky, účtovaná částka za tento způsob úhrady je 18 Kč. Inkasem z bankovního účtu – u banky je potřeba nastavit povolení k inkasu SIPO.

Jak probíhá změna banky

Stačí vyplnit pár kolonek

Předně, celý proces přechodu by za vás měla zařídit nově vybraná banka. Vedle založení účtu, což mnohdy zvládnete online, vás ovšem nemine návštěva pobočky. S sebou byste si měli přinést průkaz totožnosti a také vyplněný a vlastnoručně podepsaný tiskopis Žádost o změnu platebního účtu.

Jak strhnout inkaso

Aby inkaso fungovalo, musí plátce určit frekvenci platby, maximální limit platby a bankovní účet příjemce, kterému plátce udělí souhlas strhnout si peníze z jeho bankovního účtu. Příkladem může být účet za mobilní telefon, který se pohybuje okolo 500 korun měsíčně. Plátce nastaví maximální limit například 800 korun.

Jak nastavit inkaso

Vyberte si účet, ze kterého chcete, aby vám peníze odcházely, a v jeho detailu zvolte možnost “Inkasa / SIPO”. Poté klikněte na tlačítko “Nový souhlas” a následně u Souhlasu s inkasem na tlačítko “Založit”. Souhlas s inkasem založíte jednoduše na pár kliků podobně jako jednorázovou platbu.