Kam se podívat v Praze zdarma?

Kam se podívat v Praze zdarma?

Kdy jsou muzea zdarma

Ve vybraných dnech je vstup do muzea zdarma. Dny volných vstupů do objektů Národního muzea připadají na mezinárodní den muzeí, který je pohyblivým datem, 18.5.2023, na mezinárodní den dětí 1.6., dny evropského dědictví (pohyblivé datum, může se lišit 17.9.2022), dále ve státní svátky 28.10.

Kdy je Zlatá ulička zdarma

Placený vstup do Zlaté uličky je pouze po dobu otevírací doby objektů Pražského hradu,1.11. – 31.3.

Co je v Praze zadarmo pro děti

ZDARMA V PRAZEFestival Open House Praha zve i děti! 05/05/2023. Festival Open House Praha 2023 zve děti na interaktivní prohlídky či do LEGO dílny.Znáte dětské hřiště u letiště Točná 28/02/2023. Znáte dětské hřiště u letiště TočnáKam za vláčkem do Stromovky. 01/01/2023.

Co delat v Praze Kdyz je hezky

Kam na výlet v Praze a okolíNárodní muzeum. Muzea a historie.Žižkovská věž Rozhledny.Národní památník na Vítkově Památníky.Staroměstská radnice s orlojem. Muzea a historie.Pražský hrad. Hrady a zámky.Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha.Petřínská rozhledna. Rozhledny.Zoologická zahrada Praha. Zoologické a botanické zahrady.
Archiv

Kam do muzea v Praze

Kam do MuzeaApple muzeum. největší soukromá sbírka produktů společnosti Apple.České muzeum hudby.Dům U Černé Matky Boží – Expozice český kubismus.Keplerovo muzeum.Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy.Muzeum Alfonse Muchy.Muzeum Bedřicha Smetany.Muzeum Grévin.

Co je v Národním muzeu

Sbírky Národního muzeu obsahuje exponáty z oblasti přírody, historie, prehistorie, mineralogie, geologie, paleontologie, botaniky, zoologie a dalších vědních oborů. Nalezneme zde prakticky veškeré možné sbírky, které se váží k vzniku a vývoji našeho státu.

Kdo žil ve Zlaté uličce

Zlatá ulička vznikla po vybudování nového severního hradního opevnění na konci 15. století. Prostor severního parkánu byl využit ke stavbě skromných obydlí, která jsou dnes posledním zbytkem drobné zástavby Pražského hradu. Bydleli zde hradní střelci, čeleď nebo například zlatníci.

Kdy Zavira Prazsky hrad

Areál Pražského hradu bude od 1. dubna do 31. října otevřen denně od 6.00 do 22.00 hodin, návštěvnické objekty budou přístupné každý den od 9.00 do 17.00 hodin, Velká jižní věž katedrály sv. Víta, výstavní prostory a zahrady budou otevřené až do 18:00 hodin.

Kam s rodinou v Praze

50 tipů pro děti v PrazeDinosauria Museum Prague – Dinosauria Praha.Planetárium Praha.Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světěPražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex.Minizoo Milíčovský dvůr.Chvalský zámek v Horních Počernicích – dotek romantiky na okraji Prahy.

Kam s dětmi v Praze levně

ObsahZábavní areál Gutovka.Dopravní hřiště Na Výšinách.Park Stromovka.Muzeum policie ČR v Praze – pouze v létěDéčkosvět: výstava v České televizi.Minizoo Praha Chuchle.Dětské hřiště u Vodárny.Ekocentrum Prales.

Kam jít s holkou v Praze

Nejromantičtější místa v Praze:Pražský hrad.Žižkovská věžKampa a Karlův most.Petřínské sady.Vyšehrad.Prokopské údolíVinořský park.

Kam jít v noci v Praze

Praha, jak ji neznáte: Za tmy se mění na pohádkové město. Máme pro vás 12 tipů, kam za jejími nočními krásamiPražský Hrad. Pražský hrad je dominantou celého města, která je absolutně a po právu k nepřehlédnutí.Hotel International.Karlův most.Obecní dům.Letohrádek Hvězda.Vyšehrad.Národní divadlo.Strahovský klášter.

Kam na výstavu v Praze

Kam v Praze za uměním Do galerií a muzeí!Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. stoletíGalerie ocelových figurín.Národní galerie v Praze – Veletržní palác: stálá expozice Umění 19., 20.Czech Photo Centre v Nových Butovicích.Kunsthalle Praha.Galerie Křehký v Praze.Obrazárna Pražského hradu.Galerie Kooperativy Praha.

Jaké expozice jsou k vidění v Národním muzeu v Praze

Okna do pravěku. Expozice Historická budova Národního muzea.Zázraky evoluce. Expozice Historická budova Národního muzea.Dějiny. Expozice Historická budova Národního muzea.Dějiny 20. stoletíSály minerálů Expozice Historická budova Národního muzea.Momenty dějin.Dětské muzeum.Křižovatky české a československé státnosti.

Kde najdeme zlatou uličku

Umístění Ulička se nachází v severovýchodní části Pražského hradu, v prostoru parkánu mezi starší románskou hradební zdí a pozdně gotickou parkánovou hradbou v úseku mezi Bílou věží a Daliborkou, kterou zřejmě vybudoval Benedikt Rejt. V obloucích vyztužujích tuto zeď pak vznikala nuzná obydlí, která se od 16.

Jak dlouho trvá prohlídka Pražského hradu

Jak dlouho trvá prohlídka Pražského hradu Prohlídka trvá přibližně 2,5 hodiny. Délku trvání přizpůsobíme Vašim požadavkům.

Co delat na Pražském hradě

Pražský hrad je návštěvníkům otevřen celoročně a vidět mohou: Starý královský palác, stálou expozici Příběh Pražského hradu, Baziliku sv. Jiří, Ústav šlechtičen, Zlatou uličku s věží Daliborkou, Obrazárnu Pražského hradu, Prašnou věž a Svatováclavskou vinici. Poznejte historii České země i vy!

Kam na vikend z Prahy

15 tipů, kam na výlet v okolí Prahy. Autem do hodinkyChráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj | 1 hodina od Prahy.Zámek Červený Újezd | 30 minut od Prahy.Křivoklátsko | 55 minut od Prahy.Kutná Hora a okolí | 1 hodina od Prahy.Lom Velká Amerika | 35 minut od Prahy.Zámek Konopiště | 40 minut od Prahy.

Kam s dětmi na výlet zdarma

Kam s dětmi zadarmoPěší výlety. Nejjednodušší cestou jsou samozřejmě pěší výlety – zříceniny, zmiňované v článku, jsou super, ale řekněme si na rovinu, že těch zajímavých, kde je něco opravdu vidět a poznat, zas tolik není.Geocaching.Muzea a galerie.Knihovny.Letní programy na náměstí (nebo i jinde)Zoo a minizoo.

Kam s malými dětmi v Praze

Zahrady, parky a dětská hřištěBotanická zahrada hl. m.Grébovka (Havlíčkovy sady) Park inspirovaný italskou renesancí s fontánou a vodní kaskádou,… Praha 2 – Vinohrady.Královská obora – Stromovka.Krtkův svět.Ladronka.Muzeum města Prahy – Zámecký areál Ctěnice.Národní galerie Praha – Klášter sv.Papilonia.

Kam vzít holku na rande

8 míst, kam ji vzít na první rande8 míst, kam ji vzít na první rande. Foto: pixabay.Procházka. Pokud víte, že nenastane trapné ticho a budete si mít o čem povídat, je procházka nejlepší a také nejlevnější variantou.Kino nebo divadlo.Restaurace.Šlapadla.Piknik.Úniková hra.Muzeum.

Kam v Praze na 1 rande

Rande v Praze: 13 míst pro uspokojování romantických tužebProkopské údolí s vyhlídkou na Vltavu.Večer u sklenky ve sv. Anežce.Na bruslích až do Vraného.Rozmarné bloumání kolem Počernického rybníka.Kafíčko v oboře Hvězda.Městská klasika na VyšehraděOheň lásky na nenápadném Tyršově vrchu.

Co dělat v Praze přes noc

Praha, jak ji neznáte: Za tmy se mění na pohádkové město. Máme pro vás 12 tipů, kam za jejími nočními krásamiPražský Hrad. Pražský hrad je dominantou celého města, která je absolutně a po právu k nepřehlédnutí.Hotel International.Karlův most.Obecní dům.Letohrádek Hvězda.Vyšehrad.Národní divadlo.Strahovský klášter.

Kam jít v Praze do muzea

Kam do MuzeaApple muzeum. největší soukromá sbírka produktů společnosti Apple.České muzeum hudby.Dům U Černé Matky Boží – Expozice český kubismus.Keplerovo muzeum.Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy.Muzeum Alfonse Muchy.Muzeum Bedřicha Smetany.Muzeum Grévin.

Kam za uměním

30 tipů na podzimní výlety za uměnímNárodní muzeum – Historická budova Národního muzea.Slovanská epopej na zámku Moravský Krumlov.Centrum baroka v Mariánské Týnici.Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích.Muzeum umění a designu Benešov.Galerie Tančící dům.Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně