Jak se dostat z Phuketu na Ko Samui?

Jak se dostat z Phuketu na Ko Samui?

Jak se dostat z Bangkoku na Ko Samui

Nejlepší možností dopravy na Koh Samui je přímé letecké spojení. Jízdenky a letenky z Bangkoku na Koh Samui vybírejte a kupujte jednoduše online. Z Koh Samui můžete pokračovat lodí až na Ostrov Koh Tao, i přes Ostrov Koh Phangan, mezi ostrovy jezdí několik lodí a všechny jízdenky si rezervujete online s předstihem.

Jak se dostat z Ko Samui na Krabi

Nejlepší a nejrychlejší možností, jak se dostat na Koh Samui z Krabi, je cesta letadlem – přímým letem. Přímý let z letiště Krabi na letiště Koh Samui trvá asi 1 hodinu a stojí asi 100-240 Usd. Další možností, jak cestovat z Krabi na Koh Samui, je jet autobusem + lodním trajektem přes Surat Thani.

Jak se dostat na Phuket

Nejpohodlnější a nejrychlejší způsob, jak se dostat z Bangkoku na Phuket, je využít přímé letecké spojení. Přímý let na Phuket trvá cca 1.5 hodiny a letenky stojí přibližně 40-70 Usd. Z letiště Phuket se do města dostanete lokálními autobusy / shuttlebusy a nebo soukromým taxi.

Jak se dostat z Bangkoku na ostrov

Na výběr je buď státní "velký" autobus, který pravidelně jezdí na lince Bangkok – Trat (případně spoje z Pattaye a Ban Pae), kdy cesta trvá cca 5 hodin a stojí cca 300 B v závislosti na trase a třídě autobusu, nebo můžete zvolit "mini-bus", což jsou komfortně zařízené dodávky soukromých dopravců.

Kam letět z Bangkoku

Například pro cestu do Hong Kongu, Malajsie, Singapuru nebo Vietnamu se tak nemusíte vracet do Bangkoku. Jen počítejte s tím, že malá konkurence v podstatě vždy znamená vyšší ceny a mnohdy se vyplatí oželet přímý let a ušetřit i víc než 50 % ceny rozdělením letenky v Bangkoku.

Kde je Koh Samui

Ko Samui je třetí největší ostrov Thajska (po Phuketu a Ko Changu), s rozlohou 247 km2. Za posledních několik let se stal jednou z nejpopulárnějších destinací. Ostrov se rozkládá v chráněné lokalitě Thajského zálivu, necelých 700 km na jih od Bangkoku.

Jak se dostat z Phuket na Krabi

Z Phuketu na Krabi můžete cestovat lodí či ferry nebo minivanem/taxi. Cestovní vzdálenost z Phuketu do Krabi je cca 80 km lodí/ferry přes Andamanské moře. Cestovní vzdálenost lodí se ale může i trochu lišit, protože záleží na tom, z jakého přístavu ve Phuketu vyjedete.

Jak se dostat do Krabi

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak se dostanete z Bangkoku do Krabi, je využití přímého leteckého spoje, ale můžete také cestovat vlakem do Surat Thani a zde dále autobusem do Krabi i Phuket a nebo také přímým autobusovým spojem z Bangkoku. Přímé lety do Krabi mohou být občas i velmi levné.

Jak se dostat z Phuketu na Krabi

Z Phuketu na Krabi můžete cestovat lodí či ferry nebo minivanem/taxi. Cestovní vzdálenost z Phuketu do Krabi je cca 80 km lodí/ferry přes Andamanské moře. Cestovní vzdálenost lodí se ale může i trochu lišit, protože záleží na tom, z jakého přístavu ve Phuketu vyjedete.

Kde se ubytovat v Phuketu

Bydlení Mezi nejoblíbenější destinace na Phuketu, kde se dá bydlet, patří Patong Beach, Phuket Old Town, Rawai, Bang Tao Beach(luxusnější ubytování) nebo May Khao Beach. Bydlet se dá i v džungli, ale preferovaná jsou přímořská letoviska.

Jak na Ko Tao

Jak se dostat na Koh Tao

Koh Tao nemá letiště a jediná možnost, jak se na ostrov dopravit, je loď. Nízkonákladová letecká společnost Air Asia nabízí letenky do Surat Thani spolu s následným přesunem autobusem z letiště do přístavu a plavbu trajektem na ostrov. Hlavním přístavem ostrova je Mae Hat.

Na co si dát pozor v Bangkoku

Podvody a turistické pastiZavřené atrakce. Často se vám při procházce centrem Bangkoku stane, že vás dobrou angličtinou osloví člověk vypadající jako zaměstnanec turistické agentury nebo řidič tuk-tuku.Odvoz do obchodu se suvenýry.Jízda bez taxametru.Kapsáři.Falešní příslušníci turistických úřadů

Jak dlouho se letí na Phuket

Nejrychlejší let Česká republika–Phuket trvá 15hod 10min (Praha Letiště Václav Havel–Mezinárodní letiště Phuket). Do destinace Phuket nabízí lety 7 leteckých společností, včetně KLM, SWISS a Turkish Airlines.

Kdy jet na Ko Samui

Nejlepším obdobím pro cesty na Ko Samui bude široké půlroční rozpětí mezi lednem a koncem srpna, kdy bude většinově hezké počasí ideální pro opalování, koupání, odpočinek i aktivní cestování.

Co dělat v Krabi

13 Nejlepších aktivit a památek na Krabi a AonanguVystupte na Tiger Cave Temple: Wat Tham Suea.Vykoupejte se v Hot Spring A Emerald Pool.Užijte si pláže na Railay a tonsai.Vyzkoušeje si horolezectvíProcházka na Khao Ngon Nak Viewpoint: Dragon's Crest.Šnorchlování a výlet lodíNavštivte Bílý chrám: Wat Kaew Ko Wararam.

Jak cestovat po Krabi

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak se dostanete z Bangkoku do Krabi, je využití přímého leteckého spoje, ale můžete také cestovat vlakem do Surat Thani a zde dále autobusem do Krabi i Phuket a nebo také přímým autobusovým spojem z Bangkoku. Přímé lety do Krabi mohou být občas i velmi levné.

Jak se dostat z Phi Phi na Krabi

Loď Lodí se na Koh Lantu dostanete z ostrovů Phi Phi a Lipe a z poloostrova Krabi. Počítejte zhruba s 250–500 bahty za cestu z Krabi i Koh Phi Phi, které jsou od Koh Lanty vzdálené do dvou hodin cesty.

Jak se pohybovat po Krabi

Můžete využít i lodní dopravu , jízdné stojí 70 bahtů a cesta vám potrvá také 45 min. Na ostrovy Phi Phi je nejlepší z Krabi dojet se společností Song Thaeo Service za 12 bahtů do Pak Khlong Chilat Pier a odtud odjíždějí trajekty denně v 10:00 a v 15:00 hodin, zpět z ostrovů v 9:00 a ve 14:00.

Kam na vylet Phuket

Phuket: tipy, kam zajet mimo hlavní turistickou oblast PatongVyhlídka Black Rock.Yanui beach.Nai Harn beach.Big Buddha.

Kdy jet do Bangkoku

Obecně ale z řádků výše plyne, že nejpříhodnější počasí pro městskou turistiku panuje od listopadu do dubna, kdy jsou nejnižší teploty, nejnižší vlhkost vzduchu a pravděpodobnost škaredého zataženého počasí s deštěm je mizivá.

Co si koupit v Thajsku

Suvenýry, aneb co si dovézt z ThajskaDrahé kameny. Thajsko je světovým centrem pro těžbu, zpracování a obchod s drahokamy.Textil a oblečeníThajský porcelán a lakované výrobky.Produkty ze dřeva.Výrobky horských kmenůNěco z thajských chutíNáhražky a napodobeniny.

Jak dlouho trvá cesta do Ománu

Jak dlouho trvá let na trase Praha – Omán Průměrný čas letu z města Praha do země Omán je 7 hodin/y.

Jak draho je v Thajsku

Orientační ceny služeb:

jídlo v běžné jídelně = cca 100 Kč/hlavní jídlo; jídlo v restauraci pro turisty = cca 200 Kč/jídlo; půjčení motorky = cca 200 Kč/den od ubytovatele, cca 250 Kč/den od půjčovny; pivo = cca 90 Kč.

Kdy jsou monzuny v Thajsku

V Thajsku očekávejte po celý rok horké tropické počasí s vysokými teplotami okolo 30 °C a vyšší vlhkost vzduchu, kterou ovlivňují monzuny. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, kdy teploty dosahují až 37 °C. V červnu začíná působit jihozápadní monzun, který přináší deštivé období.

Kdy jet na Phuket

V Phúketu je počasí dobré všude v Leden, únor a Březen. Nejlepší měsíce, kdy můžete navštívit jsou do Phuketu, jsou Leden, únor a Březen. V průměru je horko po celý rok v Phuket. Nejdeštivý měsíce v tomto městě jsou Květen, červen, červenec, Srpen, Září a říjen.