Jak zakrýt střechu?

Jak zakrýt střechu?

Čím zakrýt střechu

Potřebujete-li zakrýt právě nařezané dřevo nebo shrabané seno proti nepříznivým podmínkám, oceníte kvalitní plachtu. Ochranné plachty mají i celou řadu dalšího využití : Ty s většími rozměry mohou dočasně zakrýt střechu domu, zahradního domku nebo kůlny.
Archiv

Jak zakrýt střechu plachtou

V případě, že po obvodu plachty jsou umístěna oka, je možné plachtu zatížit pomocí PET lahví naplněných vodou, nebo pískem, zavěšených do oka plachty. Jako provizorní zakrytí lze rovněž zvolit folie, které jsou součástí střešního systému.
Archiv

Jak se opravuje střecha

Bitumenový tmel není samospásné řešení a používá se hlavně na provizorní opravy poškozené střechy. Je-li to možné, děravý střešní díl můžete vyměnit. Tmel se kromě nouzových oprav střechy hodí také na tmelení střešních lišt nebo okapů.
Archiv

Jakou plachtu na strechu

Krycí či zakrývací plachty udrží v suchu stavební míchačku, naštípané dřevo, ale i krovy a půdu při opravě střechy. Pokud ale nepotřebujete plachtu jen na pár dnů, nešetřete na ní. Nepromokavé zakrývací plachty z tkaného polyetylenu jsou doslova hitem. Jsou lehké, pevné a skladné.
Archiv

Jak vyrovnat střechu

Na nárožích a v úžlabích řežeme latě až k jejich středu. Na štítech latě zkrátíme až po rozměření plochy střechy před pokládkou tašek. Při dokončování střechy se lze zaměřit na vikýře. Z pohledu na ořezané nárožní hrany je vidět, že na valbu vikýře je třeba ještě připevnit latě.

Jak chodit po plechové střeše

Po krytině lze chodit, je však dobré našlapovat ve spodní části vlny a v místě kde krytinu podpírají latě. Doporučujeme používat boty s měkkou podrážkou. Pokud dojde k poškození povrchové úpravy je třeba toto místo opatřit správkovou barvou.

Co je potřeba k rekonstrukci střechy

Rekonstrukce střechy a stavební povolení

Během rekonstrukce střechy však zasahujete do nosných částí budovy, které mají vliv na stabilitu domu. Rekonstrukce střechy tedy vyžaduje stavební povolení. Stejně tak bude třeba vyřídit stavební povolení v případě vybudování nového střešního okna či vikýře.

Čím zalepit střechu

V domě nebo chalupě se nejčastěji potřebuje silikonový a akrylový tmel pro použití v interiéru, s netěsnostmi v oplechování střechy, opravou tašek nebo okapů si poradí střešní tmely. Tyto typy tmelů je možné nahradit i jediným, ač dražším, univerzálním.

Jak zvednout střechu

1. Zvednout jednu stranu postupně v místech kde jsou spájané pozednice, dozdít radu cihel, nechat vyschnout položit, dozdít druhou stranu. 2. Zvednout celu kontrukci střechy najednou a dozdít to naraz.

Jakou Gramaz plachty

Standardní plachty mají 80g/m2, tato gramáž bohatě stačí na běžnou ochranu před deštěm, větrem, sněhem a nečistotami. Slabší je však výdrž takové plachty a po čase se její schopnosti oslabují nebo se dokonce může i proděravět.

Jak uchytit plachtu na pergolu

Plachty mají obvykle v každém rohu silné nerezové kovové upínací oko, pomocí kterého lze plachtu uchytit. Plachty na pergolu mají různé tvary a rozměry, vybrat si proto můžeme výrobek přesně podle svých potřeb. Navíc si lze nechat plachtu na pergolu vyrobit přímo na míru.

Jak se chodí po střeše

Chůze po střeše

Pro usnadnění chůze po střeše nadzdvihneme jednu tašku a tu, co je pod ní, posuneme nahoru. Objeví se otvor, takže po taškách můžeme chodit jako po schodech. Nezapomeňme na bezpečnost a zajištění proti pádu!

Jak daleko od sebe střešní latě

Rozteč střešních latí se pohybuje dle konkrétních výrobců a typů střešní krytiny od 320 do 360 mm. Běžně se průřez 40×60 mm používá do rozpětí do 1,2 m (vzdálenosti dvou krokví). Potom je lepší nechat průřez střešních latí posoudit statikem.

Jak se jistit při práci na střeše

Při pádu z volného okraje střechy jsme při uvázání na laně ohroženi tzv. kyvadlovým efektem. Při práci na okrajích střechy se proto nejlépe ochráníme pomocí ukotveného šikmého lana, na které si navážeme postroj. Speciálně musí být bráněno sklouznutí ze střechy při jejím sklonu větším než 25°.

Jak se pohybovat na střeše

Pokud se chcete po střeše pohybovat a určité části opravovat, musíte na daná místa instalovat stoupací plošiny. Nejčastěji se jedná o okolí komínů, vikýřů, antén, solárních systémů nebo satelitů.

Jak opravit plochou střechu

To znamená zaplnit nátěrem trhlinu nebo nahřát hořákem a rozetřít asfalt špachtlí a proříznout a opravit puchýře. Na menší opravy použijeme asfaltový tmel. Slouží k zalepení nevelkých prasklin, vymazání spojů, nebo na podlepení uvolněných asfaltových šindelů. Nemusíme při jeho použití rozehřívat asfaltové pásy.

Čím natřít lepenku na střeše

Na opravu a nátěr poškozené lepenkové střechy lze použít Tlumex plast plus. Lokální prasklinky v lepence lze opravit samotnou barvou zahuštěnou dřevěnými pilinami, případně kaolínem apod. Následně přetřete celistvě samotnou barvou.

Jak najít díru ve střeše

Pro vyhledávání netěsností v ploché střeše je možné využít celou škálu profesionálních měřicích technik. Nejuniverzálnější metodou je však elektroimpulzní zkouška. Tato metoda je velmi přesná, nedestruktivní (střechu nepoškozuje) a lze s její pomocí najít místo, kudy zatéká, i pod zatěžovací vrstvou.

Jak zvetsit podkroví

Pomohou štítová okna, světlovody i vikýře. Střešní okna mansardového typu spojují výhody klasických střešních oken a vikýřů. Hodí se pro střechy se sklonem od 35° do 60°. Denní světlo pustíme do podkroví vikýři, střešními okny, pomohou i štítová okna.

Jak zvednout podkroví

Prostor s rovným stropem poskytuje účelnější využití než zešikmené podkroví. Podkroví se může zvednout vložením prostoru kvádru – velikého vikýře. Malé vikýře zvýšení prostotu příliš neřeší a jsou dražší než střešní okna.

Čím přikrýt auto

„Existují plachty vyrobené speciálně na venkovní využití. Takové jsou pogumované a zespoda vybavené mikroplyšem, nebo flanelem. Jde o to, aby plachta, když se vlivem například větru pohybuje, neškrábala lak.

Jak vybrat plachtu

Klíčovým kritériem, podle kterého byste se měli při koupi krycí plachty na auto rozhodovat, je gramáž. O co vyšší je gramáž, o to odolnější je plachta. Na dočasné nebo jednorázové použití postačí plachty s gramáží kolem 75 g/m2. Kvalitní plachta by však měla mít alespoň 200 g/m2.

Jak upevnit sluneční plachtu

JAK UKOTVIT STÍNOVOU PLACHTU

V závislosti na prostoru můžete k ukotvení stínicí plachty využít jakékoliv stěny nebo příčky pomocí speciálních desek v našich sadách na stěny. Případně můžete použít naše podpěrné tyče, které jsou speciálně navrženy pro robustní a profesionální upevnění plachtových stanů.

Jak upevnit plachtu

Všude tam kde je možné použít opravdu přesný rozměr plachty, poslouží k jejímu kotvení nejlépe silonová šňůra. Je odolná povětrnostním podmínkám a za všech okolností pevná. Při provlečení ocelovými oky po obvodu plachty a následně uchycení za vhodně umístěné háky nebo kolíky je spojení plachty se zemí dokonalé.

Jak spravne Latovat střechu

Vzdálenost mezi latěmi musí být stejná a řady vodorovné. Horizontální označení zajišťuje rovnoběžnost laťování – používáme při něm šňůru s barvou. Dobře vyznačené šňůrování znamená poloviční práci s montáží latí. Vzdálenost prvních dvou latí u okapu je zpravidla kratší než vzdálenost latí v poli.