Co to je zprostředkovatel?
Co je to zprostředkovatelská smlouva
Smlouva o zprostředkování prodeje neboli zprostředkovatelská smlouva je smlouva příkazního typu, ve které se zprostředkovatel zavazuje, že zájemci zprostředkuje uzavření smlouvy s třetí osobou. Zájemce mu za to zaplatí provizi. Zprostředkování je vždy úplatné.
Kdo je pojišťovací zprostředkovatel
Samostatným zprostředkovatelem se pro účely tohoto zákona rozumí ten, kdo je oprávněn zprostředkovávat pojištění nebo zajištění na základě oprávnění k činnosti samostatného zprostředkovatele uděleného Českou národní bankou.
Archiv
Který typ pojišťovacího zprostředkovatele může zastupovat pojišťovnu i klienta
2.1.5 Doplňkový pojišťovací zprostředkovatel
▶ Zprostředkovatelskou činnost vykonává pro samostatného zprostředkovatele nebo pro pojišťovnu a – na rozdíl od vázaného zástupce – může spolupracovat i s více zastoupenými (tzn. s více pojišťovnami nebo s více samostatnými zprostředkovateli).
Kdo muze být Zprostredkovatel
Zprostředkovatelem může být fyzická osoba způsobilá k právním úkonům podle práva České republiky nebo právnická osoba, pokud souhlasí s výkonem této funkce. DŮLEŽITÉ: Strany by měly neprodleně kontaktovat svého zprostředkovatele a domluvit se s ním na dalším postupu.
Co musí obsahovat zprostředkovatelská smlouva
Co musí zprostředkovatelská smlouva obsahovatIdentifikace smluvních stran.Definice předmětu převodu.Cena za nemovitost.Povinnosti smluvních stran.Odměna realitní kanceláři a podmínky zaplaceníDoba platnosti smlouvy a podmínky ukončení
Co dělá zprostředkovatel
Pojistný zprostředkovatel má na starost výběr a oslovování potenciálních klientů. Následně se s nimi domlouvá na osobní schůzce. Analyzuje aktuální potřeby každého klienta a podle jeho aktuální situace mu doporučuje nejvýhodnější nabídku na trhu pojišťovnictví.
Kdo může zprostředkovávat pojištění
ZoDPZ zavedl nové kategorie osob oprávněných zprostředkovávat pojištění, jsou jimi samostatný zprostředkovatel, vázaný zástupce, doplňkový zprostředkovatel a pojišťovací zprostředkovatel s domovským členským státem jiným, než je Česká republika (ZoDPZ již neupravuje činnost likvidátorů pojistných událostí).
Kdo musí být pojištěn pro případ že způsobí porušením svých povinností zákazníkovi škodu kterou je povinen nahradit
Odpovědi (Jedná správná odpověď) Každý pojišťovací zprostředkovatel, s výjimkou pojišťoven.
Kdo má oprávnění zprostředkovávat pojištění nebo zajištění
Samostatným zprostředkovatelem zprostředkovávajícím pojištění nebo zajištění je osoba, které udělila oprávnění k činnosti samostatného zprostředkovatele Česká národní banka. Samostatný zprostředkovatel se zapisuje do registru podle zákona o distribuci pojištění a zajištění vedeného Českou národní bankou.
Kdo musí být pojištěn pro případ že způsobí porušením svých povinnosti zákazníkovi škodu kterou je povinen nahradit
Odpovědi (Jedná správná odpověď) Každý pojišťovací zprostředkovatel, s výjimkou pojišťoven.
Co je smlouva o realitním zprostředkování
Jde o ujednání, které se vztahuje ke konkrétní nemovitosti/nájmu a které omezuje spotřebitele v možnosti uzavřít ohledně toho samého smlouvu o realitním zprostředkování s jiným realitním makléřem/společností.
Jak se popisuje předmět prodeje ve zprostředkovatelské smlouvě mezi RK a spotřebitelem
Základním obsahem zprostředkovatelské smlouvy musí být:
požadovaná výše kupní ceny. doba trvání exkluzivního zastoupení výše provize a podmínky vyplacení způsob náhrady nákladů zprostředkovatele, které vznikly přímo v souvislosti s nabízením nemovitosti zájemcům (zejména inzerce, ale i cestovní náklady)
Jaké velikosti musí pojištěný dosáhnout aby byl považován za velké pojistné riziko
Klient s obratem vyšším než 320 mil Kč a současně s více než 250 zaměstnanci patří podle zákona do pojištění velkých rizik, přičemž mu nemusejí žádná velká rizika nebezpečí požáru, výbuchu, nebo jiných pojistných nebezpečí vůbec hrozit, dokonce jsou ta rizika pojistných nebezpečí tak malá, že je nebude ani v pojistné …
Co to je spoluúčast
Co je spoluúčast Spoluúčast je v pojistné smlouvě stanovená hodnota, kterou se pojištěný bude v případě pojistné události podílet na úhradě škody z vlastních finančních prostředků. Škodu, která spoluúčast nepřesáhne, tak pojištěný zaplatí celou sám. Pojišťovna zaplatí pouze částku, která překročí smluvenou spoluúčast.
Na co se vztahuje pojištění odpovědnosti
Pojištění odpovědnosti totiž primárně kryje škody způsobené na majetku nebo zdraví třetích osob. Proto škody na vašem majetku pojišťovna nezaplatí. Stejně tak si ohlídejte, že pojištění se nevztahuje na věci, které máte v zápůjčce nebo pronájmu.
Kdo může uzavřít zprostředkovatelskou smlouvu
Kdo může zprostředkovatelskou smlouvu uzavřít Prodat nemovitost, a tedy uzavřít zprostředkovatelskou smlouvu, může pouze majitel nemovitosti. Pokud je majitelů více, musí podepsat smlouvu každý z nich.
Kdy se pojišťovna vystavuje kreditnímu riziku
být nedůvěřivý k nabídce investic slibujících mimořádné zisky, opřené o „důvěrné“ informace, se kterými nemá zkušenost nebo jim dobře nerozumí podrobně se informovat o poplatcích, odměnách finančních partnerů a jiných nákladech spojených s investováním.
Co patří do velkých pojistných rizik
Pojištění přepravovaných věcí včetně zavazadel a jiného majetku bez ohledu na použitý dopravní prostředek. Pojištění pro případ smrti, pro případ dožití, pro případ dožití se stanoveného věku nebo dřívější smrti, spojených životů, s výplatou zaplaceného pojistného.
Kdo platí spoluúčast
Pokud je v pojistné smlouvě uvedeno, že spoluúčast je např. 5%, tak při pojistné události zaplatí pojištěný 5% z ceny pojistné události a pojišťovna uhradí zbývajících 95%. V případě, že je spoluúčast nulová, hradí celou pojistnou událost pojišťovna.
Jakou spoluucast
V praxi jde o částku, kterou v případě nehody zaplatíte přímo vy sami. Tato hodnota bývá udávána nejčastěji v procentech. V praxi to následně znamená, že pokud máte škodu za 100 000 korun a spoluúčast je například 1 %, musíte si ze svého uhradit 1 000 korun. A to je rozhodně lepší zpráva, než platit celých sto tisíc.
Jaké jsou druhy pojištění
Setkat se zpravidla s těmito typy pojištění: pojištění osob, životní pojištění, cestovní pojištění, úrazové pojištění, nemocenské a sociální pojištění, zdravotní pojištění, pojištění majetku (zejména budov a nemovitého majetku), živelní pojištění, technická pojištění, pojištění přerušení provozu, pojištění proti …
Co kryje občanská odpovědnost
Pojištění odpovědnosti nás obecně chrání před škodami, které neúmyslně způsobíme nebo jí způsobí členové domácnosti, nebo náš majetek na majetku nebo zdraví cizích osob. Pojišťovna uhradí škodu za nás do výše sjednaného limitu mimo případné spoluúčasti.
Co je to Úrokové riziko
Úrokové riziko – jedná se o riziko pohybu tržních úrokových sazeb. Jako příklad můžeme uvést situaci, kdy budeme vlastnit např. již 2 roky dluhopis firmy ABC přinášející úrok 5 % ročně, ale v současné době (např. díky rostoucí inflaci) se výnos na trhu pohybuje běžně kolem 7 % ročně (předpokládejme stejnou rizikovost).
Co je to záznam z jednání
Jako důkaz, zda došlo ke splnění vybraných povinností distributora při distribuci pojištění. Distributor musí do záznamu z jednání zaznamenat jak požadavky a potřeby zákazníka, tak své doporučení ohledně sjednání či podstatné změny pojištění, včetně odůvodnění, proč právě toto řešení je pro zákazníka vhodné.
Co znamená spoluúčast 5000 Kč
Spoluúčast v praxi
Když vám auto někdo poškodí, vy nevíte kdo, a vznikne na něm škoda 50 tisíc korun, vy zaplatíte 5 tisíc, pojišťovna zbytek. V případě, že budete mít spoluúčast vyjádřenou částkou, dejme tomu 10 tisíc korun, pojišťovna vám poskytne plnění ve výši 40 tisíc korun.