Kdy sázet květiny na balkon?
Jaké květiny dát na balkon
Balkonové rostliny milující slunce jsou např.:Balkonové rostliny: petúnie, pelargónie, kadidlovník, bakopa, kopretiny pařížskáSezonní rostliny: vřes, gazánie, dvouzubec zlatý, maceška, zimní astry.Bylinky: levandule, oregano, rozmarýn, šalvěj, tymián.
Jak zalévat balkonové květiny
Pár rad pro optimální péči o balkonové rostliny
Rostliny obvykle vyžadují zálivku každý den, na jižních balkonech či v parných horkých dnech dokonce i dvakrát denně. Vaše rostliny zalévejte ve správný čas. Ráno nebo večer, nikdy ne v poledne, kdy je velké horko. Používejte na zalévání vodu pokojové teploty.
Archiv
Kdy můžu dát Letnicky ven
Rostliny vysazujeme ven na záhony přibližně po 15. květnu, kdy již nehrozí přízemní mrazíky. Pokud sázíte do záhonu, půda by měla být přibližně do hloubky 30 centimetrů kyprá, neboť do takovéto hloubky dosahují kořeny většiny druhů letniček.
Co zasadit do truhliku na balkon
Mezi nejvhodnější balkonové rostliny na přímé slunce, které jsou odolné vysokým teplotám a zvládnou sucho, patří muškát, gazánie, petúnie, surfinie, minipetúnie, kosmatec, dále některé bylinky, jako třeba rozmarýn. Do květináčů k letničkám můžete zasadit i trvalky (levandule, sporýš argentinský nebo okrasné traviny).
Jak kombinovat balkonové květiny
Můžete kombinovat jeden druh ve vícero barev, 2 – 3 druhy, které uspořádáme při výsadbě podle výšky, šířky a přidáme převislé rostliny. Do větších keramických a dřevěných nádob můžete použít i stálezelené dřeviny, zakrslé jehličnany s letničkami či cibulovinami. Dá se kombinovat opravdu velké množství rostlin.
Jak pěstovat květiny na balkoně
Rostliny musí v půdě dobře držet. Zeminu na nich mírně přitlačíme a případně doplníme další. Letničkám zakoupeným v květináčích i se zeminou nejprve jemně rozvolníme kořeny. Zbavíme je odkvetlých květů a listů, které byly mechanicky poškozeny.
Jak často hnojit Balkonovky
Mělké truhlíky mají málo půdy, kořeny brzy vyčerpají zásobu živin a také se nemohou správně rozrůstat. Proto potřebují malé množství hnojiva zhruba jednou za deset až čtrnáct dnů.
Jaké květiny na přímé slunce
Pro výsadbu do truhlíků na přímé slunce je vhodné krásnoočko, šalvěj hajní, zakrslé třapatky, nízké koopretiny, astry, zvonky, denivky, hvozdíky a mnoho dalších.
Kdy je možné dát petúnie ven
Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky. Aby po celé léto krásně kvetly, budou vyžadovat pravidelnou zálivku a hnojení.
Jak daleko od sebe sázet lobelky
Jak na pěstování lobelky
Sázíme je po asi pěti kusech 10-15 cm od sebe. Do venkovního prostředí je umisťujeme až, když už nehrozí mrazíky, zpravidla v druhé polovině května po "zmrzlých". Lobelky pravidelně zavlažujeme poté, co povrch zeminy lehce oschne. Pozor na to, abychom rostliny nezalévali až moc.
Co dát na dno truhlíku
Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit. Hrubší substráty jsou vhodné do velkých květináčů, truhlíků a zahradních nádob. Opět zde můžeme využít štěrk, někdy se také používají keramické střepy nebo nalámaný polystyren. Ty ale opět nepropouští vodu.
Kdy zalévat balkonové květiny
Balkonové rostliny, na něž svítí sluníčko celý den, zalévejte až k večeru, když už paprsky nemají takovou sílu. Necháváte-li konev s vodou venku, zkontrolujte před zálivkou její teplotu. V létě bývá rychle ohřátá, a tak může rostlinám závažným způsobem poškodit kořeny.
Jaké balkonové květiny na přímé slunce
Sázkou na jistotu budou zmíněné petúnie, ale také surfinie a pelargónie, levandule nebo růže. Krásně vám porostou na jižně orientovaných balkonech a místech, kam celý den půjde hodně světla, potažmo slunce!
Co zasadit v květnu na balkon
Zasaďte jiřiny, růže, srdcovky, sporýše nebo cínie. Do truhlíků pak nasaďte muškáty, pelargónie, begonie nebo poléhavý jasmín a v druhé půlce května je ukažte na balkoně. Pokud se vám v nedávných dnech líbil zlatý déšť, který kvetl doslova všude, není problém si jej zasadit i na vlastní zahrádku.
Kdy dát bylinky na balkon
Pokud budeme bylinky pěstovat venku, na balkóně či terase (na sluníčku a čerstvém vzduchu se jim daří), umístíme je tam až v květnu, kdy pominou mrazíky. I otužilým druhům půjde klíčení a počáteční růst lépe v teple za oknem nebo ve skleníku.
Čím hnojit Balkonovky
Zahradnictví LEBIŠ používá a doporučuje krystalické hnojivo FERT. Hnojivo FERT je celoroční a univerzální. Jedním hnojivem budete hnojit balkonové, pokojové a venkovní květiny, drobné ovoce a zeleninu, a to po celou sezónu. Osvědčilo se nám následující dávkování: FERT – dvě odměrky do deseti litrů vody.
Jak hnojit balkonové květiny
NejprodávanějšíSubstral – Osmocote 2v1 – Dům a balkon 300g.Kapalné hnojivo organominerální na Muškáty 1 l.Bopon – elixír na muškáty a balk.FLORIA kapalné hnojivo na muškáty 1 l.FLORIA OM hnojivo pro muškáty 2,5kg.Vitality komplex na muškáty a surfinie 1 l.Kristalon balkonové květiny 20 x 10 g.Kristalon Gold 0,5 kg.
Co dát do truhliku na slunce
Pro výsadbu do truhlíků na přímé slunce je vhodné krásnoočko, šalvěj hajní, zakrslé třapatky, nízké koopretiny, astry, zvonky, denivky, hvozdíky a mnoho dalších.
Jaký keř na balkon
10 dřevin, které se hodí do nádobŠeřík (Syringa meyeri)Líska (Corylus avellana) 'Contorta'Javor dlanitolistý (Acer palmatum)Rododendron (Rhododendron yakushimanum)Pieris japonský (Pieris japonica) 'Flamingo'Skimie japonská (Skimmia japonica) 'Rubelle'Hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla)
Kdy dát ven pelargonie
Ihned po výsadbě rostliny zalijeme, ovšem na venkovní stanoviště je umístíme až po 15. květnu, pelargonie nesnesou mrazíky. Stanoviště musí být světlé a slunné, nejlépe orientované na jih.
Jaký je rozdíl mezi surfinií a petúnií
Surfinie jsou vyšlechtěné převislé petúnie, jejichž bohatě se větvící výhony jsou obaleny květy. Na rozdíl od ostatních skupin Petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u samočisticích druhů nemusíme vyštípávat odkvetlé květy. Surfinie totiž nevytvářejí semeníky.
Kdy sázet Lobelku
Jestliže se rozhodnete pro pěstování lobelky, měli byste ji vysévat během měsíce ledna. Maximálně mohou jít semínka do země v průběhu února nebo března. Než ale rostlinu vysadíte do květináče, je třeba ji několikrát za sebou přesadit.
Kdy dát Lobelku ven
Do venkovního prostředí je umisťujeme až, když už nehrozí mrazíky, zpravidla v druhé polovině května po "zmrzlých". Lobelky pravidelně zavlažujeme poté, co povrch zeminy lehce oschne. Pozor na to, abychom rostliny nezalévali až moc. Kořínky by začaly zahnívat.
Jak kombinovat květiny do truhlíku
Kombinace (nejen) letniček do truhlíků
Můžete kombinovat jeden druh ve vícero barev, 2 – 3 druhy, které uspořádáme při výsadbě podle výšky, šířky a přidáme převislé rostliny. Do větších keramických a dřevěných nádob můžete použít i stálezelené dřeviny, zakrslé jehličnany s letničkami či cibulovinami.
Jak sázet květiny do truhlíku
Na dno vhodného truhlíku nasypte vrstvu substrátu a na něj následně rozestavte rostliny, které se obsypou zeminou. Truhlík je třeba naplnit asi 2-3 centimetry pod horní okraj tak, aby se rostliny daly snadněji zalévat. Substrát následně přimáčknete silou, aby při prvním zalití, které by mohlo být vydatné neslehl.